Choroby, Profilaktyka: Ginekologiczne badania Polek
21-10-2010 08:30
Choroby, Profilaktyka: Radio, telewizja i lekarze zachęcają i namawiają kobiety do badań ginekologicznych. Efekty tego wciąż nie są zadowalające.

Polki dbając o swoją kobiecość, zapominają o profilaktyce dotyczącej zdrowia intymnego oraz o regularnych wizytach u ginekologa.

Okazuje się, że kobiety, które systematycznie odwiedzają ginekologa i wykonują badanie cytologiczne, znacznie zmniejszają ryzyko wystąpienia raka szyjki macicy. Podobnie kobiety stosujące się do zaleceń lekarzy i przyjmujące profilaktycznie preparaty ginekologiczne, dużo rzadziej zapadają na infekcje miejsc intymnych. Jak dotychczas najskuteczniejszą metodą rozpoznania zakażenia są posiewy i wymazy wydzieliny pochwowej, przeprowadzane w większości gabinetów ginekologicznych. 

Warto wspomnieć, że najczęstsze infekcje pochwy to grzybica, waginoza bakteryjna i rzęsistek pochwowy. Do ich rozpoznania można użyć zwykłego testu badającego pH pochwy.  W przypadku pojawienia się infekcji, nie zwlekajmy z wizytą u ginekologa. Tylko on może stwierdzić, jaki jest to rodzaj zakażenia.

Nie warto stosować babcinych metod i ryzykować podrażnieniem błony śluzowej i rozwoju infekcji. Najlepszą metodą dbania o zdrowie intymne jest włączenie do codziennej diety dobroczynnych, specjalnie wyselekcjonowanych pałeczek kwasu mlekowego Lactobacillus. Znajdziemy je w doustnych probiotykach ginekologicznych, rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne.
Źródło: www.doz.pl

STATYSTYKI

zdjęć7567
filmów425
blogów183
postów50079
komentarzy4179
chorób513
ogłoszeń21
jest nas18749
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu13
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Oferujemy w roznych rozmiarach dzieciece materace , wykonane z materialow przeciwodlezynowych. | Oferujemy w roznych rozmiarach majtki, stringi i bokserki , zapraszamy do zapoznania sie z nasza oferta. | Sprzedawana w naszym sklepie pinarka laserowa , posiada certyfikat ISO 9000. | Oferowane przez nasz sklep ubrania tanio ,szyte sa z wysokogatunkowej bawelny. |