Nie "złap wilka"
06-05-2009 09:48
"Złapać wilka" to popularna nazwa zapalenia pęcherza moczowego.


Infekcje ukłądu moczowego dotyczą głównie kobiet. Ma to związek z ich budową układu moczowego, a przede wszystkim z krótką cewką moczową, która u pań ma długość 4-5 cm, u mężczyzn zaś 18-24 cm,   Bakterie mają więc do pokonania krótszy odcinek.

Ryzyko infekcji wzrasta w sytuacji wyziębienia i ogólnego obniżenia odporności organizmu. Łatwo wówczas o zachwianie równiwagi pomiędzy namnażającą się ilością bakterii, a aktywnością sił obronnych organizmu.

Stan zapalny powoduje, że odczuwamy przymus oddania moczu, nawet wówczas, gdy pęcherz nie jest jeszcze wypełniony. Często towarzyszy temu ból, pieczenie i swędzenie. Infekcje często przebiegają przy podwyższonej temperaturze, czasem pojawiają się dreszcze.

Zapalenie dróg moczowych wymaga kontaktu z lekarzem. Niedoleczone, może bowiem prowadzić do groźnych dla zdrowia komplikacji, tj. zakażenie nerek. Leczenie infekcji trwa średnio pięć dni, a odpowiednio dobrane leki szybko likwidują ból i pieczenie.

W czasie leczenia zapalenia pęcherza zaleca się picie dużych ilości płynów (mocz wypłukuje część bakterii) oraz przyjmowanie witaminy C (bakterie "nie lubią" zakwaszonego moczu). Ulgę przyniosą również ciepłe okłady na podbrzusze.


Źródło: www.doz.pl
Zdjęcie: www.images.google.pl

STATYSTYKI

zdjęć7567
filmów425
blogów183
postów50078
komentarzy4179
chorób513
ogłoszeń21
jest nas18749
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu15
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Oferujemy w roznych rozmiarach dzieciece materace , wykonane z materialow przeciwodlezynowych. | Oferujemy w roznych rozmiarach majtki, stringi i bokserki , zapraszamy do zapoznania sie z nasza oferta. | Sprzedawana w naszym sklepie pinarka laserowa , posiada certyfikat ISO 9000. | Oferowane przez nasz sklep ubrania tanio ,szyte sa z wysokogatunkowej bawelny. |