Forum
jak walczyć z alergią pokarmową?
Autor tematu celina42 (0)
Warszawa
23-02-2009 10:34
Witam jak walczycie z alegia pokarmowa ?
Polska
15-03-2009 11:25
Witam.
W artykułach został umieszczony dobry artykuł na temat leczenia alergii. Pisze w nim np., że leczenie niepożądanych reakcji pokarmowych polega na czasowej lub trwałej eliminacji z diety szkodliwego pokarmu. W jego miejsce należy wprowadzić składnik, który będzie miał zbliżone wartości odżywcze jak odstawiony pokarm, a nie będzie powodował objawów niepożądanych. Dieta powinna być zawsze dobierana indywidualnie na podstawie obrazu klinicznego, badań dodatkowych, próby ekspozycji i eliminacji. Wstępny czas wyłączenia szkodliwego pokarmu z diety wynosi około roku. Istotne jest przeprowadzanie kontroli skuteczności leczenia, której miarą jest ustępowanie niepożądanych objawów klinicznych.
Ciekawe czy to wystarczy aby pokonać tą chorobę, proszę o Wasze opinie na ten temat. Zapraszam również do przeczytania artykułu.
Pozdrawiam
Poznań
31-05-2017 15:01
Ja walcze unikając produktówa na które mam alergie to wszystko
30-08-2017 12:03
Hej,
dla mnie pomogły cenne rady na http://myslowianki.pl/skaza-bialkowa-jak-sie-objawia-u-niemowlat-i-jak-ja-leczyc/ i oczywiście pomoc lekarza, zmieniłam swoją dietę i jadłam naturalne nie przetworzone produkty. Polecam gotować samemu i kupować nieprzetworzoną żywność!
13-04-2018 16:27
Chyba wyeliminowanie produktu z diety to najlepsza opcja, albo znalezienie alternatywy. Jak nie to warto to uzgadniac z lekarzem.
16-04-2018 13:12
Najpierw trzeba na pewno się zdiagnozować i ustalić na co mamy nietolerancję lub alergię. Jest pełno placówek gdzie można zrobić takie badania. Np. http://eurolinefood.pl/miasto/test-na-nietolerancje-pokarmowa-katowice
Potem odpowiednia dieta i można normalnie żyć nawet z nietolerancją laktozy czy glutenu. W internecie jest pełno fajnych przepisów na dania bez danych grup produktów
24-04-2018 15:34
Chyba wyeliminowanie produktu z diety to najlepsza opcja, albo znalezienie alternatywy. Jak nie to warto to uzgadniac z lekarzem.


Jestem podobnego zdania. Przede wszystkim powinniśmy się konsultować z lekarzem.
Dodawanie postów możliwe jedynie po zalogowaniu

STATYSTYKI

zdjęć7592
filmów425
blogów193
postów50343
komentarzy4197
chorób514
ogłoszeń23
jest nas18831
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu5
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Kozie mleko właściwości najzdrowsze w odżywianiu. | Organiczne suplementy diety dla wegan , jako składnik pokarmów. | Preparat pomagający w leczeniu tarczycy swanson , to idealne zioło do nabycia w naszym sklepie. |