Forum
Choroby, Nietrzymanie moczu: ćwiczenia mięśni kegla / dna miednicy
Autor tematu Marcel (1142)
Szczecin
11-06-2010 09:18
Choroby, Nietrzymanie moczu: Czy ćwiczycie mięśnie dna miednicy i jakie są tego efekty? Jak ćwiczycie?
warszawa
16-02-2011 16:22
Jak już pisałam w innym temacie - ćwiczyłam sama mięśnie Kegla - bez większych efektów. Nie wiem czy robiłam to źle czy po prostu za krótko. Dopiero jak sobie kupiłam urządzenie sensatone bodyclocka do elektrostymulacji (po namowie mojego ginekologa) zauważyłam pierwsze efekty.
Szczecin
17-02-2011 10:21
Elektrostymulacja powoduje skurcz mięśni lecz taki sam zachodzi przy ich ćwiczeniach więc raczej po prostu źle trenowałaś
24-03-2011 22:36
Elektrostymulacja powoduje skurcz mięśni lecz taki sam zachodzi przy ich ćwiczeniach ...

Elektrostymulacja robi to jednak bardziej efektywnie.
Ja ćwiczyłam początkowo z wykorzystaniem samych stożków dopochwowych aquaflex , które bardzo mi pomogły. Kupiłam też aparat contisure, który wg mnie jest jeszcze bardziej skuteczny.
Szczecin
25-03-2011 07:32
Najważniejsze, że Ci pomogło.
Warszawa
11-12-2011 19:10
Stożki dopochwowe Aquaflex pomagają w ćwiczeniach mięśni Kegla (mięśni dna miednicy). Więcej na www.aquaflex.pl
Szczecin
12-12-2011 08:16
Stożki dopochwowe Aquaflex to klinicznie sprawdzone urządzenie, przeznaczone do ćwiczeń mięśni dna miednicy mniejszej (mięśnie Kegla).
Idealne do feedback'u sensorycznego, polegającego na uświadomieniu poprzez trening o aktywności struktur dna miednicy, które wpływają na proces trzymania moczu.
System składa się z dwóch stożków oraz zestawu ciężarków.
Został zaprojektowany, aby pomóc poprawić napięcie mięśni dna miednicy.

Aquaflex jest również doskonałym uzupełnieniem terapii za pomocą elektrostymulatorów iTouch Sure lub ContiSure. Może być stosowany także samodzielnie, bez elektrostymulacji.
Włóż do pochwy stożek Aquaflex w taki sam sposób jak tampon. Kiedy będzie w prawidłowym położeniu, stożka spowoduje samoczynny skurcz mięśni dna miednicy mniejszej (Kegla). Ten odruch ćwiczy i wzmacnia mięśnie dna miednicy.
Aquaflex – składa się z 2 rozkręcanych stożków dopochwowych o średnicy 25 mm oraz 20 mm z obciążnikami do 20 g. Obecność syntetycznej nitki pozwala na łatwą aplikację i usuwanie.
Ćwiczenia najlepiej rozpocząć od zastosowania pustego, większego stożka i próbie utrzymania go podczas chodzenia przez minimum 1 minutę. Następnie stopniowo dodaje się obciążniki do czasu, kiedy będzie możliwe codzienne utrzymanie go przez 15-20 minut. Jeśli stożek wypadnie, należy go po przemyciu ciepłą wodą wprowadzić z powrotem do pochwy. Po zakończeniu ćwiczeń prowadzących do utrzymania obciążonego stożka przez około 15 minut, można rozpocząć ćwiczenia, polegające na chodzeniu po schodach, kichaniu i parciu.

27-05-2017 16:18
mi też raczej nic to nie dawało ;/ może jakbym wiedziała wcześniej o takich urządzonkach to by było co innego ;p
no ale teraz jestem dawno po zabiegu rewitalizacji laserowej, wiec już nawet nie mam większej potrzeby tak ćwiczyć
jakby ktoś się interesował tym tematem to polecam: http://ginekolog-michalik.pl/laser-aphrodite-rewitalizacja-laserowa-pochwy-i-sromu/
Dodawanie postów możliwe jedynie po zalogowaniu

STATYSTYKI

zdjęć7585
filmów425
blogów188
postów50236
komentarzy4194
chorób513
ogłoszeń23
jest nas18807
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu3
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Kozie mleko właściwości najzdrowsze w odżywianiu. | Organiczne suplementy diety dla wegan , jako składnik pokarmów. | Preparat pomagający w leczeniu tarczycy swanson , to idealne zioło do nabycia w naszym sklepie. |