Krwotok z dróg rodnych - kilka słów.

Obfity, odbijający się na stanie ogólnym kobiet wypływ krwi z dróg rodnych, poza krwawieniami mie­siączkowymi nazywamy krwotokiem ginekologicznym. Szczególnie niebezpieczny jest krwotok będący po­ronieniem wczesnej ciąży.

Objawy krwotoku z dróg rodnych są na ogół jednoznaczne, niemniej jednak należy się upewnić, czy nie ma się do czynienia z krwawieniem z cewki, pęcherza moczowego lub odbytnicy.W razie wystąpienia krwotoku z dróg rodnych należy: wygodnie ułożyć krwawiącą w pozycji leżącej, z uniesieniem dolnej połowy ciała, nałożyć zimny kompres (lodowaty) na podbrzusze, założyć nogi w pozycji tzw. krzyżowej (noga na nogę).

Do przyczyn wystąpienia krwotoku można zaliczyć: nieszkodliwe zmiany szyjki macicy, uszkodzenie przez stosunek płciowy, polipy szyjki macicy, początkowo podrażnienie przez ciało obce, nietolerancja spirali, zapalenie macicy, zapalenie jajnika, rak szyjki macicy, zaburzenia hormonalne, mięśniaki, poronienie, niewłaściwe umiejscowienie łożyska, odklejenie łożyska.


Źródło: www.female.pl
Zdjęcie: www.doz.pl

Krwotok z dró...
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 5
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7593
filmów425
blogów196
postów50416
komentarzy4198
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18857
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu1
zalogowani0
online (ostatnie 24h)1
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Szpitalne mocne torby bawełniane służą na narzędzia chirurgiczne. |