Forum
Kolka wątrobowa
Autor tematu Uzytkownik (0)
19-12-2010 05:28
Kolka wątrobowa to ostre , napadowe bóle w okolicy prawego podżebrza , pojawiające się zwykle po błędach dietetycznych np. po spożyciu tłustych pokarmów lub po nadużyciu alkoholu. Ból taki powstaje wskutek nadmiernych skurczów pęcherzyka żółciowego w czasie jego zapalenia lub przy kamicy żółciowej.
Najczęściej ostre zapalenie spowodowane jest obecnością kamieni żółciowych. Kamień zatykający przewód pęcherzykowy powoduje obrzęk pęcherzyka i tworzy się owrzodzenie.

Kamica żółciowa
Jest to choroba polegająca na powstawaniu tzw.złogów czyli kamieni żółciowych. Kamienie mogą być pojedyncze lub mnogie , przy czym mogą powstawać w samym pęcherzyku żółciowym lub w przewodach żółciowych wskutek wytrącania się żółci złogów cholesterolu , bilirubiny lub białka. Kamica pęcherzyka żółciowego prowadzi często do jego przewlekłego zapalenia , może też spowodować częściowe lub całkowite zatkanie przewodów żółciowych co prowadzi do żółtaczki mechanicznej , bywa też przyczyną ostrego zapalenia trzustki w wyniku zatkania przewodu trzustkowego.
Ból zwykle pojawia się po zjedzeniu czegoś tłustego , smażonego. Takie pokarmy powodują bowiem , że pęcherzyk się kurczy , by wypchnąć żółć która pomaga w trawieniu tłuszczów. Jeśli jednak kamień jest zbyt duży że uniemożliwia wydostanie się żółci , skurcze stają się coraz silniejsze.Napad kolki to gwałtowny ostry ból w dołku pod sercem i z prawej strony bezpośrednio pod żebrami . Często towarzyszą bólowi zaparcie oraz wymioty.
Osoby mające predyspozycje do schorzeń wątroby winny stosować dietę bogatą w błonnik i zredukować do minimum ilość spożywanych tłuszczów zwierzęcych.
Pierwszym ratunkiem w tego typu kolce jest położenie na brzuchu ciepłego kompresu i zażycie czopka rozkurczowego lub przeciwbólowego.
Można też spróbować jednej z mieszanek ziołowych :

1.
korzeń mniszka lekarskiego - 40g.
ziele bukwicy lekarskiej - 30g.
ziele rdestu ptasiego - 30g.
kora berberysu - 40g.
ziele dziurawca - 40g.
kora kruszyny - 30g.
Naparzyć w szklance wody łyżkę ziół i pić 2x dziennie po 3/4 szklanki.

2.
po 20g.
liść bobrka trójlistnego , liść mięty , owoc kopru , ziele krwawnika , ziele tysiącznika
Łyżeczkę mieszanki zalewamy szklanką wrzątku , pijemy po pół szklanki na pół godziny przed posiłkami.

3.
korzeń mniszka lekarskiego - 40g.
ziele dziurawca - 40g.
ziele rdestu ptasiego - 30g.
kora kruszyny - 30g.
jaskółcze ziele - 20g.
Łyżkę ziół zalewamy szklanką zimnej wody i gotujemy. Pozostawiamy pod przykryciem na 20 minut , pijemy 2-3x dziennie szklankę odwaru.

Pamiętajmy we wszystkich niedomaganiach i schorzeniach wątroby podstawą sukcesu w leczeniu jest zachowanie odpowiedniej diety. Należy ograniczyć picie kawy , alkoholu , unikać ostrych przypraw [ z wyjątkiem chrzanu , który ma właściwości lecznicze - ale pamiętajmy że chrzan z octem już nie] , mięsa , ryb , jajek.
Z nabiału ważne jest jedzenie twarogu i picie kwaśnego mleka. Niezwykle ważne są soki owocowe , owoce , wywary i soki warzyw np. sok z marchwi , buraków czerwonych.

***********************************************************************************************************************************************************************************************************

ARTECHOLIN

skład : wyciąg z ziela bożego drzewka , owoców ostropestu plamistego , ziela drapacza , ziele krwawnika , ziele mięty , korzeń mniszka , ziele glistnika.
Wskazania : przewlekłe zaburzenia trawienne spowodowane nieostatecznym wydzielaniem soku żołądkowego i żółci , zwłaszcza przewlekłe zapalnie pęcherzyka żółciowego , kamica żółciowa , zaburzeni czynności dróg żółciowych , przewlekłe schorzenia wątroby , zaburzenia trawienia jelitowego.
Sposób użycia : po 50 kropli w niewielkiej ilości wody , 3x dziennie przed lub w czasie posiłku.

RAPHACHOLIN

skład : wyciąg suchy z korzenia rzodkwi czarnej
Wskazania : zapalenie dróg żółciowych , atonia pęcherzyka żółciowego i spowodowany tym zastój żółci , skłonność do formowania się kamieni żółciowych typu cholesterolowego , pomocniczo w kamicy żółciowej i zaburzeniach wydalania żółci po cholecystektomii , ponadto w zaburzeniach trawienia spowodowanych niedoborem żółci , takich jak utrudnione przyswajanie tłuszczów , wzdęcia , ból brzucha , zaparcia nawykowe i przewlekłe zwłaszcza u osób otyłych i starszych
Sposób użycia : zazwyczaj po 1-2 drażetki 3x dziennie , 30 minut po posiłkach , w zaparciach podawać po 2 drażetki rano i wieczorem 30 minut po jedzeniu.


źródło : Poradnik uzdrawiacza Kraków 2010
Dodawanie postów możliwe jedynie po zalogowaniu

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |