Ogólnopolski Dzień Świadomości Raka Prostaty

Mężczyzna choć silny może przegrać z chorobą jaką jest rak stercza. Zadbaj o zdrowie.


Dzień Ojca, 23 czerwca, Ogólnopolskim Dniem Świadomości Raka Prostaty. Organizatorzy zainaugurowanej w czwartek, 16 czerwca, kampanii „Prostata na lata”, chcą ustanowić Ogólnopolski Dzień Świadomości Raka Prostaty.

„Nie bez przyczyny chcemy, aby ten dzień przypadał właśnie w Dniu Ojca. Pragniemy przełamać wreszcie temat tabu i skończyć ze wstydem, jaki wiąże się z rakiem prostaty, tak jak wiele lat temu zrobiły to Amazonki z rakiem piersi. W kampanii „Prostata na lata” nie ma miejsca na wstyd, jest miejsce tylko na odwagę. Pragniemy zaangażować młodzież do wspierania swoich Rodziców
w zachowaniach prozdrowotnych oraz w świadomych decyzjach o poddaniu się badaniom nakierowanym na wczesne wykrywanie nowotworów. Marzymy o tym, by nauczyć się rozmawiać otwarcie o chorobach, a zwłaszcza o tym jak ich unikać. Chcemy lansować modę na nowoczesnego Ojca, który dba o zdrowie swoje i całej rodziny” – mówi Szymon Chrostowski, Prezes Fundacji Wygrajmy Zdrowie, organizator kampanii „Prostata na lata”.

Informacje o inicjatywie dostępne są na specjalnie przygotowanym profilu na Facebooku:
http://www.facebook.com/pages/Og%C3%B3lnopolski-Dzie%C5%84-%C5%9Awiadomo%C5%9Bci-Raka-Prostaty-23-czerwca/216629081691594
oraz na stronie www.prostatanalata.pl.

Podpisy pod petycją można składać od dziś na stronie www.petycje.pl :
http://www.petycje.pl/petycja/7462/ogolnopolski_dzien_%C5%9Awiadomozci_raka_prostaty_23_czerwca.html

Związanie tematu raka prostaty z Dniem Ojca ma uświadomić ludziom, jak ważną rolę w rodzinie pełni mężczyzna – jako ojciec rodziny, opiekun, wychowawca i nauczyciel. Jest to również wielka odpowiedzialność za siebie i bliskich, która powinna przejawiać się także w trosce o swoje zdrowie.


Celem kampanii „Prostata na lata” jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat raka gruczołu krokowego, przełamanie wstydu i tabu, związanego z chorobami gruczołu krokowego oraz wsparcie pacjentów onkologicznych w ich walce z chorobą. Brak dostatecznej wiedzy na temat choroby oraz możliwości jej leczenia, a także skrępowanie spowodowane wizytą u lekarza urologa, to główne przyczyny tak dużej zachorowalności na nowotwór prostaty w Polsce. Rak prostaty jest drugim co do częstości występowania nowotworem złośliwym, na który zapadają mężczyźni w Polsce. Według najnowszych danych zachorowania na raka stercza stanowią 12,5% wszystkich zachorowań wśród mężczyzn. Z danych zawartych w raporcie Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, że w 2008r. na  100 000 mieszkańców Polski u 850 występował nowotwór, natomiast tylko u 350 był on zdiagnozowany! Partnerem organizowanej przez Fundację „Wygrajmy Zdrowie” kampanii „Prostata na lata” jest firma Sanofi.

O Fundacji

Fundacja „Wygrajmy Zdrowie” im. prof. Grzegorza Madeja to organizacja pozarządowa, która powstała w 2004 roku przy Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie z inicjatywy pacjentów i lekarzy onkologów. Działa w obszarze edukacji i promocji profilaktyki zorientowanej na różne środowiska takie jak młodzież, grupy zawodowe czy media. Fundacja ma na celu tworzenie i prowadzenie kampanii edukacyjnych, promocyjnych, programów profilaktycznych oraz konferencji naukowych i prasowych oraz wspieranie pacjentów chorych na nowotwory urologiczne.

Ogólnopolski ...
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 4
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7592
filmów425
blogów193
postów50345
komentarzy4198
chorób514
ogłoszeń23
jest nas18832
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu1
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Organiczne suplementy diety dla wegan , jako składnik pokarmów. | Preparat pomagający w leczeniu tarczycy swanson , to idealne zioło do nabycia w naszym sklepie. |