Choroby, Zdrowie: Stopy
07-07-2011 08:59
Choroby, Zdrowie: Różnym częścią naszego ciała przypisujemy różne właściwości. Bardzo ważne okazują się być stopy. Dlaczego?

Stopy są jak lustro – mogą nam wiele powiedzieć o człowieku, jego zdrowiu i stylu życia. Niosą nas przez całe życie, dlatego ważne jest, by szczególnie o nie dbać. Istnieje wiele przyjemnych form pielęgnacji, do których należy przede wszystkim masaż.

Według badania społecznego "Stopy" z 2006 roku, Polacy uznają je za jedną z ważniejszych części ciała. Przypisują im różne cechy: wytrzymałość, niezawodność, ale także atrakcyjność i seksualność. Uznają je za istotny element prawidłowego funkcjonowania organizmu, są bowiem fundamentalnym narządem ruchu, umożliwiają poruszanie się, bieganie i pracę. Mimo to bywają zaniedbywane, gdyż większość czasu chowamy je w nie zawsze wygodnym obuwiu, a na pielęgnację poświęcamy niewiele czasu. Nieważne, czy biegasz w szpilkach, czy w adidasach – zdrowe stopy to podstawa Twojej aktywności i trzeba je traktować ze szczególną uwagą.

Stopa prawdę Ci powie


Wiele schorzeń bierze się właśnie od stóp i nóg lub na nich się kończy. Pomóc im może relaksująca kąpiel i masaż. To doskonały sposób pozbycia się wielu dolegliwości, znane od tysięcy lat.

W starożytnych Chinach odkryto i zaczęto regularnie stosować lecznicze masaże i uciski miejsc zwanych receptorami. – Są to wyspecjalizowane komórki nerwowe stanowiące zakończenie włókien nerwowych. Dzięki stymulacji tych punktów wpływamy korzystnie na funkcjonowanie poszczególnych narządów, poprawiamy stan zdrowia i naszą kondycje psychofizyczną – mówi Piotr Sikorski, dyplomowany masażysta, chiropraktyk. Według mapy stref refleksyjnych palce u nóg odpowiedzialne są za zatoki nosowe, a duży palec w szczególności odpowiedzialny jest za funkcjonowanie mózgu. Okolice pięt natomiast odpowiedzialne są za narządy płciowe. Warto wiedzieć, że inne organy mają swoje zakończenia nerwowe na lewej, a inne na prawej stopie, np. na prawej znajduje się strefa odpowiedzialna za wątrobę, na lewej z kolei za żołądek i śledzionę.

Stopa w ucisku


Zdrowy dotyk masażu jest oczywisty w kontekście stóp. Odpowiednie masowanie wpływa pozytywnie na ogólny stan zdrowia – pobudza krążenie krwi, tym samym oczyszcza organizm z toksyn. Masaż może być także odprężającą przyjemnością – dodaje energii, relaksuje oraz znacznie poprawia samopoczucie. Może być stosowany w każdym wieku, polecany jest szczególnie osobom starszym, zwłaszcza cierpiącym na artretyzm lub bóle reumatyczne. Masaż można wykonać samemu. Przede wszystkim należy przygotować spore ilości kremu do stóp, który nawilży nasz naskórek, zmiękczy go i ułatwi poślizg dłoni. Dobrze jest też przed samym zabiegiem wymoczyć stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem soli do stóp. Podczas masażu możemy odczuwać w niektórych miejscach ból. Świadczy on o niedyspozycji lub chorobie organu, przyporządkowanego danemu miejscu na stopie.

Domowe rozpieszczanie stóp


Władysław Fedejko, zarządzający marką HoMedics w Polsce: – Profesjonalny, leczniczy masaż stóp oferują gabinety odnowy biologicznej. Możemy wykonać go także samemu, za pomocą masażerów do stóp. Wiodące marki na rynku oferują różnego typy masaże: od wibrującego, przez dalekowschodni masaż shiatsu oraz z podgrzewaniem, po kompleksowy masaż uciskowy stóp i łydek. Polecane są do użytku domowego, ponieważ są łatwe w użyciu i skutecznie relaksują. Po całym dniu ciężkiej pracy możemy wygodnie zasiąść w fotelu i oddać nasze stopy pod relaksującą opiekę masażera. Doskonałym zabiegiem dla stóp będzie także odżywcza kąpiel. Domowe SPA powinniśmy więc zaopatrzyć w hydromasażer. Dzięki niemu podarujemy stopom odprężający masaż. Po kąpieli warto wetrzeć w nią krem lub balsam odżywczy, by skóra była gładka i nawilżona.

(M. Mikołajska)

Źródło: www.zdrowie.onet.pl

STATYSTYKI

zdjęć7567
filmów425
blogów183
postów50079
komentarzy4179
chorób513
ogłoszeń21
jest nas18749
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu13
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Oferujemy w roznych rozmiarach dzieciece materace , wykonane z materialow przeciwodlezynowych. | Oferujemy w roznych rozmiarach majtki, stringi i bokserki , zapraszamy do zapoznania sie z nasza oferta. | Sprzedawana w naszym sklepie pinarka laserowa , posiada certyfikat ISO 9000. | Oferowane przez nasz sklep ubrania tanio ,szyte sa z wysokogatunkowej bawelny. |