Forum
Biegunka.
Autor tematu Uzytkownik (0)
06-05-2009 17:05
Co to jest.
Biegunką nazywa się się wydalanie wodnistych stolców częściej niż zwykle.Nie jest to choroba,lecz może być objawem wielu różnych zaburzeń,które często są poważne.Normalnie podczas przepływu pokarmu przez jelito cienkie,ścianki jelita wchłaniają wodę ,a nie strawione resztki pokarmowe przechodzą dalej ,aż opuszczą ciało w postaci kału.W pewnych wypadkach woda może być usuwana wraz z resztkami pokarmowymi,co powoduje biegunkę.
Objawy.
Częste,wodniste stolce.
Skurcze brzuszne.
Wymioty,gorączka,pragnienie.
ZGŁOŚ SIĘ DO LEKARZA JEŚLI:
Biegunka trwa ponad 48 godzin.
Gorączka jest wyższa niż 38 stopni C,towarzyszą jej silne skurcze brzucha,zawroty głowy,mroczki przed oczami,nieoddawanie moczu.
Stolec jest czarny i przy tym cuchnący.
Występują objawy odwodnienia.
Biegunka powtarza się często.
07-05-2009 04:16
Przyczyny zaburzeń.
Przyczyną biegunki są podrażnienia i stany zapalne jelita cienkiego,powodowane przez bakterie lub wirusy,które wniknęły do niego wraz z jedzeniem.Wiele osób podróżujących w słabo rozwinięte rejony świata obawia się skażonej żywności lub wody i przestrzega higieny w podróży,ale takie zakażenie może zdarzyć się nawet w warunkach domowych.Często obwinia się wirusy,,grypy brzusznej,,o biegunki,których przyczyną jest po prostu zanieczyszczona żywność.Czasem biegunka występuje po zjedzeniu większej ilości owoców lub warzyw.Biegunkę może również wywołać duża ilość sorbitolu-słodzik.Zdarza się że występuje ona jako skutek uboczny działania leczniczych dawek witaminy C lub Magnezu.Osoby które nie tolerują laktozy,po zjedzeniu produktów zawierających laktozę odczuwają wzdęcia brzucha i biegunki.Antybiotyki mogą także wywołać biegunkę,ponieważ zabijają przyjazne bakterie żyjące w jelitach.Czynnikiem wyzwalającym biegunkę może być również stres.
Zaburzenia żołądkowo-jelitowe np.wrzody,rak okrężnicy,choroba Crohna,zespół wrażliwego jelita lub zaburzenia wydzielania enzymów wątrobowych może wywołać biegunkę.
07-05-2009 04:49
Jakie preparaty mogą pomóc.
Można pić herbatkę z SADŹCA KONOPIASTEGO,LIŚCI MALINY,liści lub owoców BORÓWKI CZARNEJ.które zawierają garbniki.Uszczelniają one błony komórek jelita cienkiego,co pomaga zatrzymać płyny w organizmie.Napary z tych ziół zapobiegają odwodnieniu.
Jeśli nie pomagają napary z ziół,należy zastosować BABKĘ PŁESZNIK.Zawarty w niej błonnik kojarzy się z leczeniem zaparć,ale może także wchłaniać nadmiar wody z jelita cienkiego i zagęszczać stolec.PROBIOTYKI pomagają odbudować florę bakteryjną [po leczeniu antybiotykami].pożytecznych bakterii nie zastąpią leki konwencjonalne.Bardzo znaną i skuteczną metodą leczenia biegunek jest zażywanie pastylek WĘGLA LECZNICZEGO.
Jeśli przypuszcza się że przyczyną biegunek jest zatrucie pokarmowe,trzeba odczekać kilka godzin,zanim rozpocznie się leczenie,aby organizm miał czas się pozbyć przyczyny zatrucia.
07-05-2009 05:05
Rozmaitości.
Przez wiele lat uważano że wino zwalcza infekcje choroby.Zbadań wynika że picie wina może wspomagać leczenie biegunki.Badania wykazały że picie wina białego i czerwonego zwalcza groźne bakterie jelitowe np.Salmonella.
Herbatka z liści borówki czarnej jest uważana za jeden z najsilniejszych środków przeciwbiegunkowych.Przed zakupem należy dokładnie przeczytać opis zawartości.Wiele wyrobów jest tylko aromatyzowana zapachem borówki czarnej.
Szczecin
20-07-2009 09:47
Jak sobie radzicie z popularną grypą żółądkową?
20-07-2009 15:42
dwa - trzy kieliszki czystej wódki może być z pieprzem . acha i ważne żeby nie brać żadnych tabletek na zatrzymacie bigunki ( najlepiej to wszystko wydalić ) .
21-07-2009 01:15
Staszek ta wódka to w pewnym sensie dobry pomysł,może nie najlepszy ale wódka jak zapewne wiemy blokuje nerwy z tego powodu przechodzimy w stan pewnego uśpienia.
mój sposób na tą dolegliwość,właściwie są dwa sposoby
1.zastosować borówkę czarną suszoną zagotować z wodą ,wodę wylać borówki zjeść [owoce są przeczyszczające] ,podobne działanie ma węgiel leczniczy-nie dopuścić do przenikania bakterii,związać bakterie i pozwolić na szybkie wydalenie.
2.zastosować kefir,kefir ma właściwości odnowienia dobrych bakterii,ma możliwość wymordowania wszystkich nieczystości w jelicie a tym samym odnowienie flory bakteryjnej.można oczywiście zastosować kawę z cynamonu i wywar z borówek które zatrzymają biegunkę.
należy pamiętać że brak dobrych bakterii w jelicie powoduje tego typu dolegliwości.
21-07-2009 10:15
hej . Ale robert183 mi nie chodziło żeby się zaraz ubombać pół litra albo 0,7 . Chodzi o to że wódka tak jakby odkazi od środka i spowoduje że wszystkie bakterie zostaną wydalone . Jedno co to trzeba to zastsowac w mire szybko ponieważ jak wiadomo w tej chorobie to raczej nie ma się apetytu na nic... dlatego wypicie choćby jednego kieliszka w pózniejszej fazie choroby może być bardzo trudne ;-) . jestem wyczulona na temat tej grypy bo kiedys lekarz przepisał mi jakieś tabletki na zatrzymanie i antybiotyk a po dwóch tygodniach okazało sie że mam jakies bakterie w układzie pokarmowym i sie troche z nimi meczyałm .... . a teraz...Raz było nawet tak że cała rodzina zaczeła chorowac wiec ja wypiłam 3-4 drinki i tylko ja byłam zdrowa w domu a oni stali w kolejce do kibelka ;-)
Szczecin
21-07-2009 10:23
Przyjmijmy postawę opartą na przekonaniu, że wódka nawet jeśli nie pomoże to nie zaszkodzi
09-07-2012 21:16
Moja mama miała często problemy z biegunką. Biedna męczyła się czasem nawet po kilka dni. W końcu postanowiłyśmy znaleźć jakiś skuteczny środek, który nie tylko zahamuje biegunkę w danej chwili, ale również będzie zapobiegać kolejnym. Myślę, że nam się udało. Przeglądając różne strony w internecie trafiłyśmy na Firmę CaliVita. Kupiłyśmy preparat "AC-Zymes". Jest to produkt, który zawiera bakterie Lactobacillus acidophilus, wykazujące wszechstronne działanie i aktywnie zwalczające patogeny, które dostały się do naszego układu pokarmowego, powodując m.in. biegunkę.
Od czasu stosowania tego preparatu mama nie ma już tego typu problemów. "AC-Zymes" pozwala jej zachować normalną florę jelit, eliminacje substancje szkodliwe dostające się do przewodu pokarmowego oraz zapobiega zaburzeniom procesów trawienia. Polecam ten produkt każdemu, kto ma tego typu problemu.
Tutaj macie link do sklepu, w którym ja dokonałam zakupu: http://www.vitero.pl/pl/p/AC-Zymes-2-mld-flo ry-100-kaps./129
Dodawanie postów możliwe jedynie po zalogowaniu

STATYSTYKI

zdjęć7592
filmów425
blogów196
postów50411
komentarzy4198
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18844
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Najgorsza jest alergia pokarmowa to prawdziwa zmora pacjentĂłw. |