ChorobaPriapizm
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel Marcel

Opis

Priapizm - to patologiczny, trwający powyżej 4-6 godzin, przedłużony wzwód prącia, który nie ustępuje po osiągnięciu orgazmu i ejakulacji. Biorąc pod uwagę warunki hemodynamiczne występujące w prąciu, rozróżnia się obecnie dwa rodzaje priapizmu: priapizm niskoprzepływowy (low--flowpriapism) oraz wysokoprzepływowy (luyh-Jlowpriapism).

Priapizm typu wysokoprzepływowego powstaje zwykle w następstwie urazu okolicy krocza, rzadziej jest idiopatyczny, a całkiem wyjątkowo występuje w przebiegu anemii sierpowatokrwinkowej. Jeżeli przyczyną jest uszkodzenie tętnicy głębokiej prącia, z wytworzeniem przetoki tętniczo-jamistej to polecanym sposobem leczenia jest zastosowanie wybiórczej embolizacji uszkodzonej tętnicy.

Priapizm niskoprzepływowy najczęściej jest idopatyczny. Może być związany ze stosowaniem niektórych leków (w tym injekcji leków do ciał jamistych - papaweryny, alprostadilu), a także może być powiązany z chorobami hematologicznymi, zwłaszcza anemią sierpowatą, białaczkami, talasemiami i chorobą Fabryego, nocną napadową hemoglobinurią. Aspiracja krwi z ciał jamistych i przepłukanie ich solą fizjologiczną. Jeżeli po dwukrotnej próbie tego typu leczenia brak jest efektu, wówczas należy zastosować powtarzane iniekcje leków alfa-adrenomimetyków (adrenaliny, noradrenaliny, metaraminolu, fenylefryny lub efedryny) do ciał jamistych. Przy niepowodzeniu leczenia zachowawczego alternatywą jest Leczenie chirurgiczne.

Aby zrozumieć istotę priapizmu. należy poznać mechanizm fizjologicznego wzwodu. Normalny wzwód prącia jest zespołem wzajemnych interakcji zachodzących między układem nerwowym a naczyniowym. Ze strony układu naczyniowego udział w tym zjawisku biorą: tętnica sromowa wewnętrzna, będąca odgałęzieniem tętnicy biodrowej wewnętrznej, tętnica grzbietowa prącia, która jest przedłużeniem tętnicy sromowej wewnętrznej, oraz inne odgałęzienia tej ostatniej - tętnica głęboka prącia, zwana tętnicą ciała jamistego (tętnica jamista), tętnica opuszki prącia i tętnica cewki moczowej. Tętnica grzbietowa prącia, przebiegająca pod powięzi ą głęboką prącia, oddaje od 8 do 10 gałęzi bocznych, tzw. tętnic okalających prącie, które obejmują i zaopatrują ciała jamiste, dając jednocześnie zespolenia z tętnicą głęboką prącia i tętnicą cewki moczowej. Identyczny zestaw tętnic występuje oczywiście po przeciwległej stronie prącia. Obie tętnice grzbietowe prącia kończą się w koronie żołędzi, zespalając się ze sobą pełnym światłem.

Leczenie chirurgiczne jest rozwiązaniem alternatywnym, do zastosowania którego należy uciec się w przypadku niepowodzenia leczenia zachowawczego lub w sytuacji, gdy pria-pizm trwa dłużej niż 24 godziny i ma charakter niedokrwienny. Istotą zabiegowego leczenia priapizmu jest wytworzenie połączenia pomiędzy ciałem jamistym i gąbczastym, ewentualnie pomiędzy ciałem jamistym, a żyłą grzbietową prącia lub żyłą odpiszczelową, tak by zapewnić swobodny odpływ ..zaklinowanej" krwi żylnej z obu ciał jamistych


Objawy

ból penisa, nieustanny wzwód, pieczenie penisa, uczucie rozsadzania

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Choroby, Priapizm: Leki Czy stosowaliście jakieś leki, które ... Forum - Priapizm  06-06-2014 09:11
Choroby, Priapizm: objawy i le ... Priapizm - czy to choroba czy to prob ... Forum - Priapizm  07-04-2012 22:52

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Brak artykułów w tej chorobie
Dodaj artykuł

pełna lista Nowi użytkownicy

wszystkie Najnowsze lekarstwa

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |