Forum
Uwaga kleszcze!
Autor tematu Marcel (1142)
Szczecin
28-05-2009 13:25
Wiosna i lata to okres wzmożonego uczęszczania po lasach i parkach: spacery, pikniki, biwaki. Okres ten to jednak także sezon kleszczy - pasożytów żywiących się naszą krwią i niestety roznoszących groźną chorobę jaką jest borelioza. Nie każdy kleszcz jest jej nosicielem. Problem jednak w tym, iż jest to choroba w diagnozie której bardzo często lekarze pierwszego kontaktu popełniają błędy w diagnozie co prowadzi do złego leczenia i powikłań. Zatem uważajcie!

A jakie znacie metody ochrony przed kleszczami i sposoby ich bezpiecznego usunięcia? Mit o smarowaniu kleszcza masłem został już dawno obalony.
28-05-2009 13:41
Kleszcze powinno sie wyciągać pensetą. Przy wyciąganiu przekreca sie go odwrotnie do ruchu wskazówek zegara. Najbardziej trzeba uważać na te "napompowane", bo przy scisnięciu takiego, działa on jak strzykawka. Wpuszcza sie do organizmu krew z jadem. Przed wyjęciem nie wolno go niczym smarowac, ani polewac np spirytusem salicylowym, bo tez uwalnia jad. Najlepiej chronią przed kleszczem ubrania w ciemnym kolorze, ale trudno w lecie chodzic po parku w długich spodniach i bluzką z długim rękawem jak jest 30 stopni
Lublin
28-05-2009 14:41
Nie znam sposobu na zabezpieczenie sie przed tą chorobą, kiedyś słyszałam o szczepionce, ale czy jest skuteczna to nie mam pojęcia, ja tego robactwa to się potwornie boję, zawsze jak jesteśmy na działce to wieczorem rozbieram się i każę mężowi oglądać ciało czy gdzieś tego świństwa nie mam.
29-05-2009 16:31
Szczepionka jest tylko na jedną chorobę
Olsztyn
11-06-2009 21:08
Ja w swoim życiu nie przypominam sobie kleszcza. A jednak... mam to paskudztwo- borelioze. Nie wiem nawet kiedy mi się to zdarzyło. Niestety nie ma żadnej szczepionki na tą chorobę. Można jedynie zaszczepić się przeciwko odkleszczowemu zapaleniu mózgu. Żałuję, że nie mogę uchronić swojego dziecka. Wszystkim chorym życzę dobrego samopoczucia!
Warszawa
18-08-2012 20:14
Na szczęście nigdy nie chorowałam na boreliozę. Z tego co wiem, za ciekawa chora to nie jest.
Ostatnio przewertowałam sklepy internetowe w poszukiwaniu innego preparatu i natknęłam się właśnie na coś przeciwko boreliozie- z tego co czytałam, to ponoć skuteczny lek, no i bez recepty. Firma CaliVita, preparat nazywa się "ParaProtex".
Wzmacnia on odporność, działała antyseptycznie i wymiata z organizmu szkodliwe intruzy. Zresztą przeczytajcie sami : http://vitero.pl/pl/p/ParaProtex-100-tabl./115
A wszystkim borykającym się z tą chorobą życzę powodzenia i wielu sił!
Poznań
05-06-2014 08:36
W tym roku kleszczy pewie będzie zatrzęsienie z powodu wyjątkowo łagodnej zimy...
13-03-2019 20:28
Dodawanie postów możliwe jedynie po zalogowaniu

STATYSTYKI

zdjęć7593
filmów425
blogów196
postów50415
komentarzy4198
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18855
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.