Choroby, Leczenie: Ślina nietoperzy
09-09-2011 09:05
Choroby, Leczenie: Lek niczym z bajek o gotujących magiczny wywar czarownicach? A jednak to możliwe.

Ślina nietoperzy z rodziny wampirowatych - żywiących się krwią ptaków i ssaków - jest cennym lekiem przeciwudarowym. Zawiera substancję rozpuszczającą zakrzep powodujący niedokrwienie, a tym samym niedotlenienie mózgu.

Badania w 10 szpitalach publicznej służby zdrowia W. Brytanii wykazały, że lek oparty na substancji pobranej ze śliny nietoperza wampira może pomóc pacjentowi nawet w 9 godzin po udarze.

Konwencjonalny lek dożylny stosowany obecnie, musi być zaaplikowany najpóźniej po trzech godzinach od udaru. Naukowcy zainteresowali się nietoperzami - wampirami, ponieważ już wcześniej zorientowano się, że posługują się śliną, aby krew ich ofiar była na tyle rzadka, by mogły ją wypić.

Konsultantka uniwersyteckiego szpitala w płn. Staffordshire, dr Christine Roffe powiedziała mediom, że badania są na wczesnym etapie, ale jeśli wynik będzie pozytywny, nowy lek może zostać wprowadzony na dużą skalę w okresie trzech lat.

Zęby nietoperzy wampirów mają kształt wąskich blaszek służących do przecinania skóry, krew ofiar magazynują w żołądku. Wampiry mogą przenosić choroby, np. wściekliznę. Zamieszkują głównie tropikalne i subtropikalne strefy Ameryki Środkowej i Południowej.

Ok. 80 proc. udarów to tzw. udary niedokrwienne (zawał mózgu) - niedotlenienie mózgu wynika z zatkania naczynia przez miejscowy zakrzep, zator pochodzący z odległego miejsca lub ogólny spadek przepływu krwi przez mózg.

Drugi typ udarów to tzw. udary krwotoczne, potocznie zwane wylewem krwi do mózgu. Najczęstszą przyczyną jest nadciśnienie tętnicze krwi. Polega na nagłym wylewie krwi z pękniętego naczynia, który niszczy tkankę mózgową.

(M. Mikołajska)

Źródło: www.zdrowie.onet.pl

STATYSTYKI

zdjęć7592
filmów425
blogów193
postów50343
komentarzy4197
chorób514
ogłoszeń23
jest nas18831
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu5
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Kozie mleko właściwości najzdrowsze w odżywianiu. | Organiczne suplementy diety dla wegan , jako składnik pokarmów. | Preparat pomagający w leczeniu tarczycy swanson , to idealne zioło do nabycia w naszym sklepie. |