Nadmierne krwawienia miesięczne - problem subiektywny?

Obfite krwawienia, na które skarżą się kobiety są problemem subiektywnym. Często zdarza się, że kobieta mylnie interpretuje krwawienia miesięczne jako zbyt obfite. Jednak nie należy ignorować nadmiernego krwawienia z dróg rodnych. Nadmierne krwawienie może doprowadzić do niedokrwistości.Kiedy bolesnym miesiączkom towarzyszą obfite krwawienia, dochodzi często do rozwoju anemii z niedoboru żelaza, które jest istotnym składnikiem hemoglobiny – barwnika zawartego w krwinkach czerwonych (erytrocytach). Kobieta może wtedy odczuwać osłabienie, łatwe męczenie, duszność, przyspieszenie tętna, bóle głowy. Może również zaobserwować u siebie częstsze infekcje na skutek spadku odporności, bladość skóry i śluzówek, suchość i łuszczenie się skóry, łamliwość paznokci oraz wypadanie włosów. Znacznego stopnia anemia może nawet doprowadzić do niewydolności układu krążenia.

Przyczyna nadmiernych krwawień może być:

- rak endometrium lub błony śluzowej szyjki macicy,
- nieprawidłowości dotyczące powierzchni endometrium np. mięśniaki i polipy endometrialne,
- zakażenia,
- wewnątrzmaciczne wkładki antykoncepcyjne IUD - ich używanie wiąże się z bardziej obfitymi krwawieniami,
- endometrioza,
- zaburzenia składu krwi,
- depresja,
- sterylizacja,
- policystyczne jajniki,
- choroby tarczycy,
- guzy wydzielające estrogeny, głównie guzy jajnika,
- okres klimakterium,
- dojrzewanie.

W związku z licznymi przyczynami nadmiernych krwawień miesięcznych oraz groźbą anemii nie wolno bagatelizować dolegliwości. Należy skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia przyczyny i metody leczenia jeżeli leczenie jest konieczne.


Źródło: www.kobiece.choroby.pl
Zdjęcie: www.doz.pl

Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 2
Boguszów-Gorce/Berlin
27-10-2010 21:16
Ja jestem już ponad 5 miesięcy po porodzie i dopiero wczoraj dostałam pierwszą miesiączkę od tego czasu ale wiem że przy karmieniu piersi to jest normalne. Jednakże boję się gdyż to był mój drugi poród a po pierwszym porodzie nie miałam takiej bolesnej miesiączki. Nie wiem czy to normalne?
30-12-2009 19:27
straszne sie tak meczyc..ja tez mam obfite miesiaczki i tez aneie z tego powodu. Dlugo balam sie isc na badania, ale w koncu poszlam i lekarka nagadala mi, ze skutki tej anemi wyrzadzily gorsze szkody niz gdybym wczesniej przyszla. Teraz piję Floradix i go nie odstawie, bo sie boje znow anemii, wczesniej mialam jakies tablety od lekarza, ale teraz ten Floradix bo zawiera witaminy i n ie ma skutkow ubocznych, a robilam badania i wyniki mam ok. wiec dziala i dobrze sie po nim czuje, takze dziewczyny nie zaniedbujcie takich mocnych miesiaczek
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7593
filmów425
blogów196
postów50416
komentarzy4198
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18857
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu1
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Szpitalne mocne torby bawełniane służą na narzędzia chirurgiczne. |