Forum
Jak leczyć-co stosować.
Autor tematu monika6699 (20)
dolnośląskie
07-06-2009 01:58
Mam tę przypadłość od jakiegoś czasu stosowałam mnóstwo leków przepisanych przez lekarzy niestety nie widać efektów.Zmiana diety też nie wiele pomogła właściwie w ogóle nie czuje poprawy,lekarz poleca mi jedzenie tłustych ryb morskich i picie tranu ,a ja mam obrzydzenie to tego typu specyfików i nie bardzo wierze że tłuszczem można zniszczyć tłuszcz.Leki które brałam na zbicie cholestero0lu niestety niszczą też wątrobę,Dlatego mam pytanie na forumowiczów co stosujecie jakie specyfiki.
pozdrawiam.
07-06-2009 11:17
Własnie tutaj na forum , w innym wątku Robert chyba napisał o nalewce cytrynowo-czosnkowej.Mam zamiar ją w p. tygodniu zrobić. Jak by co to może ją też wypróbuj.
07-06-2009 12:26
Tłuste ryby morskie takie jak makrela, łosoś, śledź, tuńczyk mają w sobie (w tłuszczu) te wszystkie kwasy tłuszczowe omega, np 3 , które wpływają na obniżenie cholesterolu. Tran mozna zazywac w kapsułakch, albo własnie kwasy tłuszczowe Omega 3, na przemian z 6 .
Jesli chodzi jeszcze o ryby, to nie warto kupowac ich w hipermarketach, bo to są ryby hodowane w ciepłych wodach, a kwasy zawieraja tylko organizmy ryb żyjących w naturalnym środowisku głębokich, zimnych wód
dolnośląskie
07-06-2009 18:51
Rozumiem więc że kapsułki omega 3 i 6 zmniejszają poziom cholesterolu i trójglicerydów.Będę musiała wypróbować,ciekawe co jeszcze leczą kwasy omega 3 i 6?
dolnośląskie
07-06-2009 18:53
Rozumiem więc że kapsułki omega 3 i 6 zmniejszają poziom cholesterolu i trójglicerydów.Będę musiała wypróbować,ciekawe co jeszcze leczą kwasy omega 3 i 6?
07-06-2009 23:54
Jeszcze np cukrzyce, złą przemianę materii, nadciśnienie.
Tez znów muszę sobie kupić i zażywać.
13-06-2009 22:07
Zażywanie kapsułek z olejami rybnymi mogą mieć wpływ na stężenie glukozy ,na wszelki wypadek należy zażywać nie więcej niż 2g.dziennie.

Osoby z podwyższonym poziomem trójglicerydów winny uważać na kapsułki z olejami rybnymi ponieważ mogą nie chcący podwyższyć poziom trójglicerydów który i tak jest za wysoki.
dolnośląskie
13-06-2009 23:02
Robert nie rozumiem tego wynika z twojego posta że przyjmowanie olejów rybnych gdy ma się podwyższony poziom trójglicerydów może zwiększyć jeszcze bardziej trójglicerydy a jak to się ma do cholesterolu.Cholesterol i trójglicerydy jak więc obniżyć.
13-06-2009 23:34
Mozna zazywac, ale nie przekraczac zaleconej dawki. Mnie to zalecil lekarz.
Ja narazie jestem na diecie owocowo-warzywnej , sprawdze za jakis czas wyniki
18-06-2009 07:56
Tak sie zastanawiam. Mój ojciec jest chudy jak patyk, nie je tłusto, a ma wysoki cholesterol.
21-06-2009 09:49
mam chromanie przestankowe co powoduje miażdżyca zarostowa tentnic dolnych.Przy przejściu 10 metrów nastepuje skurcz łydek trzeba stanąć na trzy minuty kurcz puszcza i iść dalej.Nogi mają w skórze takie krwiaki jak po zatorzetentnicy.Dajcie namiary na jakiś konkreetny lek
21-06-2009 10:53
http://nasze-choroby.pl/?act=statki&opt=zdjecie&id=3255
Jaka jest nazwa tego leku?
21-06-2009 11:41
CPRu u u,zywałem .Zbija bardzo dobrze cholesterol.Jest to lek oparty na kilkudziesieciu witaminach.Niestety przy miazdzycy nóg i problemami z chodzeniem -nieprzydatny.Bo kiedy tentnice są makabrycznnie przewężone i złogi wapniowe utrwalone to cholesterol zrobił swoje i z tego wapna już się z niego nie usunie.Chodzi mi o leki rozszerzające tentnice,Bo tylko o takich możemy aktualnie rozmawiac.Np.pentoxyfilina,trental diosmina.Niemniej u mnie zdają słabo egzamin dlatego pytam o coś nowszego
25-06-2009 12:42
W artykułach opisałem takową mieszankę która jest w stanie pozbyć się wapnia z żył jak wierzysz w zioła to się jeszcze dopisze.Co do tego wapnia w żyłach ciekaw jestem czy spożywasz mleko i przetwory mleczne ? bo czasami ma to kolosalne znaczenie.
30-11-2010 19:17
Rodzaje tłuszczów

Kwasy nasycone
pochodzące ze zwierząt lądowych , posiadają najczęściej stałą konsystencję [ tłuszcz w mięsie , słonina , boczek itd. ]. Zbyt duża podaż tego rodzaju tłuszczu podnosi poziom ,,złego'' cholesterolu , wywołuje chorobę niedokrwienną , wpływa na rozwój cukrzycy insulinoniezależnej oraz otyłości. Spożywanie nadmiernych ilości tłuszczów nasyconych wpływa negatywnie na metabolizm glukozy , obniża wrażliwość komórek na insulinę. Podobnie zachowują się tłuszcze trans.

Kwasy nienasycone
pochodzą głownie z roślin lub zwierząt morskich , posiadają postać płynną lub mazistą. Dzielą się na wielonienasycone [ WNKT ] i jednonienasycone . Szczególnie istotna jest grupa niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych [ NNKT ]- wielonienasycone kwasy tłuszczowe do syntezy których organizm nie jest zdolny , dlatego muszą być one dostarczane wraz z posiłkiem. Grupę nienasyconych można podzielić na 3 grupy kwasów omega , które są bardziej znane jako : omega 3 , omega 6 , omega 9.
Kwasy tłuszczowe nienasycone są klasyfikowane na podstawie położenia wiązania podwójnego [ n-3 , n-6 , n-9 ]. Kwasy tłuszczowe z grupy omega-3 i omega-6 tworzą istotne dla naszego organizmu kwasy NNKT [ kwas linolowy - omega-6 , alfa-linolenowy - omega-3 ] , określane często jako witamina F.

Trzy grupy tłuszczów nienasyconych

* kwasy jednonienasycone omega-9 [n-9] - głównym przedstawicielem tej grupy jest kwas oleinowy. Bogatym źródłem tego kwasu są ; oliwa z oliwek , olej rzepakowy , olej
arachidowy , olej z awokado , migdały.
Funkcja kwasu omega-9 : zapobiegają chorobie niedokrewnej serca , w przypadku małej podaży omega-3 i omega-6 organizm nie jest sam w stanie samodzielnie syntetyzować wystarczającej ilości omega-9 , wówczas potrzeba dodatkowych dostaw tych kwasów tłuszczowych.

* kwasy wielonienasycone omega-6 [n-6] - głównym przedstawicielem tej grupy jest kwas linolowy. Bogatymi jego źródłami są : olej sojowy [ponad 40%] , słonecznikowy
[25-70%] , krokoszowy [ponad 70%] , kukurydziany [ponad 40%] , z pestek winogron.
Funkcje kwasu omega-6 :
- zapobiegają zakrzepom tętniczym
- wspomagają leczenie nadciśnienia tętniczego
- pozytywnie oddziałują na funkcjonowanie wątroby i nerek
- przyspieszają gojenie się ran
- redukują poziom cholesterolu

* kwasy wielonienasycone omega-3 [n-3] - głównym przedstawicielem tej grupy jest kwas alfa-linolenowy. Stanowi on 50-60% składu oleju lnianego , w mniejszych ilościach występuje w oleju z włoskich orzechów , sojowym , migdałach. Tłuszcz z tej grupy występuje także w skorupiakach i rybach [ głownie tłuste gatunki - śledź , łosoś , makrela , tuńczyk ] , które są źródłem dwóch innych kwasów z tej grupy : ekiozapentatenowych [ EPA] , dokozaheksaenowych [ DHA].
Do omega-3 zaliczany jest także kwas gamma-linolenowy [GLA] , występujący w oleju z wiesiołka i ogórecznika.
Funkcja kwasu omega-3
- zapobiega aregacji płytek krwi [ zakrzepy ]
- obniża ciśnienie krwi
- pozytywnie wpływa na układ odpornościowy i stawy
- stosowany jest w leczeniu i profilaktyce miażdżycy

Tłuszcze trans

Niestety nie każdy tłuszcz roślinny zachowuje właściwości charakterystyczne dla tych z grupy nienasyconych. Dobre frakcje tłuszczu nienasyconego mogą występować w dwóch konfiguracjach jako : cis i trans .
Większość naturalnie występujących WNKT przyjmuje formę cis zapewniającą prozdrowotne działanie. Mimo że w postaci naturalnej mało który WNKT przyjmuje postać trans.
Niektóre procesy przetwórstwa spożywczego oraz różne zabiegi kulinarne przebiegające w wysokich temperaturach powodują przekształcenie się formy cis w trans.Jednym z takich przykładów jest proces uwodornienia , w jego efekcie poprzez dostarczanie tłuszczom nienasyconym brakujących atomów wodoru , następuje przekształcenie tych tłuszczów w postać trans.Procesy te przeprowadza się w celu przedłużenia terminów przydatności do spożycia określonych produktów spożywczych zawierających tłuszcze nienasycone. Przebiegają one w wysokich temperaturach przy wykorzystaniu czynników takich jak : metale ciężkie , nikiel , kadm. Wiedząc że kwasów nienasyconych nie można poddawać termicznym przeróbkom , można się domyśleć że procesy te niszczą wszystkie prozdrowotne właściwości.
Niestety frakcje trans posiadają właściwości zbliżone do tłuszczów nasyconych. Więc im bardziej stałą konsystencję zachowuje tłuszcz roślinny w temperaturze pokojowej , tym silniej został poddany procesom utwardzania , czyli zawiera więcej tłuszczów trans np. margaryna roślinna jest wprawdzie źródłem kwasów nienasyconych , ale wysoce przetworzonych , w większości w postaci trans.
Oczywiście nie tylko margaryny roślinne to wynik procesów uwodorniania , również goszczące na półkach naszych sklepów oleje o długich okresach przydatności zawierają frakcje trans. Niestety tłuszcze trans nie są widoczne gołym okiem tak jak m.in. warstwa tłuszczu na schabie. kryją się one m.in. w zupach w proszku , produktach cukierniczych , sosach do sałatek , margarynach i wielu innych produktach gotowych do spożycia.

źródło : porady lekarza rodzinnego
dolnośląskie
30-11-2010 19:33
To jest zdaje się strzał w 10,dzięki Robercie.Wydaje mi się że cała ta profilaktyka z cholesterolem jest do niczego bo leki przyjmujesz a tu zjadasz cokolwiek i sam sobie szkodzisz.

Ps.

A tak przy okazji chciałabym troszkę poczytać temat ,,Różności'' który założyłeś na stronie głównej czy też na forum głównym.Nie mogę jakoś stonki znaleźć.
Dzięki serdeczne.
01-12-2010 20:18
Ja też się nie mogę połapać ale wejdź na moją stronkę [ adres na poczcie ] tam znajdziesz wszystko.
Pozdrawiam
dolnośląskie
04-12-2010 09:53
Dzięki Robercie rzeczywiście to istna kopalnia wiedzy [ skąd u diabła że tak powiem] u Ciebie taka wiedza ?
Ale ja z innej beczki
cyt.Edmunda z poprzedniej wypowiedzi-chodzi o złogi wapniowe w żyłach jest na to jakiś sposób.Okazuje się że u mnie też takie złogi są. Lekarz nic konkretnego nie może mi polecić. Czy można cokolwiek zastosować ?
04-12-2010 11:40
Monia znasz mnie na tyle że jak czegoś nie wiem to muszę znaleźć by pogłębić swoją wiedzę. Taki już jestem
Co do pytania , nie doczytałaś do końca co piszę
Na złogi wapniowe najlepszy jest kefir czyli zsiadłe mleko.
Cyt.
Grzybki Kefiru zakwaszają mleko, polują na bakterie. A ponieważ odżywiają się bakteriami gnilnymi, oczyszczają mleko a brudów. Po za tym wytwarzają mlekowy kwas chemiczny odwrotnie złożony, który z naszych organizmów nawet trupi jad usuwa. Jeśli kto choruje na raka i pije 3x dziennie po pełnej szklance kefiru to ma o połowę mniej toksyn rakowych w swoim organizmie.
Grzybki Kefiru robią w naszym żołądku, w kiszkach, to co robiły w garnku-polują na bakterie. Wymordują je tak dokładnie, że nie pozostanie ani jedno szkodliwe paskudztwo.

Sposób przygotowania
Litr mleka trzeba zagotować na wolnym ogniu pół godziny, żeby trochę odparowało, postawić do ostudzenia w ciemnym garnku. Do chłodnego mleka wlać szklankę kefiru, przykryć pokrywką, postawić w ciepłym miejscu i na drugi dzień kefir gotowy. Można nim popić kaszę gryczaną ze skwarkami i nie ma żadnych problemów trawiennych. Można przy okazji sprawdzić stopień zanieczyszczenia chemicznego mleka. Grzybki kefiru nie rozwiną się w środowisku ,,zabrudzonym,, chemią. Po prostu mleko zburzy się i ucieknie z garnka.
kon.cyt.
Pij codziennie jedno opakowanie [ jeśli kupisz w sklepie [podziel na 2 lub 3x ]
08-05-2012 10:50
Lekarstwa na miażdżycę są skutecznie, jednak kluczową kwestią jest zmiana diety na zdrowszą, i zwiększenie wysiłku fizycznego. Bardzo poleca się jedzenie ryb morskich i zielonych warzyw, typu brokuły, fasolka szparagowa. Warto przestawić się żywność gotowaną na parze.
Dodawanie postów możliwe jedynie po zalogowaniu

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |