Dehydratacja dysku

dehydratacja dysku - odwodnienie dysku. Dyski są jak gąbka: potrafią wchłaniać wodę, a uciskane – tracą ją. Kiedy stoimy, ciężar ciała oraz dźwigane przez nas przedmioty wywierają nacisk na kręgosłup. Cały ten nacisk przenosi się na dyski: w pierwszej kolejności przejmuje go jądro miażdżyste, ale i cały dysk. Pod wpływem tego nacisku dyski w trakcie dnia stopniowo tracą wodę i stają się minimalnie cieńsze. W nocy, kiedy leżymy, na dyski nie jest już wywierany taki nacisk, i dyski na powrót wchłaniają wodę. Rano można to poznać po wyższym wzroście – często bywa, że młoda osoba jest rano wyższa niż wieczorem o 1 do 2 cm. Powodem tego jest właśnie wchłanianie wody przed dyski, co zwiększa długość kręgosłupa, a więc i długość (wysokość) naszego ciała. Na starość ta różnica wysokości zanika.
Druga utrata wody następuje z wiekiem. Wskutek procesów starzenia się, (czy jak kto woli degeneracji, zwyrodnienia), dysk ma coraz mniej wody, coraz mniej elastyczności, a za to coraz więcej zrostów i zwapnień. (Na starość stajemy się „wapniakami”.) Ten proces jest nieodwracalny.


żrudło:Akademia Kręgosłupa

Autor: monika2308
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 3.3
Warszawa
23-01-2010 00:48
Warszawa
23-01-2010 00:41
Warszawa
23-01-2010 00:40
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7567
filmów425
blogów183
postów50078
komentarzy4179
chorób513
ogłoszeń21
jest nas18749
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu15
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Oferujemy w roznych rozmiarach dzieciece materace , wykonane z materialow przeciwodlezynowych. | Oferujemy w roznych rozmiarach majtki, stringi i bokserki , zapraszamy do zapoznania sie z nasza oferta. | Sprzedawana w naszym sklepie pinarka laserowa , posiada certyfikat ISO 9000. | Oferowane przez nasz sklep ubrania tanio ,szyte sa z wysokogatunkowej bawelny. |