Forum
Różności.
Autor tematu Uzytkownik (0)
13-11-2009 01:00
ad.2.propolis na spirytusie stosowany jest w medycynie najczęściej pod tą postacią,gdyż jest to baza wyjściowa dla różnych rodzajów komponentów.
Propolizat alkoholowy ma zastosowanie przy wszelkich rodzajach owrzodzeniach ,ropiejących ranch,odleżynach,przy zapaleniu gardła i uszu,anginie,przeziębieniach.

SPOSÓB PRZYRZĄDZANIA [ 20% ]

Do 1/2 litra spirytusu dodać 100g. rozdrobnionego kitu pszczelego i butelkę zakorkować.Postawić na 10-14 dni w ciepłym,ciemnym miejscu.Wstrząsać kilkakrotnie w ciągu dnia.Na dno opadają różne domieszki kitu pszczelego,płyn natomiast z nad osadu jest przeźroczysty,posiada brązowo-złocisty kolor i ma zapach specyficzny,żywiczy.Po 14 dniach można nalewkę zlać,przefiltrować do butelki z ciemnego szkła,gdyż używa się tylko płynu znad osadu.Przechowywać w ciemnym miejscu.
Przy anginie zażywa się 3-4x dziennie w ciągu dnia 30-40 kropli po jedzeniu.Przedtem należy gardło wypłukać szałwią.Krople należy dobrze zmieszać ze śliną i powoli połykać-je jeść i nie pić przez 2 godziny.
13-11-2009 01:18
ad.3 Propolizatem wodno-spirytusowym o stężeniu 0.2% leczy się wykwity skórne,płucze ropiejące rany,ma zastosowanie przy zaziębieniach,nieżytach błon śluzowych,katarach,używa się do kompresów.

SPOSÓB PRZYRZĄDZANIA [0.2%]

Zmieszać 10ml.roztworu spirytusowego propolisu [20%] z 60ml. przegotowanej i ostudzonej wody.
Otrzymany roztwór ma kolor mleczno kremowy.
Przy nieżytach błon śluzowych nosa propolizat wodno-spirytusowy przynosi znakomitą ulgę.Przy katarze zakrapla się do nosa kilka razy dziennie po 3-4 kropli.

Do użytku zewnętrznego zaleca się maść propolisową:ma ona zastosowanie przy wszelkich rodzajach oparzeniach,odmrożeniach,ranach,wrzodach,hemoroidach,żylakach,owrzodzeniach.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA [10%-15%]

70g.euceryny lub wazeliny
20g.lanoliny roztopić w naczyniu emaliowanym,dodać:10-15 g.kitu pszczelego i wstawić do naczynia większego z gorącą wodą - łaźnia wodna.Mieszać około 10 minut drewnianą lub szklana bagietką.przecedzić przez podwójna gazę do słoiczka,gdy zastygnie mamy gotową maść.
Maść kładzie się 2x dziennie cienka warstwą na chore miejsca i przykrywa 4 warstwami gazy i bandażem.
13-11-2009 01:34
Na całym świecie szpitale nie mogą sobie poradzić z odleżynami i z gronkowcem.Propolis jest tym lekiem który przezwyciężył ten problem.Zupełnie rewelacyjnie efekty daje także leczenie kitem pszczelim tkanki kostnej i chrzęstnej.Propolis jednocześnie regeneruje ją,dezynfekuje - a nawet uzupełnia ubytki kostne.Proces kostnienia przebiega równo a kość nasyca się równomiernie solami wapnia i fosforu,nie wykazuje przy tym działań ubocznych.

Przykładowe przypadki kliniczne poniżej omówione ,poprzedzone były badaniami i przebieg leczenia kontrolowany przez lekarzy:

1.Wrzód żołądka i dwunastnicy-przypadki wieloletnie z częstymi nawrotami-stosowano krople na naprze z siemienia lnianego.Obserwowano ustąpienie bólu bezpośrednio po zażyciu leku.Efekty wyleczenia stwierdzono po 3-5 tygodniach kuracji.Nawroty nie następowały w okresie kilkunastu miesięcy.

2.Żylaki odbytu-trwające wiele lat z okresowymi krwawieniami-stosowano maść na eucerynie,czopki na maśle kakaowym.Stwierdzono uczucie ulgi natychmiast po zastosowaniu leku.Wyleczenie nastąpiło po 1-3 tygodni.

3.Żylaki podudzi,grzbietu stopy z owrzodzeniami-stosowano roztwory alkoholowe.Nasycono propolisem w roztworze 20x spirytusu lniane kawałki płótna ,suszono je następnie warunkach sterylnych i przykładano na uprzednio przemyte 0,2% propolizatem wodnym,rany.Bandażowano.Stosowano również zawiesiny propolisu na linomagu i maści.Wyleczenie uzyskiwano po 3-10 tygodniach.

4.Nadżerki szyjki macicy-trwające kilka lat.Kontrolowane ginekologicznie i bakteriologicznie,leczono globulkami na maśle kakaowym.Po 10-14 dniach leczenia stwierdzono blizny po nadżerkach i wyraźne zmniejszenie stopnia zanieczyszczenia bakteryjnego.

5.Przetoka pooperacyjna-po usunięciu wyrostka robaczkowego 12 miesięcy bezskutecznego leczenia metodami konwencjonalnymi.Leczenie preparatami propolisu trwało około 4 tygodni.Stosowano do przetoki:roztwory alkoholowe,zawiesinę na linomagu,maść na eucerynie.

6.Ropiejące,rozległe ubytki w jamie ustnej po napromieniowaniu.W pierwszej fazie leczenia stosowano płukanie zawiesiną wodną,następnie pędzlowanie zawiesiną na linomagu.Całkowite wyleczenie uzyskiwano po 6 tygodniach.

7.Na ropnie,trądzik,okołopaznokciowe zakażenia gronkowcem złocistym,grzybice-stosowanie roztworu alkoholowego i maści.

8.Ropne zapalenie migdałków-stosowano pędzlowanie i płukanie różnymi stężeniami propolisu.Uzyskiwano poprawę w ciągu -3 dni.

9.Głębokie odleżyny u obłożnie chorych leczono roztworem alkoholowym,zawiesiną na linomagu,maścią na eucerynie.Uzyskiwano szybki efekt oczyszczania ran i ziarnowania.Całkowite wyleczenie uzyskiwano po 3-6 tygodniach w zależności od stanu ogólnego chorych,głębokości i rozległości odleżyn.
15-11-2009 03:37
Tajemnica bursztynu.

O dobroczynnym oddziaływaniu bursztynu na ustrój można przekonać się osobiście.Faktem jest że w czasie grasującej grypy można zabezpieczyć się przed nią,wypijając codziennie rano szklankę herbaty do której dodano 3 krople nalewki bursztynowej,a nacieranie nalewką pleców i piersi obniża skutecznie temperaturę przy stanach podgorączkowych i przynosi ulgę przy zapaleniu płuc i oskrzeli.
Stwierdzono również na podstawie licznych pozytywnych wyników w leczeniu bursztynem,że wszelkie niedomagania sercowe i krążeniowe,jak osłabienie mięśnia sercowego,arytmia,bóle głowy etc zmniejszają się doraźnie przez nacieranie bolących miejsc nalewką bursztynową lub z braku takowej ,zwykłym kawałkiem jantary.
15-11-2009 03:57
W przypadku zmęczenia lub bólu głowy potrzeć kark,nadgarstki i skronie kawałkiem bursztynu w miejscu gdzie wyczuwalny jest puls a jedna kropla nalewki bursztynowej wtarta w nadgarstek orzeźwia i poprawia samopoczucie.
Przy astmie bierze się kilka kropli tinktury rozcieńczoną w niewielkiej ilości herbaty ziołowej.
Fama głosi że bursztyn posiada właściwości przeciwnowotworowe.oraz działanie na choroby tarczycy.Zabezpieczyć przed tymi chorobami można się ponoć,nosząc na szyi naszyjnik bursztynowy o kształtach wielobocznych,w których załamują się promienie słoneczne ,kierowane przez skórę do wnętrza ustroju.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA NALEWKI BURSZTYNOWEJ.
Do sporządzenia nalewki nadaje się bursztyn nie oszlifowany,obrabiany - surowy.Przed użyciem należy go rozkruszyć młotkiem lub rozdrobnić w moździerzu.
50,0g.bursztynu zalać
1/2 litra spirytusu 96% [broń Boże denaturatem]
Pozostawić w ciepłym miejscu i często wstrząsać.Po 2 tygodniach nalewka jest zdatna do użytku.
Bursztyn nie rozpuszcza się całkowicie ,wydziela się do niego jedynie substancje ,które zabarwiają alkohol na kolor żółty i posiadają moc uzdrawiającą.
27-01-2010 08:40
Pyłek kwiatowy.
pyłek kwiatowy,zbierany przez pszczoły zawiera całą gamę życiodajnych substancji:białko [pyłki zawierają 9 podstawowych aminokwasów],tłuszcze,cukry,mikroelementy,związki mineralne,witaminy,hormony,fermenty i są bakteriobójcze,gdyż posiadają naturalne antybiotyki.
Dzienne najniższe zapotrzebowanie człowieka na białko wynosi 30g..W 100g. ,,pyłku,, znajduje się go około 20g.
Wegetarianie mogą bez uszczerbku na zdrowiu wyrównać swoje dzienne zapotrzebowanie na aminokwasy przyjmując 25-30g.pyłków kwiatowych w ciągu doby,a przy dłuższym stosowaniu zredukować dawkę do 20g. dziennie.
Kuracje należy przekonsultować z lekarzem.
Po przeprowadzonych testach w klinikach stwierdzono co następuje:
*pyłki kwiatowe przyczyniają się do zwiększenia poziomu hemoglobiny we krwi i zalecane są szczególnie dla dzieci anemicznych
*przydatne są szczególnie rekonwalescentom po ciężkiej chorobie [przyczyniają się do wzrostu wagi]
*wzmagają wzrost u dzieci
*wzmagają apetyt
*polepszają ukrwienie mózgu i krążenie krwi
*przyczyniają się do poprawy wzroku
*przydatne są przy ogólnym osłabieniu
*chronią przed ubocznymi skutkami promieniowania w przypadku terapii radiologicznej i chemicznej
*uodparniają na różne infekcje
27-01-2010 10:02
Drożdże piwne.
Już Hipokrates -ojciec medycyny znał świetne właściwości terapeutyczne drożdży.
Medycyna współczesna w szczególności lekarze naturaliści zalecają drożdże jako tani i łatwo dostępny lek przy trądziku z którego wyleczono w 100% ,czyrakowatości z którego wyleczono w 100%,wadliwej przemianie materii,otyłości,braku witamin,anemii,migrenie,zaziębieniach,infekcjach,wadliwej pracy gruczołów limfatycznych,zahamowaniu wzrostu i rozwoju oraz przy cukrzycy.
Jak wykazały badania drożdże piwne wywierają szczególny wpływ przy leczeniu cukrzycy..Efekt leczniczy polega na zwiększonej ochronie ustroju przed procesami gnilnymi białka w organizmie,ożywieniu produkcji własnej insuliny poprzez wprowadzenie do wewnątrz naturalnych witamin z grupy B.
Wiadomo też że drożdże piwne wzmagają oddychanie komórek ustroju.Zbadano również że Wit.B2 zawarta w drożdżach,posiada insolinopodobne właściwości ,gdyż dożylne zastrzyki Lactoflaviny [B2] obniżają poziom cukru we krwi.
Taki niski poziom cynku w pokarmach może być wyrównany przez drożdże,a cynk potrzebny do produkcji własnej insuliny [insulina naturalna zawiera 0,5% cynku],mógłby być dostarczany właśnie przez drożdże.
Ten wyjątkowo harmonijny związek chemiczny drożdży piwnych,zawierający witaminy z grupy B,cynk i duża ilość potasu,przyczynia się niewątpliwie do pomyślnych wyników leczniczych.
Wiadomo bowiem nie od dziś ze potas jest niezbędny w procesie wchłaniania insuliny i glukozy przez komórki ustroju i jest potrzebny przy przemianie cukru.
Kto przyjmuje regularnie po jedzeniu 1 łyżkę drożdży piwnych nie będzie miał z tego powodu żadnych dolegliwości,lecz poczuje się w niedługim czasie lepiej i będzie miał odczucie rześkości.
Dzieciom zaleca się 1 łyżeczkę po jedzeniu.
Drożdże piekarskie mają obniżoną zawartość leczniczą.
27-01-2010 10:33
Jabłka.
Niemiecki pediatra prof.Moro zastosował z wielkim powodzeniem kurację jabłkową u dzieci chorych na biegunkę i czerwonkę.Dzieciom podawano przez dwa kolejne dni 5x dziennie 200-300g.tartych jabłek [na szklanej tarce] jabłek.Już po pierwszym dniu kuracji stolec był bez domieszek krwawych,a po 2-3 dniach dolegliwości ustąpiły całkowicie.
Jabłko działa jak gąbka,która wsysa w siebie toksyczne produkty przemiany materii i usuwa je na zewnątrz.Zawartość garbników w jabłku [jabłka ciemnieją po przekrojeniu] działa przeciwzapalnie i ściągająco.Ponadto przepisuje się pektynom korzystny wpływ na procesy trawienia i przyswajania.
Herbata z suszonych obierzyn jabłkowych jest naturalną odżywką dla nerwów - z racji dużej zawartości fosforu - i szczególnie zalecana dzieciom.Cenny jest też ocet z obierzyn.
27-01-2010 11:55
Cebula i czosnek.
O cebuli i czosnku już pisałem ,dodam tylko kilka słów.
prof.Ożarowski zaleca czosnek i jego preparaty szczególnie dzieciom przy podostrym i przewlekłym nieżycie jelit,biegunce infekcyjnej,robaczycy,w ropnych zapaleniach gardła,dziąseł i migdałków,anginie i innych dolegliwościach.
Zaleca się także -zwłaszcza małym dzieciom-lewatywę przeciw owsikom z dodatkiem czosnku.Sposób jest bardziej skuteczny,zupełnie bezpieczny i nietoksyczny;
2-3 ząbki czosnku utrzeć lub rozetrzeć drewnianą łyżką,dodać jedna szklankę letniej wody.Zrobić lewatywę ,wprowadzając roztwór powoli do odbytnicy i utrzymać kilka minut.Zabieg powtórzyć przez 2-3 kolejne dni,potem ewentualnie po 10 dniach.
Olejek czosnkowy.
Stosuje się przy bólach uszu.W celu utrzymania olejku trzeba zmiażdżyć kilka obranych ząbków [5-6],włożyć do buteleczki i zalać 1 łyżka oleju słonecznikowego lub sojowego.Zakorkować i pozostawić przez noc w ciepłym miejscu[na kaloryferze].Uzyskanym ekstraktem olejowym zwilżyć watę i włożyć do obu uszu,nacierając również okolice uszu olejkiem.

Naturalnym antybiotykiem jest również kiszony czosnek.Sporządza się go,zalewając obrane i pokrojone na pół ząbki [350-400g.]1 litrem wody po kiszonych ogórkach.Używa się do tego celu słoika typu ,,twist,, lub ,,weck,,z gumka ze sprężynką.Słoik postawić w ciemnym miejscu niezbyt ciepłym na 14 dni.Po tym czasie część wody zlać do mniejszej butelki do bezpośredniego użycia.Chodzi bowiem o to by nie wypuszczać na zewnątrz cennego ,,gazu leczniczego,, przez częste otwieranie.
Dzieciom podaje się 1/2-1 łyżkę tego leku 3x dziennie po jedzeniu.Jest on znakomitym lekarstwem przy stanach podgorączkowych,ropnych anginach,zapaleniu migdałków,grypie,chorobach infekcyjnych.
Kiszone ząbki czosnku natomiast są orzeźwiającym dodatkiem do chleba razowego z masłem,do twarogu czy sera.Zaliczyć je można do delikatesów.Są też chętnie zjadane przez dzieci w formie siekanej na chleb.
Spożywanie czosnku razem z zielona pietruszką,selerem lub zieloną sałatą niweluje częściowo jego przykry zapach.
Zwraca się uwagę na konieczność małej ilości soli do kiszenia ogórków,jeżeli woda po nich ma potem służyć do kiszenia czosnku.
06-02-2010 17:21
Napoje.

Dla osób nerwowych.
Dla osób nerwowych,źle sypiających,dla reumatyków i dla osób mających kłopoty z przewodem moczowym [piasek].
Zaleca się picie koktajlu z soku zielonego owsa 3x dziennie przez 6 tygodni.
Ściąć zie;lony owies przed owocowaniem i wycisnąć sok.3-4 łyżki soku dopełnić 1/2 szklanki wody.Dodać można dla urozmaicenia 2 łyżki soku z liści ogórecznika.
06-02-2010 17:41
Anemia,białaczka złośliwa,choroby układu krwiotwórczego,nowotwory,anemia złośliwa,środek hamujący wzrost komórek rakowych,początki cukrzycy,schorzenia wątroby,zaburzenia trawienia
Sok z liści mniszka lekarskiego w postaci napoju przyjmować należy 3x dziennie,3-4 łyżki[lub więcej] soku rozcieńczonego w pół szklanki wody lub herbatki ziołowej i pić przez 6-8 tygodni.

Miód-syrop z mniszka lekarskiego szczególnie polecany przy anemii.
Cztery kopiaste garście koszyczków mniszka zalewa się 1 litrem zimnej wody i powoli ogrzewa aż do wrzenia.Po zagotowaniu garnek zdejmuje się z kuchenki i odstawia na noc.Następnego dnia wlewamy wszystko na sito.Cedzimy,a potem dobrze wyciskamy kwiaty obydwiema rękami.Do soku dodajemy 1kg. nieoczyszczonego cukru [broń boże biały] i pół cytryny pokrojonej na plasterki [jeżeli cytryna była pryskana skórkę odrzucamy].Jeśli doda się więcej cytryny to smak będzie cierpko-kwaśny.Garnek bez pokrywki stawia się na kuchence,którą nastawia się na najwolniejsze grzanie aby zachować wszystkie witaminy.Ciecz odparowuje się bez gotowania.Całość należy raz lub dwa oziębić aby sprawdzić czy konsystencja jest prawidłowa.Nie powinien on być za gęsty bo po dłuższym przechowywaniu scukrzy się.Nie może również być zbyt rzadki bo mógłby skwaśnieć.Musi to być odpowiednio gęsty syrop.
Rozsmarowany na bułeczce lub kromce chleba z masłem smakuje wybornie sam się o tym przekonałem.
06-02-2010 18:01
Stany zapalne gruczołu krokowego.wydalanie moczu przy obrzękach i łagodnych guzach prostaty,stosowany z powodzeniem przez chorych na cukrzycę

Sok z dyni,sok ten wyciśnięty przy pomocy sokowirówki z miąższu i pestek ma zbawienny wpływ na wyżej wymienione dolegliwości.Pamiętać należy że każdą kuracje ziołową przeprowadzać należy przez 6 tygodni by efekt leczniczy był widoczny.
W celach profilaktycznych zaleca się 3-4 łyżki soku 3x dziennie w 1/2 szklanki wody lub mleka.
06-02-2010 18:09
Sok zalecany szczególnie reumatykom w celu odwodnienia opuchniętych stawów,pobudza również apetyt i reguluje przemianę materii

Sok chrzanowo - buraczany.
Przyjmować należy 3-4x dziennie 1/2 łyżki soku chrzanowego z 2 łyżkami soku z czerwonych buraków w 1/2 szklanki wody,pic w celach profilaktycznych-2x dziennie.
06-02-2010 18:17
Napój skuteczny jest przy dolegliwościach żołądkowych,kwaśnym odbijaniu,zgadze,wzdęciach,schorzeniach wątroby

Sok z czarnej rzodkwi i surowych ziemniaków.
Zmieszać 1 łyżkę soku z czarnej rzodkwi i 3 łyżki soku z surowych ziemniaków w 1/2 szklanki wody,pic 3x dziennie pół godziny przed posiłkami - w ciągu 4-6 tygodni.
06-02-2010 18:37
Sok ten reguluje trawienie,oczyszcza organizm ze złogów przemiany materii,a tym samym działa oczyszczająco na skórę,usuwając z niej wypryski,wywiera także działanie moczopędne.

Sok ze świeżych ogórków.
Ogórki posiadają najwyższą ze wszystkich warzyw zawartość składników alkalizujących,Wit.C,A,B i różne sole mineralne oraz czynnik insulinopodobny,obniżający zawartość cukru we krwi.Dlatego szczególnie zalecany jest dla chorych na cukrzycę.
Zaleca się 4-5 łyżek soku z dodatkiem zielonego koperku,odrobiny roztartego czosnku i ewentualnie miodu.Cocktail ten przyjmuje się 30 minut przed posiłkiem 3-4x dziennie przez cały sezon ogórkowy.
06-02-2010 18:55
Sok z jarmużu.

Jarmuż zajmuje wśród jarzyn kapustnych pierwszoplanowe miejsce a to ze względu na zawarte w nim bogactwo składników odżywczych.Choć jako jarzynka nie jest chętnie zjadany ze względu na specyficzny smak to jednak powinno się korzystać z jego walorów odżywczych,zwłaszcza zima.Jest to roślina mrozoodporna i można ja hodować w ogródku.
Jarmuż zawiera obok białka pełnowartościowego duże ilości potasu,magnezu,fosforu i wiele innych mikroelementów.
Duża zawartość potasu może być wykorzystywana przy niedomaganiach krążenia,opuchliznach i obrzękach
Jarmuż ponadto oddaje nieocenione usługi przy owrzodzeniach żołądka i dwunastnicy na tle nadkwaśności.Miesza się go wówczas z sokiem z białej kapusty w stosunku 1:1.
jarmuż leczy także zapalenie okrężnicy,atonie jelit i zaparcie,ma także zastosowanie przy braku witamin.
W celach profilaktycznych zażywa się przez 4-6 tygodni 3x dziennie 5-5 łyżek soku rozcieńczonego wodą w stosunku 1:1 pół godziny przed posiłkiem.
10-02-2010 16:44
Kilka słów o radiestezji i zdrowiu.

Słowo radiestezja powstało stosunkowo niedawno,ale różdżką i wahadełkiem posługiwano się już w starożytności.
Radiestezja ma wiele praktycznych zastosowań w przypadku wykorzystywania do ustalania studzien,cieków wodnych których promieniowanie szkodzi zdrowiu.Częste i długotrwałe przebywanie w pobliżu cieków wodnych-żył wodnych niejednokrotnie staje się przyczyną poważnych chorób,dlatego też było by dobrze dokonanie konsultacji z radiestetą w sprawie najwłaściwszego usytuowania w mieszkaniu miejsc do spania.
Szkodliwość wynikająca z promieniowania cieków wodnych może byś wyeliminowana lub w znacznym stopniu zmniejszona w przypadku stosowania sienników ze słomą żytnia lub owsianą oraz skór zwierzęcych na posłaniach-skóry owcze o długości włosa 5-7 cm. albo na błamie ze ścinków tych skór.
Innym sposobem są paprotki które bardzo lubią cieki wodne i wchłaniają szkodliwe promieniowanie.
W przeciwieństwie do ludzi niektóre zwierzęta bardzo lubią takie promieniowanie,do nich należą koty,mrówki,pszczoły.Unikaj zatem miejsc ,które Twój kot wybrał sobie na miejsce snu i odpoczynku.
Bez pomocy radiestety bezbłędnie możesz wyznaczyć przebieg cieku wodnego jeśli zaobserwujesz,gdzie w sposób pasmowy najwcześniej topnieje śnieg.Coroczna powtarzalność utwierdzi Twój pogląd.
Jeśli ktoś ma np.psa to należy pamiętać że pies nie położy się na żyle wodnej.
Można też sprawdzić miejsca cieków wodnych za pomocą kredy białej do pisania na tablicy:bierzemy kredę i tłuczemy ją młotkiem na proszek,następnie słoik szklany ,wlewamy do niego wodę wsypujemy kredę i mieszamy ,rozstawiamy w ten sposób słoiki gdzie uważamy że Nam się źle odpoczywa,śpi.Tam gdzie kreda szybciej opadnie niechybnie mamy żyły wodne.
12-02-2010 16:54
Na liczne zapytania odpowiedź.
Jak przyrządzić grzybek tybetański na mleku.
Postarać się o grzybek wielkości średniego orzecha.Przygotować dwa garnuszki kamienne lub emaliowane oraz gęste sito plastikowe.Wieczorem wlać do garnuszka 250ml.mleka słodkiego surowego lub przegotowanego zimnego od krowy.Grzybek włożyć do sita,opłukać go pod bieżącą wodą i wrzucić do mleka w garnuszku.Nakryć talerzykiem lub spodkiem.Postawić w suchym i ciemnym miejscu na dobę.Wieczorem następnego dnia sito położyć na drugim,pustym garnuszku i przecedzić ,mleko z grzybkiem.Mleko wypić [ma ono smak kwaskowaty,winny].Wymyć garnuszek.Grzybek przepłukać na sicie pod bieżącą wodą,następnie włożyć do czystego garnuszka i znów zalać świeżym mlekiem.Tak pić przez miesiąc.Po miesiącu zrobić przerwę na 15-20 dni.
Zwraca sie uwagę.
-w trakcie wykonywania czynności wyżej opisanych należy zachować i przestrzegać higieny
-grzybek ginie w temperaturze powyżej 40 stopni Celsiusza i źle rozwija się w miejscach silnie naświetlonych
Dość szybko grzybek osiąga podwójną objętość -palcami należy go podzielić na połowę.

Kuracja grzybkiem tybetańskim wzmacnia organizm,leczy zaburzenia trawienia,nadkwasotę,likwiduje stany zapalne,zapobiega obstrukcji,uspokaja nerwy.

Uwaga.
Po wypiciu mleka z grzybkiem nie powinno się jadać ryb konserwowych,tłustych mięs i zimnych tłustych wędlin.
31-03-2010 11:58
Sezon grillowy - przyjemność czy zagrożenie.

Wiosna i lato to tradycyjnie sezon grillowy.W słoneczne dni weekendowe ogrody aż dymią i roznoszą naokoło smakowite zapachy.
Sielską atmosferę letniego popołudnia tylko czasami zamąci myśl :czy aby na pewno to co jemy jest zdrowe.
Grill niestety niesie za sobą zagrożenia,które jednak można zminimalizować.
1.Jakie mięso nadaje się na grilla ? - mięso niepeklowane.Grillowanie peklowanego mięsa powoduje powstanie nitrozoamin które są rakotwórcze.
2.Mięso powinno być grillowane na niezbyt gorącym żarze ,aby nie dopuścić do jego spalenia.Spalone mięso jest źródłem węglowodorów aromatycznych oraz wolnych rodników - związki te sprzyjają rozwojowi nowotworów i chorób układu krążenia.
3.Mięso powinno być raczej chude,gdyż kapiący na palenisko tłuszcz wydziela rakotwórczy dym,stąd też jest zalecane stosowanie tacek.

Zagrożenie nowotworowe wynikające z grilla należy neutralizować poprzez zjadanie sałatek warzywnych,picie soków owocowych lub zażywanie ,,zmiataczy,, wolnych rodników np.Vitalbon 3-4 kapsułek.Przy biesiadzie dobrze też sprawdza się czerwone wino.
Inne zagrożenia wynikające z grilla to : zaburzenia trawienia - potrawy z grilla są ciężkostrawne dlatego pomocny będzie Gastrobonisol,który można zażywać przed,a w razie potrzeby po konsumpcji.Stosowanie go znacznie poprawi proces trawienia.
Potrawy mięsne,zwłaszcza z wieprzowiny to bomba cholesterolowa,dlatego można przed biesiadą zażyć 3-4 kapsułek Chitobonu-spowoduje on,że mniej tłuszczu z pokarmu wchłonie się do organizmu,a to spowoduje,że zmniejszy się przyrost cholesterolu oraz przyrost wagi po grillowaniu.
Aby eliminować z organizmu cholesterol przydaje się również Lipobon,który wydatnie zmniejsza zawartość cholesterolu we krwi.
03-04-2010 11:10
Czy prawidłowe trawienie = zdrowie.

Największą ilość substancji szkodliwych dla zdrowia przyjmujemy w pożywieniu pod postacią wysoce przetworzonej żywności.
Należy zdrowo się odżywiać tzn.zjadać produkty żywnościowe możliwie najmniej przetworzone.Unikać głęboko zamrożonych,mikrofalówek.Wybierać produkty gotowane,a unikać smażenia i pieczenia.Bardzo dużo pic.
Podstawowym lekiem regulującym przewód pokarmowy można zastosować Gastrobonisol poprawia on proces trawienia przez regulację wydzielania soków trawiennych i żółci.Przyczynia się także do ustąpienia przewlekłych zaparć.Łagodzi objawy kamicy żółciowej oraz zaburzenia trawienia po usunięciu pęcherzyka żółciowego.Regulacja pracy przewodu pokarmowego przekłada się też na poprawę zdrowia często ustępują nawracające bóle głowy.Uważa się że unormowanie pracy jelit powoduje odbudowę prawidłowej flory bakteryjnej,która tam bytuje.

Probiotyki.
Generalnie bakterie probiotyczne są korzystne dla zdrowia.Są wątpliwości co do składu jogurtów.Czasami występują w nich sztuczne dodatki,które nie są prozdrowotne.Należy je ostrożnie stosować w okresie zimowym gdyż jogurt jest produktem który wychładza organizm.Nie jest to korzystne w czasie okresu zimowego.
Probiotyki to żywe organizmy,które po spożyciu wywołują korzystny wpływ na organizm.Raczej nie stosujmy ich w postaci kapsułek i tabletek.Zalecane jest natomiast Kwaśne mleko-kefir które stosowane jest w wypadku zaparć z odrobiną cynamonu 1x dziennie przez kilka tygodni.
Dodawanie postów możliwe jedynie po zalogowaniu

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |