Forum
Zespół cieśni nadgarstka.
Autor tematu Uzytkownik (0)
06-03-2010 20:00
Objawy.
*drętwienie i mrowienie w kciuku i pozostałych palcach
*przeszywający ból w nadgarstku i przedramieniu,który może promieniować do karku i szyi
*wydaje się ze palce są spuchnięte mimo że nie widać obrzęku

Co to jest
Kości i wiązadła nadgarstka tworzą szczelinę zwaną kanałem nadgarstka.Przebiega w nim nerw pośrodkowy,który unerwia czuciowo i ruchowo dłoń.Leżą w nim ścięgna łączące mięśnie przedramienia z dłonią.Ostrogi,czyli wyrośla kostne,obrzęk tkanek otaczających kanał ,obrzęk wiązadeł i ścięgien lub przemieszczenie,np.w wyniku urazu,części kostne mogą zwężać kanał.Jeżeli uciskają one nerw pośrodkowy,powodują ból,drętwienie oraz osłabienie kciuka i pozostałych palców.Dolegliwości mogą narastać stopniowo lub pojawiają się nagle,zazwyczaj w postaci bólu dłoni w nocy.Ból budzi w nocy aż 95% pacjentów cierpiących z powodu tego schorzenia.Objawy mogą utrzymywać się przez kilka dni i ustępować bez leczenia lub trwają przez wiele miesięcy i wówczas konieczna jest interwencja lekarska.

Przyczyny zaburzeń
Zespół cieśni nadgarstka jest zwykle spowodowany mikrourazami,wywołanymi przez długotrwałe powtarzające się ruchy dłoni i palców.Jednostajne ruchy dłoni podczas pisania na maszynie,pracy przy taśmie montażowej,gry na instrumentach muzycznych,mogą powodować stan zapalny ścięgien i wiązadeł nadgarstka.
Następuje ich obrzęk i zaczynają uciskać nerw pośrodkowy.Zmiany stężenia hormonów ,podczas przyjmowania środków antykoncepcyjnych,ciąży lub menopauzy mogą powodować zatrzymanie płynów w organizmie,co często wywołuje lub pogarsza dolegliwości.Zespół cieśni nadgarstka występuje 3x częściej u kobiet niż u mężczyzn.Dotyczy to kobiet w wieki 30-60 roku życia, z nadwagą,które co najmniej raz rodziły.
Uraz nadgarstka kub choroby takie jak:cukrzyca,nadczynność tarczycy,choroba Raynauda czy reumatoidalne zapalenie stawów,mogą się przyczynić do wystąpienia objawów cieśni nadgarstka.
06-03-2010 20:04
Jakie preparaty mogą pomóc.

Wyniki wielu badań sugerują że niedobór Wit.B6 zwiększa wrażliwość na ból i drętwienie w zespole cieśni .Witamina ta pełni w organizmie ważną rolę w utrzymaniu prawidłowej czynności tkanki nerwowej,bierze udział w hamowaniu stanów zapalnych,poprawia krążenie krwi.Uważa się że witamina b6 zwiększa także ilość wytwarzanego w mózgu chemicznego neuroprzekaźnika [kwasu gamma-aminomasłowego] który współdziała w przekazywaniu wrażeń czuciowych.Jeżeli stosuje się witaminę b6 przez okres 3 tygodni i nie następuje poprawa należy taką samą dawkę fosforanu pirydoksylu [P-5-P].Jest to substancja którą organizm wytwarza podczas niedoboru witaminy b6.Niektórzy uważają że łagodzi ona dolegliwości związane z zespołem cieśni skuteczniej niż wyżej wymieniona witamina b6.
Bromealaina wartościowy enzym znajdujący się w ananasie,stosowana razem z Wit.B6,bardzo skutecznie ogranicza stany zapalne i inne przyczyny bólu.
Kłącze kurkumy rośliny z rodziny imbirowatych,zmniejsza obrzęk i stan zapalny dzięki działaniu zawartego w nim żółtego barwnika - kurkuminy.Jeśli preparaty kurkumy i bromelainy przyjmuje się jednocześnie ,wówczas jedna substancja wzmacnia działanie drugiej..Preparaty z kłącza kurkumy są dosyć drogie ,lecz mogą być bezpiecznie stosowane przez dłuższy czas.Kiedy dolegliwości zaczną ustępować,dawkę winno się zmniejszyć do połowy.
06-03-2010 20:08
Zalecane dawkowanie.

Witamina b6 - 3x dziennie po 50mg.dopóki objawy nie ustąpią
Porada długotrwałe przyjmowanie codziennie dawki 200mg.może spowodować
uszkodzenie nerwów,dlatego nie wolno przekraczać zalecanej dawki.

Bromelaina dawkowanie;ostre objawy 1g. 2x dziennie,jeśli dolegliwości ustąpią ,zmniejsz dawkę do 50mg.
2x dziennie.
Uwaga jeśli przyjmujesz leki obniżające krzepliwość skonsultuj się z lekarzem
Porada bromelainę należy przyjmować między posiłkami

Kurkuma dawkowanie:3x dziennie po 40mg.
Porada:standaryzowany wyciąg zawiera 95% kurkuminy,winien być stosowany w
połączeniu z bromelainą.
06-03-2010 20:10
Ważne informacje

Witamina C zwiększa podatność na zespół cieśni nadgarstka jak również zwiększa dolegliwości.

Nadmiar soli zatrzymuje wodę w organizmie,co powoduje obrzęk tkanek i nasila objawy cieśni.
Polska
24-08-2015 16:03
Hmm... Można prosić o jakieś blublikacje na powyższy temat? Gdzie znalazłeś takie informacje?
Dodawanie postów możliwe jedynie po zalogowaniu

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |