Gdy puchną nogi

Zdarza się, że puchną i bolą Cię nogi? Powodów może być kilka.


Problemy ze spuchniętymi nogami biorą się często ze złego krążenia krwi i limfy oraz z nieprawidłowej diety. Pamiętajmy również o tym, że chociaż kobiety uwielbiają wysokie szpilki, to nasze nogi nie są przygotowane do tego typu obuwia i czasem mogą odmówić posłuszeństwa.

Źródło przykrych objawów


Obrzęki nóg, uczucie ciężkości, a czasem nawet siatka tzw. „pajączków”- to powszechne dolegliwości trapiące większość kobiet. Jak mówi lekarz ortopeda dr Ornych: „Te problemy dotykają głównie osoby prowadzące siedzący tryb życia. Źródłem obrzęków jest najczęściej zatrzymanie wody w organizmie, u kobiet jest to związane z wahaniem hormonów w cyklu miesięcznym czy przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych”.

Należy pamiętać, że na rozszerzenie naczyń krwionośnych ma wpływ również spożywanie alkoholu, palenie tytoniu, nadmiar soli w diecie oraz zbyt wysoka masa ciała. „Jeśli zaniedbamy pierwsze objawy może dojść do niewydolności żył kończyn dolnych i zeszpeceń, które potocznie nazywane są żylakami”- twierdzi lekarz.

Pomoc specjalisty


Leczeniem żylaków zajmuje się flebolog. Aby ocenić stan żył, skieruje na badanie USG (doppler). Jeśli choroba jest w początkowym stadium, przepisze leki doustne oraz maści i żele, które pomogą uszczelnić ścianki naczyń krwionośnych i usprawnią przepływ krwi w żyłach. Czasem konieczny jest zabieg, np. skleroterapia, lub chirurgiczne usunięcie żylaków.

Jak możesz sobie pomóc


Pobudzaj krążenie w żyłach. Spaceruj, biegaj, pedałuj na rowerze. Noś bezuciskowe skarpetki, przeciwżylakowe podkolanówki lub rajstopy. Wypoczywaj z nogami uniesionymi do góry. Buty na wysokich obcasach zakładaj tylko na wielkie wyjścia. Pamiętaj też o odpowiedniej diecie: warzywa i owoce posiadają witaminy, składniki mineralne oraz cenny błonnik.

Produkty zawierające potas (pomidory, awokado, banany) wspomagają pracę mięśni i kontrolują gospodarkę wodną. Witamina C, rutyna oraz krzem uszczelniają naczynia krwionośne, co pomaga w walce z pękającymi naczynkami i żylakami. Obok warzyw i owoców bardzo ważnym czynnikiem w walce z opuchlizną nóg jest picie dużej ilości wody. Jej działanie dla organizmu jest wręcz nieocenione. To właśnie woda uelastycznia ściany naczyń krwionośnych, pobudza krążenie i oczyszcza organizm z toksyn.

Serce a spuchnięte nogi

Spuchnięte nogi mogą świadczyć o tym, że Twój układ krążenia nie funkcjonuje prawidłowo. Kiedy serce nie radzi sobie z dostarczeniem odpowiedniej ilości krwi do narządów, zalega ona w naczyniach żylnych nóg, co prowadzi m.in. do obrzęków stóp. Rano, po nocnym wypoczynku, nogi są bez zarzutu, ale w ciągu dnia, stopniowo pod wpływem wysiłku, stają się coraz bardziej obrzmiałe.

Charakterystyczne jest to, że puchną jednocześnie obie nogi. Na początku wokół kostek, a z czasem coraz wyżej, także nad kolanami. Opuchlizna jest miękka, o konsystencji ciasta, a po naciśnięciu jej palcem pozostaje dołek, który stopniowo znika. W takiej sytuacji powinnaś udać się do lekarza- zleci podstawowe badania - EKG, echo serca, test wysiłkowy. Dzięki nim będzie wiadomo, co jest przyczyną nieprawidłowego krążenia krwi i w jakiej kondycji jest Twoje serce. Jeśli uzna to za konieczne skieruje Cię do kardiologa.







Źródło: www.fitness.wp.pl

Gdy puchną nogi
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 1
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |