ChorobaZapalenia kości
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel admin

Opis

Zapalenia kości - Istnieją dwa główne rodzaje zapalenia stawów: zapalenie kości i stawów, czyli zapalenie "ze zużycia" oraz reumatoidalne zapalenie stawów, będące wyłącznie chorobą zapalną.

W przypadku zapalenia kości i stawów chrząstka stawowa (twarda, śliska tkanka, zwykle pokrywająca końce kości w obrębie stawu) stopniowo się ściera, aż dochodzi do wzajemnego tarcia powierzchni kości. Typ zapalenia stawów "ze zużycia" częściej występuje u osób starszych. Ból nasila się zwykle po wysiłku fizycznym i pod koniec dnia.

W leczeniu zapalenia stawów "ze zużycia" często zalecane są leki przeciwbólowe. Czasami udaje się złagodzić ból za pomocą najłagodniejszego leku, jakim jest paracetamol. Silniej działające leki często zawierają kodeinę i mogą wywoływać zaparcia. U niektórych chorych w celu zmniejszenia bólu stosuje się niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).

Zapalenie kości i stawów występuje wskutek uszkodzenia ochronnej powierzchni (chrząstki), zapewniającej bezproblemową ruchomość stawu. Chrząstka zużywa się i staje się nierówna, co powoduje sztywność i ból w chorym stawie. Dokładna przyczyna zapalenia kości i stawów nie jest w pełni poznana, choć wiadomo, że na rozwój choroby wpływa kilka czynników. Zapalenie kości i stawów uważa się za chorobę dziedziczną.

Tego rodzaju dysfunkcje stanowią problem nie tylko w leczeniu ale i w usprawnianiu. Pierwszoplanową przeszkodą w usprawnianiu tychże pacjentów jest długotrwałość procesu chorobowego oraz zdolność zmian układowych. Inne problemy wynikają z kolei z możliwości wystąpienia powikłań naczyniowych czy też neurologicznych. W związku z tym wiele procedur rehabilitacyjnych i zabiegów fizykalnych stanowi tu przeciwwskazania.
(Więcej w artykułach na www.nasze-choroby.pl w dziale danej choroby)

Objawy

Reumatyzm jest ogólnym terminem odnoszącym się do bólu kości, mięśni i stawów. Zapalenie stawów jest schorzeniem samych stawów, wywołującym ich ból, sztywność i czasami zniekształcenie.

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Choroby, Zapalenia kości: obja ... Jakie są pierwsze zauważalne objawy z ... Forum główne - Zapalenia kości  15-10-2014 14:20
Choroby, Zapalenia kości: Leki Jakie leki Wam pomogły? Co możecie po ... Forum główne - Zapalenia kości  02-05-2014 08:58
Choroby, Zapalenia kości: diag ... Jakie badania należy wykonać, gdy pod ... Forum główne - Zapalenia kości  10-02-2014 08:55

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Brak artykułów w tej chorobie
Dodaj artykuł

pełna lista Nowi użytkownicy

wszystkie Najnowsze lekarstwa

22-12-2010 13:20
22-12-2010 13:17

STATYSTYKI

zdjęć7593
filmów425
blogów196
postów50417
komentarzy4198
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18868
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu1
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Szpitalne mocne torby bawełniane służą na narzędzia chirurgiczne. |