Poradnie medyczne on-line

Poradnie medyczne on-line świecą sukcesy. Ruszyła Internetowa Poradnia dla chorych na reumatoidalne zapalenie stawów

Od 26 kwietnia br na stronie internetowej www.rzs.pl skierowanej do chorych na reumatoidalne zapalenie stawów, ich bliskich oraz wszystkich zainteresowanych RZS, działa Poradnia Online. Można w niej wyjaśniać wątpliwości i radzić się wybitnych specjalistów w dziedzinie reumatologii.
W Poradni Online na pytania związane z reumatoidalnym zapaleniem stawów odpowiadać będą prof. Piotr Wiland oraz dr Beata Nowak.

Dr hab. Piotr Wiland, prof. nadzw.  – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Akademii Medycznej we Wrocławiu, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego, od lat nagłaśnia problemy chorych na reumatoidalne zapalenie stawów (RZS). Zwraca uwagę, że problem ten dotyczy często ludzi młodych, którym postępująca choroba uniemożliwia pracę zawodową i normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Wielu z nich trafia do specjalisty zbyt późno, podczas gdy wczesna diagnoza ma kluczowe znaczenie w leczeniu RZS.

Dr n. med. Beata Nowak – pracująca w Klinice Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów. Jest również autorką wielu publikacji naukowych poświęconych RZS.

Celem działania Poradni Online jest wspieranie i motywowanie wszystkich chorych na RZS do współpracy z prowadzącym lekarzem reumatologiem, uświadamianie zagrożeń jakie wynikają z nie podejmowania odpowiednio wcześnie lub przerywania leczenia. „Ci, którzy zgłaszają się o poradę do specjalisty na stronie internetowej często dopiero podejrzewają chorobę. Oczywiście nie możemy udzielić pełnej konsultacji i dawać wskazówek terapeutycznych nie widząc chorego i nie mając pełnego wywiadu. Uzyskanie porady w Poradni Online nie zastępuje wizyty lekarskiej. Możemy jednak pokierować go do dalszego działania, szukania informacji i wyjaśniać jego wątpliwości oraz zmotywować do wizyty u specjalisty. Mamy nadzieję, że Poradnia będzie w ten sposób przyczyniać się do większej edukacji i rozwiązywania problemów chorych na RZS” – mówi prof. Piotr Wiland.

W badaniu ankietowym zrealizowanym przez PBS DGA wśród chorych na RZS i ich bliskich ankietowani wskazali, że najczęściej poszukują informacji dotyczących metod leczenia (96%) .

„Pytania dotyczące leczenia pojawiają się na forach internetowych bardzo często. Chorzy szukają porady odnośnie leczenia dla siebie lub swoich bliskich. Wynika to m.in. z faktu, ze RZS ma indywidualny przebieg i terapię dobiera się do typu choroby, stopnia zaawansowania, indywidualnych cech chorego związanych z tolerancją i odpowiedzią na leczenie. Obecnie mamy do wyboru wiele metod farmakoterapii i to daje nam lekarzom możliwość skutecznego leczenia. Problemem jest jednak ciągle brak dostępu do wszystkich metod, w tym klasycznych terapii modyfikujących przebieg choroby, które są podstawowe w leczeniu RZS.” – podkreśla prof. dr hab. Piotr Wiland.

Poradnia Online została uruchomiona w serwisie www.rzs.pl  - edukacyjnej stronie internetowej poświęconej reumatoidalnemu zapaleniu stawów. Serwis działa w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „Świat w dłoniach” realizowanej z myślą o wszystkich osobach cierpiących z powodu reumatoidalnego zapalenia stawów – chorych oraz ich bliskich.

„Świat w dłoniach”

„Świat w dłoniach” jest ogólnopolską kampanią społeczno-edukacyjną skierowaną do wszystkich zainteresowanych reumatoidalnym zapaleniem stawów, a przede wszystkim do chorych oraz ich bliskich. Jej misją jest wspieranie osób cierpiących na RZS w codziennym radzeniu sobie z tą przewlekłą chorobą. Działania podejmowane w ramach kampanii służą szerzeniu wiedzy na temat RZS, zwiększaniu społecznej świadomości o zagadnieniach związanych z tym schorzeniem oraz zrozumieniu problemów chorych. Celem podejmowanych aktywności jest także informowanie o sposobach leczenia oraz integracja lokalnych społeczności poprzez umożliwianie kontaktu z innymi chorymi i wymianę doświadczeń.

W ramach kampanii obok strony www.rzs.pl wydawane są publikacje edukacyjne - ostatnio „Poradnik o RZS”, realizowane są warsztaty edukacyjne oraz konkurs fotograficzny.

Współorganizatorem kampanii „Świat w dłoniach” jest Stowarzyszenie Reumatyków i ich Sympatyków. Kampanię wspiera firma Sanofi-Aventis.

Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 3.5
Siemianowice Śl
21-03-2012 09:21
super Pozdrawiam wszystkich z rzs Urszula
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7593
filmów425
blogów196
postów50417
komentarzy4198
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18866
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu5
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Szpitalne mocne torby bawełniane służą na narzędzia chirurgiczne. |