Forum
Jak pozbyć się robaków
Autor tematu Uzytkownik (0)
09-12-2010 15:56
Glistnica lub inaczej robaczyca jest bardzo dokuczliwym schorzeniem w którym często występują nudności , wymioty , bóle brzucha.
W Polsce najlepszym ekspertem od tej dolegliwości był , nieżyjący już o.Grzegorz Sroka. Jego oryginalny preparat VERNICADIS wyleczył już tysiąc młodych i starszych pacjentów.

Bardzo skuteczna w glistnicy jest mieszanka autorstwa o.Grzegorza :
1.liść borówki czarnej - 100g
2.owoc kminku - 100g
3.ziele bylicy pospolitej - 100g.
4.liść szałwii - 50g
5.koszyczek rumianku - 50g.
6.ziele krwawnika - 50g.
7. ziele dziurawca - 50g.
8.szyszki chmielu - 50g.
Zioła zmieszać , wsypać 4 łyżeczki na 1/2 litra wody , ogrzać do wrzenia pod przykryciem , odstawić na 10 minut , przecedzić. Dać do picia po pół szklanki 2x dziennie wszystkim dzieciom w domu. Pamiętając również że osoby dorosłe mogą też być zakażone.

W lecznictwie ludowym w leczeniu robaczyc podaje się dzieciom przez kolejne pięć dni po łyżce oczyszczonej nafty [ można kupić w aptece ] , oraz sok z kiszonej kapusty z dodatkiem rozgniecionego kminku.
Dobre działanie szczególnie przeciw glistom jelitowym działa proszek ziołowy : zmieszać po 5g. -
1.owoc czarnej borówki
2.koszyczek rumianku
3.korzeń omanu
Dodać tę mieszankę do łyżki miodu lub dżemu i przyjąć na czczo , popijając szklanką wody. Stosować przez 10 dni , po tygodniu przerwy kurację należy powtórzyć.

Pestki dyni
Nasiona dyni od wielu wieków były używane do zwalczania tasiemców [ wszystkich odmian ] ,glist , owsików i tęgoryjca dwunastnicy. Właściwości przeciw pasożytnicze nasion dyni wynikają z zawartości kukurbitacyn , które są dobrze rozpuszczalne w wodzie i łatwo przenikają do ciał pasożytów przewodu pokarmowego. Związki te powodują porażenie układy nerwowego pasożyta. Istotą sprawy jest fakt , że związki te są toksyczne dla pasożytów , natomiast nie są wchłaniane przez organizmy leczonych ludzi czy też zwierząt i nie drażnią przewodu pokarmowego.
Do zwalczania pasożytów należy zjeść nasiona bez łupin w ilości :
250 sztuk - człowiek dorosły
100 sztuk - dziecko
Czasem w tym samym celu używa się odwaru z nasion dyni z dodatkiem oleju rycynowego.

Owsiki

Gnieżdżą się te pasożyty w odbytnicy. Tam też należy je niszczyć drogą lewatyw kilku rodzajowych.

a) trzy ząbki czosnku utrzeć w moździerzu na miazgę, zalać szklanką przegotowanej wody - zimnej wody,
przykryć na dwie godziny
i tą nalewką robić wieczorem lewatywy, przez cztery dni bez przerwy.

b) dwie łyżki czarnych jagód świeżych lub suszonych, z braku jagód użyć liści, i 1 łyżkę wrotyczu zmieszać razem,
zalać tę mieszankę na 3 godziny wrzątkiem i przykryć.
Przecedzić, podgrzać i wieczorem robić lewatywę.
W razie potrzeby po tygodniu kuracje powtórzyć.

Mieszanka do picia.

1. ziele piołunu - 30g.
2. ziele centurii - 20g.
Łyżkę ziół zalać szklanką wrzątku , trzymać pod przykryciem 20 minut , przecedzić , pić rano i wieczorem po pół szklanki przez tydzień

Lamblioza - mieszanka ziołowa

1. liść orzecha włoskiego
2. ziele piołunu
3. ziele tymianku
4. liść szałwii
5. kłącze tataraku
po 30g.
Sporządzamy odwar z łyżki ziół na szklankę wrzątku , podajemy dziecku 3x dziennie po 1/2 szklanki między posiłkami przez 10 dni.Następnie przez 3 tygodnie podajemy dawkę o połowę mniejszą.

Kuracja bursztynem

Bardzo dobre efekty w zwalczaniu lamblii u dzieci ma bursztyn którego właściwości bakteriobójcze , przeciwzapalne , odtruwające i przeciwwirusowe są potwierdzone przez niezależne badania naukowe.
Przepis na nalewkę bursztynową do stosowania w przypadkach lamblii :
Składniki : 100g. czystego nie szlifowanego bursztynu [ kawałki o średnicy od 5mm. - 12mm.]
spirytus
Bursztyn wsypujemy do słoja lub butelki , zalewamy spirytusem , tak by sięgał tylko do wysokości bursztynu. Inaczej mówiąc poziom spirytusu musi być równy poziomowi bursztynu. Słój butelkę zamykamy szczelnie odstawiamy na 2 tygodnie.
Nalewka ma działanie które można porównać do antybiotyku. Jedynym przeciwwskazaniem tej kuracji w jej stosowaniu jest uczulenie na bursztyn.
Sposób dawkowania :
* dzieciom w wieku 6 - 12 lat dajemy od 15 do 20 kropli nalewki 3x dziennie przez 2 tygodnie
* dzieciom w wieku 12 - 16 lat dajemy od 20 do 30 kropli nalewki 3x dziennie przez 2 tygodnie
* młodzieży od 16 lat podajemy 20 - 30 kropli nalewki 3x dziennie przez 2 tygodnie
Krople dodajemy do 1/4 szklanki przegotowanej , schłodzonej wody.

Pasożyty w przewodzie pokarmowym osób starszych

Oprócz kuracji pestkami dyni można wypróbować też inny sposób też naturalny.
Gotujemy 3 główki czosnku w 1 litrze mleka. Cedzimy , rozcierając czosnek. Gdy mleko będzie letnie , płuczemy tą mieszaniną odbyt i robimy wlewki. Pierwszego dnia - 2x dziennie , a następnie 1x dziennie.

Rady Stanisława Górskiego

Oryginalny sposób nieżyjącego S.Górskiego z Ustrzyk Dolnych ,,Pasożyty znikają gdy będziemy pić napar z piołunu. Napar sporządzamy zalewając łyżeczkę ziela szklanką wrzątku. Należy pić przed jedzeniem jedną łyżkę tego naparu , ale nie więcej. Piołun pomoże wytruć owsiki i glisty.
Chcąc zwalczyć tasiemca - przez 3 dni jeść należy tylko śledzie. Siąść następnie na nocniku napełnionym gorącym mlekiem. Tasiemiec wejdzie do tego mleka ''

Kompozycja ziołowa E.Wawrzyniaka przeciw tasiemcowi

1. kwiat wrotyczu
2. koszyczek rumianku
3. ziele piołunu
Wszystkie zioła w równych częściach. Zrobić odwar z łyżeczki ziół na szklankę wody. Pić 1/2 szklanki rano i wieczorem przez 3-5 dni.


źródło : Poradnik uzdrawiacza Kraków 2010
Polska
14-04-2015 15:48
Czy komuś pomogły te mikstury lub np. pestki z dyni w pozbyciu się tasiemca?
01-01-2018 18:35
Podsyłam profesjonalne wytyczne jak pozbyć się pasożytów wypróbowałam na sobie. Niestety to długotrwała walka, ale wygrałam ją. Ma nadzieję, że przyda się komuś jeszcze.
Dodawanie postów możliwe jedynie po zalogowaniu

STATYSTYKI

zdjęć7592
filmów425
blogów193
postów50343
komentarzy4197
chorób514
ogłoszeń23
jest nas18831
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu5
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Kozie mleko właściwości najzdrowsze w odżywianiu. | Organiczne suplementy diety dla wegan , jako składnik pokarmów. | Preparat pomagający w leczeniu tarczycy swanson , to idealne zioło do nabycia w naszym sklepie. |