Jak chronić się przed żylakami?

Żylaki to częsta przypadłość nękająca nasze nogi. W dodatku jest to choroba dziedziczna. Jak się przed nią odpowiednio chronić? Przeczytaj!


Niestety, nie jesteśmy w stanie całkowicie zapobiec rozwojowi choroby, ale można go skutecznie hamować dzięki profilaktyce i odpowiedniemu leczeniu. Przede wszystkim trzeba dążyć do wyeliminowania czynników nasilających nieprawidłowe krążenie żylne.

Należy unikać długotrwałej pozycji stojącej i siedzącej, noszenia obcisłej odzieży i wysokich obcasów oraz gorących kąpieli (również słonecznych), sauny. Zaleca się natomiast utrzymanie prawidłowej masy ciała i uprawianie sportów, takich jak pływanie, jazda na rowerze. Okresem, w którym szczególnie należy zadbać o nogi, jest ciąża. Wówczas bowiem obserwuje się znaczne przyspieszenie rozwoju żylaków.

Na szczęście większość z nich potem się zmniejsza. Jeśli już pojawią się żylaki, to prawidłowe leczenie może zapobiec lub ograniczyć dalszy rozwój choroby. Podstawą przewlekłego leczenia choroby żylakowej jest terapia zachowawcza, której ważnym elementem jest leczenie farmakologiczne. Głównym jego celem jest złagodzenie bądź zlikwidowanie objawów choroby. Wśród preparatów stosowanych w terapii choroby żylakowej najlepiej poznane i uważane za najskuteczniejsze są te, których głównym składnikiem jest diosmina. Hamuje ona stan zapalny, chroni zastawki żylne i zmniejsza obrzęki. Leki z diosminą mają bardzo niewiele działań niepożądanychi są bezpieczne przy długotrwałym stosowaniu.




Źródło: www.zdrowie.onet.pl

Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 4
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |