Nowa metoda leczenia cukrzycy

Pojawiła się nowa, obiecująca metoda leczenia cukrzycy za pomocą komórek macierzystych.


Jeśli Ty sam/a lub ktoś z twojego otoczenia cierpi na cukrzycę, to na pewno zdajesz sobie sprawę z destrukcyjnych skutków tej choroby.

Cukrzycę nazywa się często "cichym zabójcą", ponieważ atakuje ona organizm powoli i ukradkiem. Świeżo zdiagnozowani na cukrzycę dorośli pacjenci na ogół nie przejmują się tym zbytnio, ponieważ pierwsze symptomy nie są bardziej poważne niż częste oddawanie moczu oraz zwiększone pragnienie. U wielu pacjentów nie występują w ogóle żadne symptomy.

Jednak w miarę upływu czasu konsekwencje obu typów cukrzycy stają się coraz poważniejsze i mogą prowadzić do śmierci. Mogą to być: choroby serca, problemy ze wzrokiem, niewydolność nerek, uszkodzenia nerwów, problemy z erekcją - by wymienić tylko kilka z nich. Głównymi czynnikami prowadzącymi do zwyrodnieniowych skutków cukrzycy są: hiperglikemia (podwyższony poziom cukru we krwi) oraz epizody hipoglikemiczne (niedobór cukru we krwi). Niedawne badania sugerują, że nawet niewielkie ilości doustnych lekarstw przeciw cukrzycy przyczyniają się do niewydolności serca. Jest zatem niezwykle ważne, żeby osoby u których zdiagnozowano cukrzycę szukały kuracji pozwalających na zmniejszenie epizodów hiperglikemii i hipoglikemii, epizodów które z czasem doprowadzą do tych niebezpiecznych i zwyrodnieniowych następstw.

Nasza innowacyjna terapia autologicznymi (pochodzącymi organizmu leczonego pacjenta) komórkami macierzystymi stosowana w przypadku cukrzycy typu 1 i 2 robi właśnie to bez zastosowania leków. Walczy ona z samymi przyczynami cukrzycy, zmniejszając hiperglikemię oraz związane z nią komplikacje (patrz powyżej). Ostatnie dowody sugerują, że zmniejsza ona również epizody hipoglikemii (niedobór cukru we krwi), które mogą prowadzić do śmierci, jeśli nie zostaną szybko wyleczone.

Jak dotąd XCell-Center bezpiecznie wyleczył setki pacjentów cierpiących na cukrzycę. Niedawno wydane statystyki pokazują, że stan ponad 50% pacjentów poprawił się po terapii.

Leczenie cukrzycy w Xcell-Center


Pacjenci cierpiący na cukrzycę są na ogół leczeni poprzez wstrzyknięcie komórek macierzystych do tętnicy trzustkowej przy pomocy cewnika. Pacjenci, których nie można bezpiecznie poddać cewnikowaniu mogą otrzymać komórki macierzyste dożylnie.

Obie metody to techniki ambulatoryjne, wymagające od pacjentów pozostania w Niemczech na 4 lub 5 dni.

Pobranie szpiku kostnego


Bone Marrow Collection

Pierwszego dnia szpik kostny zostaje pobrany z grzebienia kości biodrowej poprzez wykonane cieniutką igłą mini nakłucie przy znieczuleniu lokalnym. Chociaż odczuwa się lekki ból w momencie nakłucia, większość pacjentów nie uważa, żeby zabieg pobierania szpiku kostnego był szczególnie bolesny. Cała procedura trwa na ogół około 30 minut.

Kiedy pobieranie szpiku kostnego jest już zakończone, pacjent może powrócić do hotelu i prowadzić normalny tryb życia.

Więcej szczegółów na temat procedury pobierania szpiku kostnego znajdziesz w Informacje na temat pozwolenia pobierania szpiku kostnego (plik PDF).
Postępowanie laboratoryjne

Laboratory Processing

Następnego dnia, komórki macierzyste zostają wyizolowane ze szpiku kostnego w ultranowoczesnym laboratorium, zatwierdzonym przez administrację rządową. Personel laboratorium dokonuje jakościowych i ilościowych pomiarów komórek macierzystych. Komórki te mają zdolność do przekształcania się w różne typy komórek, prowadząc w ten sposób do naprawy i regeneracji uszkodzonych tkanek.

Wszczepianie komórek macierzystych


Angiography


Trzeciego dnia komórki macierzyste zostają wszczepione do tętnicy trzustkowej przy znieczuleniu miejscowym i z zastosowaniem cewnika (cienkiego wężyka), który zostaje wprowadzony do prawej tętnicy udowej pacjenta. Cewnik ten (cienki wężyk) jest wprowadzony do tętnicy udowej i pod kontrolą rentgenowską prowadzony do obszarów docelowych, gdzie zostają następnie wstrzyknięte komórki macierzyste. Procedura ta zabiera około 90 minut.

Następnie, pacjent spędza 2 lub 3 godziny w pokoju przebudzeń by upewnić się, że punkt wprowadzenia cewnika nie krwawi.

Więcej szczegółów na temat procedury cewnikowania (angiografii) znajdziesz w Informacje na temat pozwolenia na angiografię (plik PDF) .

Pacjenci, u których nie można zastosować cewnika np. pacjenci z problemami nerek mogą skorzystać z alternatywnej metody dożylnego wszczepienia komórek macierzystych.

Pacjenci cierpiący na diabetyczną neuropatię obwodową otrzymają dawkę komórek macierzystych poprzez zastrzyki domięśniowe do mięśni nóg.

Po zabiegu


Po punkcji lędźwiowej pacjenci ze względów bezpieczeństwa muszą pozostać na miejscu przynajmniej przez jeden dzień po zabiegu. Mogą wrócić do domu piątego dnia.

Wyniki leczenia


Dane statystyczne zebrane w lipcu 2009 roku dotyczące leczenia 50 pacjentów cierpiących na cukrzycę, pokazały że u ponad 50% zanotowano poprawę po terapii komórkami macierzystymi.

40% pacjentów było zależnych od insuliny (typ 1) a 60% nie (typ 2). Około 4 na 5 pacjentów było płci męskiej, średni wiek: 51 lat.

W przybliżeniu, stan 1/3 pacjentów zależnych od insuliny poprawił się po terapii, a jeśli chodzi o pacjentów nie zależnych, stan poprawił się u 2/3.

Diabetes Treatment Results - Improvement by type


Główne odnotowane przypadki poprawy to bardziej stabilny poziom glukozy we krwi, niższy poziom glukozy we krwi na czczo, zmniejszony ból nóg, niższe ciśnienie krwi i eliminacja epizodów hipoglikemii.

Średnio u 1 na 4 pacjentów płci męskiej wróciła funkcja erekcyjna.

W celu uzupełnienia informacji prosimy o zapoznanie się z Wyniki leczenia cukrzycy (plik PDF).
Koszt

Koszty leczenia zależą od metody wprowadzania komórek macierzystych. Lekarz z XCell-Center oceni dokumentację medyczną oraz funkcjonowanie systemu krążenia potencjalnego pacjenta by określić, która z metod byłaby najbardziej wskazana.

Cena leczenia angiografią to 9.925 Euro.
Cena leczenia dożylnego to 5.545 Euro.

Procedura kwalifikacyjna


W celu oceny, czy pacjent kwalifikuje się do leczenia, musi on wypełnić przez internet formularz dotyczący historii jego choroby. Jeśli wypełniłeś/aś już ten formularz i wysłałeś/aś go przez internet, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 3 dni roboczych. Będzie Ci on towarzyszył przez kolejne etapy procedury kwalifikacyjnej. Po pomyślnej kwalifikacji, konsultant będzie także asystował ci w przygotowaniu planu leczenia i przygotowaniu podróży.

Rozpocznij (przez internet) procedurę kwalifikacyjną ewentualnego leczeniadotyczącą
Źródło: www.xcell-center.com.pl

Nowa metoda l...
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 2
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7567
filmów425
blogów183
postów50079
komentarzy4179
chorób513
ogłoszeń21
jest nas18749
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu13
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Oferujemy w roznych rozmiarach dzieciece materace , wykonane z materialow przeciwodlezynowych. | Oferujemy w roznych rozmiarach majtki, stringi i bokserki , zapraszamy do zapoznania sie z nasza oferta. | Sprzedawana w naszym sklepie pinarka laserowa , posiada certyfikat ISO 9000. | Oferowane przez nasz sklep ubrania tanio ,szyte sa z wysokogatunkowej bawelny. |