Forum
Autor tematu Uzytkownik (0)
26-02-2012 13:32
Są zmorą wielu kobiet . Dolegliwość ta występuje 3x częściej u kobiet niż u mężczyzn. Na schorzenie to zapracowujemy sobie same [ sami ]. I to już od młodych lat. Często moda nie idzie w parze ze zdrowiem, więc wiele dziewcząt i kobiet nosi bardzo niezdrowe obuwie, będąc przekonanym że dodaje im to uroku i elegancji. Jak mówi stare porzekadło ,,Cierp ciało jak żeś chciał........ ,,.

Opis schorzenia
Przyjęła się nazwa halluks. otóż winniśmy prawidłowo mówić: paluch koślawy, paluchy koślawe. Jest to zniekształcenie stopy, polegające na zaburzeniu jej prawidłowej budowy w wyniku przesunięcia się pierwszej kości śródstopia, co powoduje odchylenie dużego palca (koślawość). Objawia się to tym że na wewnętrznej krawędzi stopy, u nasady dużego palca, pojawia się wypukłość, czyli koślawy paluch.

Jak powstaje koślawy paluch ?
Otóż obuwie na wysokim obcasie, z wymodelowanym czubkiem, powoduje narastanie deformacji stóp. Palce są praktycznie gniecione, miażdżone z boków. Ciężar ciała w takim obuwiu jest rozłożony nierównomiernie. Zbyt przeciążona jest część przedstopia a stopy powoli ześlizgujące się z wysokiego obcasa, w części przedniej zniekształcają się. palce zaś od przodu i boków ulegają naciskom, co stopniowo, lecz trwale deformuje ich ustawienie. paluch uciskany od przodu i przyśrodka odchyla się w bok unosząc tym samym drugi palec do góry.

Profilaktyka halluksów
nie warto więc na cenę pozornej elegancji nosić obuwia które spowoduje wystąpienie różnych dolegliwości, w tym koślatowatość paluchów. Obuwie ma być wyprofilowane aby stopy swobodnie wraz z palcami w nim leżały.
najważniejsze jest obuwie, jakiego używamy na co dzień. musi ono być wygodne, o odpowiednim dla stopy wymiarze. Materiały użyte do produkcji muszą być przewiewne, aby nie dopuścić do pocenia się stóp. podeszwy zaś odpowiednio miękkie i wymodelowane.
Codziennie trzeba do tego wykonywać ćwiczenia utrzymujące mięśnie stóp i kończyn dolnych w dobrej kondycji. Warto więc poświęcić trochę czasu na ćwiczenia palców
(chwytać nimi przedmioty, chodzić na palcach). Ważne jest przy tym przeciwdziałanie otyłości, niekorzystna jest też praca w pozycji stojącej.
Gdy zaobserwujemy pierwsze objawy choroby, najczęściej po postacią delikatnego odchylenia osi palucha, a szczególnie stopniowego pogarszania się tego zaburzenia, należy zgłosić się do ortopedy. lekarz oczywiście stara się znaleźć przyczynę narastania deformacji i poprzez odpowiednią terapię ją zahamować.
Medyczna pomoc należy do lekarza, ja postaram się o sposoby które zna medycyna niekonwencjonalna.
26-02-2012 13:34
Metoda moksowania

Skuteczną metodą usunięcia halluksa jest chiński sposób moksowania. Moks to rodzaj cygara z ziół o złożonym składzie, którego głównym składnikiem jest piołun chiński.
Na szczycie halluksa stawia się mały kopczyk z ziół, który podpala się, w wyniku czego następuje lekkie oparzenie, podobne działaniu kropli wrzącej oliwy. Ponieważ przed zabiegiem wykonuje się miejscowe wychłodzenie chlorkiem etylu, nie jest ono zbytnio bolesne. Po wykonaniu zabiegu, pacjent w celu podtrzymania działania leczniczego, codziennie wieczorem przez minutę ogrzewa chore miejsce zapaloną moksą.
Cykl leczniczy składa się zwykle z trzech do pięciu zabiegów. Wykonywany jest w ciepłych porach roku, ze względu na konieczność noszenia tzw. otwartego obuwia, nie uciskającego bezpośrednio leczonego miejsca.
Skuteczność zabiegu zależy od wrażliwości organizmu na bodźcowe działanie moksy, oraz od ilości powtórzonych zabiegów. Następuje zahamowanie wzrostu halluksa i likwidacja bólu w jego okolicy, a nawet całkowite zniknięcie zmian i prawidłowe ustawienie palców stopy.
Najlepiej o moksowanie zwrócić się do doświadczonego terapeuty.

Korzyści moksowania

moksowanie sprawia że w objętym zmianami stawie udrażnia się sieć naczyń krwionośnych, co ułatwia pozbycie się obecnych tam złogów i zapobiega ich ponownemu nagromadzeniu
kuracja sprawia że narośl zmiękcza się i zmniejsza, a palce na powrót ustawiają się we właściwym miejscu

Domowy sposób na halluksy

Ten stary przepis nadal jest skuteczny i pomaga w łagodzeniu dolegliwości, a nawet pozbyciu się halluksów. Zmieszaj jodynę z amoniakiem w proporcji 1:1. mieszankę nanoś na halluksy cienką warstwę wieczorem przez 2 tygodnie, następnie zrób przerwę 2 tygodnie, a po niej ponów kurację. Smaruj halluksy do ich całkowitego zniknięcia.


Biszolin

Biszolin to naturalny minerał wydobywany przy odwiertach ropy naftowej. Zawiera roztwór chlorku magnezowego o mineralizacji 400-500g/l oraz ponad 30 mikro - i makro elementów. Działa przeciwzapalnie, znieczulająco, rozpuszcza zakrzepy żylne, przenikając przez skórę działa na poziomie komórkowym, odbudowuje twarde i miękkie tkanki. Kupimy go bez recepty w aptece, drogerii i zielarni. Wygodny jest w formie żelu. Biszolin należy stosować 2 - 3x dziennie. niewielką ilość żelu wmasować przez 3 minuty w miejscu podlegającym leczeniu. Żel winien być całkowicie wchłonięty w trakcie masażu, procedura ta nie potrzebuje dodatkowego ocieplania. Kuracja trwa na ogół 10-14 dni.
Zabieg można powtórzyć w celach profilaktycznych po 3-4 tygodniowej przerwie. Nie można go stosować na otwarte rany i skórę zmienioną chorobowo.
12-05-2017 17:03
A co myślicie o separatorach, jak ten: https/heltio.com/pl/valgomed Zastanawiam się nad nim, bo trochę boję się operacji..
Dodawanie postów możliwe jedynie po zalogowaniu

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |