Forum
Zrzeszotnienie kości.
Autor tematu Uzytkownik (0)
15-09-2009 15:00
Osteoporoza to nadmierny w stosunku do wieku zanik kostny,w wyniku czego kości wykazują większą podatność na złamania.
15-09-2009 15:21
Przyczyny i rozwój choroby.
U każdego normalnie rozwijającego się człowieka wzrasta mineralizacja kośćca i jego odporność na złamanie aż do 30 roku życia.Ten stan określa medycyna jako szczytowej masy kostnej.Po tym czasie masa kośćca stopniowo maleje z biegiem lat.Proces szybkości tego ubytku modyfikuje nie tylko starzenie się organizmu ,ale szereg innych czynników np. u kobiet zmniejszenie poziomu hormonów,czyli menopauza.
Do innych czynników przyspieszających ten proces zaliczamy:
* mała masę ciała[to nieliczna zaleta otyłości]
*częste występowanie osteoporozy w rodzinie
* spożywanie diety ubogiej w produkty mleczne
*siedzący tryb życia
*używki [alkohol papierosy]

Obraz kliniczny.

* Faza utajona
Osteoporoza podobnie jak miażdżyca przez szereg lat rozwija się skrycie i nie wywołuje żadnych dolegliwości.Niejednokrotnie zdarza się że pierwszym objawem jest ostry ból kości wywołany złamaniem.

* Faza objawowa.
Najpoważniejszym skutkiem choroby są złamania.Jeśli weźmiemy pod uwagę że złamania szczególnie podatny jest początkowy odcinek kości udowej[szyjka] oraz że dotyczą one osób starszych to możemy sobie uzmysłowić,że stanowią poważne kalectwo a niejedno krotnie nawet zagrożenie życia.
Innym miejscem predysponowanym do złamań jest kręgosłup.Zwykle złamania poprzedzone są wieloletnimi bólami kręgosłupa,ustępującymi w nocy,a nasilającymi się w dzień.Może on także promieniować do nóg,z reguły do końca nie wiadomo na ile dolegliwości wynikają z osteoporozy lub zmiany zwyrodnieniowe.
Niemniej jednak bóle kostne szczególnie u kobiet stanowią jednoznaczne wskazanie do badań.
15-09-2009 15:40
Leczenie.
Jakkolwiek odnotowano już znaczący postęp w terapii tej choroby,niemniej leki hamujące ubytek kostny ciągle są jeszcze niewystarczające efektywne.Z tego względu leczenie jest zwykle długotrwałe i kosztowne.

Ważne znaczenie w leczeniu i profilaktyce zajmuje eliminacja dających się usunąć czynników ryzyka.Tak więc chorzy zachęcani do zmiany diety,porzucenia używek,ćwiczeń fizycznych,korzystania z słońca.

Leki.

W związku z tym,że jednym z czynników ryzyka osteoporozy jest wypadnięcie funkcji hormonalnych,w leczeniu i profilaktyce wykorzystuje się hormony płciowe.
Jest to tzw.hormonalna terapia zastępcza.

Innymi skutecznymi środkami są leki hamujące uwalnianie się wapnia z kości[w Polsce pod nazwami ostenil,ostedron,fosamax]oraz leki zwiększajace we krwi naturalny hormon,który reguluje gospodarka wapniową w organizmie,czyli kalcytoninę.Uzupełnieniem są preparaty bogate w wapń i Wit.D.
15-09-2009 16:04
Lecznictwo konwencjonalne stosuje zwiększone ilości wapnia do 1500 mg. dziennie oraz fosforu.Najlepszym źródłem wapnia są mleko i produkty mleczne.Codzienne wypicie co najmniej 1 szklanki soku z marchewki,bogatej w wapń,jest świetnym środkiem profilaktycznym i leczniczym.Także figi zawierają dużo wapnia i fosforu.
Medycyna naturalna zaleca stosować dietę pełnowartościową[mleko i jego przetwory [jeśli ktoś nie toleruje mleka słodkiego polecam kefir - http://nasze-choroby.pl/?act=forum&temat=325],owoce jarzyny,kasze,skiełkowane ziarna zbóż,ruch,gimnastykę,sport.Doskonałym połączenie wapnia i fosforu są preparaty z Chrząstki Rekina.

Zaleca się picie ziół.

ziele skrzypu-50g.
liście pokrzywy-30g.
ziele rdestu ptasiego-50g.
Łyżka ziół na 2 szklanki wody.Gotować przez 15-20 minut.Pić po 1/2 szklanki 4x dziennie.

Jako napój zaleca się

owoc dzikiej róży-50g.
kłącze tataraku-20g.
nasiona kozieradki-30g.
1 łyżkę ziół zalać 1 szklanką wody,gotować 2 minuty na małym ogniu,odstawić na 10 minut.
Pic kilkakrotnie w ciągu dnia po 1/2 szklanki.Kurację stosować przez 2-4 tygodni z przerwami,w których pije się tylko herbatę ziołową.
20-09-2009 12:28
Ziołolecznictwo zaleca stosowanie krzemionki rozpuszczalnej w wodzie,która działa wspomagająco-zwłaszcza przy osteoporozie starczej.
Do ziół zawierających duże ilości krzemu w wodzie zalicza się : ziele skrzypu,ziele rdestu ptasiego,liść pokrzywy,liść babki lancetowatej,kłącze perzu.

Poprawę zdrowia osiągnięto również przez zastosowanie mielonych nasion kozieradki i nasion lnu.Dodać do 1/2 szklanki naparu z ziela krwawnika 1/2 łyżeczki mielonych nasion kozieradki,pic 4x dziennie po 1/2 szklanki naparu.

Pomocne są także kąpiele z prószu siana z dodatkiem ziela krwawnika.Czas trwania kąpieli 20 minut.

Zamiast ulubione kawy ,której picie absolutnie się zabrania chorym na zrzeszotonienie kości,proponuje się kawę z żołędzi dębowych.Dojrzałe żołędzie obrać z łupin,pokroić i prażyć na kolor brązowy.Po prażeniu natychmiast utrzeć w moździeżu na proszek.1 łyżkę tego proszku zalać 1 szklanką wody i gotować na małym ogniu 5-10 minut,odcedzić słodzić miodem,dodać mleka.Pić 2-3x w tygodniu.jest to wspaniały trunek wzmacniający,zawierający sole mineralne,węglowodany ,białko,tłuszcze.

Także figi zawierające duże ilości wapnia i fosforu.Moczyć je trzeba przez noc w wodzie .

Wspaniałym środkiem jest smaczna mikstura o składzie:
10 świeżych jajek kurzych koniecznie o białej barwie-skorupce
1 kg.miodu
sok cytrynowy z około 3kg.cytryn
1 butelka koniaku
Jajka dokładnie umyć,włożyć do szklanego słoika i zalać sokiem cytrynowym ,tak aby sok zakrywał jajka 2 cm.powyżej.Słój zawiązać lnianą ściereczką i odstawić na kilka dni,aż do czasu rozpuszczenia się skorupek jaj-pod wpływem soku cytrynowego[burzy sie].Potem przetrzeć całość przez sito.Do otrzymanej masy wlać butelkę koniaku,w którym rozpuszczono 1kg.miodu.Wszystko dobrze zmieszać rozlać do butelek wstawić do lodówki.Przed użyciem wstrząsnąć.pic 3x dziennie po kieliszku po jedzeniu.[zawartość alkoholu jest minimalna podobna do syropu na kaszel]
Lekarstwo to leczy również schorzenia płuc[zwapnienia] i jest doskonałą odżywką również dla dzieci starszych[rozcieńczyć wodą]jak osób starszych.Leczy bardzo szybko złamania,nawet trudno gojące się.
podkarpackie
18-12-2009 11:56
witam , rozpoznano u mnie 2 lata temu osteoporozę , lekarka przepisła ostolek ale odczuwałam bóle żoładka , gastrolog zalecił odstawić ten lek , ale teraz boję się go zazywać ale też nie leczę oseoporozy , u mnie jest 8 % ryzyko złamań , jak wy sobie radzicie z osłoną żołądka ? czy macie dolegliwości
Dodawanie postów możliwe jedynie po zalogowaniu

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |