Forum
Dieta w nadczynności tarczycy
Autor tematu admin (69)
Polska
06-10-2015 15:37
Jakie są zalecenia dietetyczne dla osób z nadczynnością tarczycy? Czego powinny unikać takie osoby? Jekie produkty mogą im pomóc?
Poznań
06-10-2015 15:48
Osoby z nadczynnością tarczycy muszą zadbać o lekkostrawną dietę – potrawy smażone zastąpić gotowanymi na parze, pieczonymi i duszonymi. Ważne jest, by zapewnić organizmowi produkty bogate w białko, a także w witaminę A (przetwory mleczne, jaja, ryby, tran) i prowitaminę A (pomidory, pomarańczowa papryka, marchew, brzoskwinie, morele). Warto ograniczyć spożycie słodyczy, mocnej kawy i herbaty, a także wszelkich napojów z kofeiną.
Dodawanie postów możliwe jedynie po zalogowaniu

STATYSTYKI

zdjęć7593
filmów425
blogów196
postów50416
komentarzy4198
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18858
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu2
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Szpitalne mocne torby bawełniane służą na narzędzia chirurgiczne. |