Forum
Choroby, Czerniak: diagnoza / rozpoznanie
Autor tematu Marcel (1142)
Szczecin
17-11-2011 09:26
Choroby, Czerniak: Jak dowiedzieliście się o chorobie, jakie objawy sprawiły, że trafiliście do lekarza? Jak wyglądała diagnoza i jak zareagowaliście?
Poznań
29-10-2015 15:45
Zaskoczyło mnie, że zliczając znamiona na prawym ramieniu można z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć ryzyko występowania czerniaka. Oto fragment artykułu, który właśnie przeczytałem:

"U pań z ponad 7 znamionami na prawym ramieniu prawdopodobieństwo występowania ponad 50 znamion na całym ciele było 9-krotnie wyższe. Jedenaście znamion na prawym ramieniu przekładało się zaś na ponad 100 znamion na całym ciele. Oznacza to wyższe ryzyko czerniaka."

Żródło: http://kopalniawiedzy.pl/czerniak-zlosliwy-znamiona-ramie-przyblizenie-prognostyk-zliczanie-Simone-Ribero,23325
Dodawanie postów możliwe jedynie po zalogowaniu

STATYSTYKI

zdjęć7593
filmów425
blogów196
postów50417
komentarzy4198
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18868
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Szpitalne mocne torby bawełniane służą na narzędzia chirurgiczne. |