Otyłość a seks

Ludziom otyłym w wielu sytuacjach nie jest łatwo. Także seks z nadmiarem kg może sprawiać różne przykre utrudnienia.


Nadmiar kilogramów jest częstą przyczyną niepowodzeń w alkowie. Bywa powodem odrzucenia przez partnera. Czasami zbyt duży obwód brzucha sprawia, że intymne spotkanie jest niemożliwe. Otyłość staje się przypadłością polskiego społeczeństwa. Odbija się to negatywnie nie tylko na samopoczuciu, ale także na sprawności seksualnej osób z nadmiarem kilogramów. I choć ich popęd seksualny wcale nie jest mniejszy niż u osób szczupłych, by osiągnąć satysfakcję w sypialni, muszą pokonać wiele przeszkód.

Zdrowotne bariery


Znaczna otyłość w okolicy brzucha powoduje u mężczyzn zaburzenie erekcji i niskie libido. Na złe samopoczucie, a tym samym na kłopoty w sypialni, negatywnie wpływa wysokie ciśnienie krwi, podwyższony poziom tłuszczu we krwi oraz osłabienie regulacji cukru we krwi.

Endokrynolodzy z Uniwersytetu Stanu Nowy Jork udowodnili też, że stężenie testosteronu u panów znacznie spada wraz ze wzrostem ich masy ciała. A jak wiadomo, testosteron odpowiada za popęd płciowy, odczuwanie pożądania, podniecenia oraz inne funkcje seksualne. Dlaczego waga ma w tym przypadku tak duże znaczenie?

Niski poziom testosteronu u puszystych mężczyzn może być spowodowany przez komórki tłuszczowe produkujące aromatazę - enzym pełniący kluczową rolę w zamianie testosteronu w estrogeny. Lekarze mówią też, że wątroba osób z nadwagą syntetyzuje większe ilości białka SHBG – które wiąże testosteron i tym samym pozbawia go aktywności biologicznej. Puszyści panowie bardzo często skarżą się również na brak energii, bez której w sypialni nie funkcjonują.

Natomiast kobiety z dużą nadwagą są bardziej podatne na FSD, czyli kobiece zaburzenie funkcji seksualnych. Symptomy FSD to najczęściej niski poziom libido, suchość pochwy i niezdolność do odczuwania orgazmu lub nawet podniecenia. Czasami podczas stosunku pojawia się ból.

Bywa też, że obniżone libido spowodowane jest chorobami wywołanymi otyłością i przyjmowaniem niektórych leków. U obu płci problemem jest zazwyczaj zmieniona dynamika uwalniania insuliny, w konsekwencji prowadzącą do cukrzycy. Zmiany w naczyniach krwionośnych lub obwodowym układzie nerwowym, lekarze wiążą często z zaburzeniami w sferze seksualnej. Zazwyczaj jest to osłabiony popęd.

Grubasa nikt nie kocha

Zdarza się, że kobiety i mężczyźni z bardzo dużą nadwagą miewają trudności w odbyciu stosunku z powodów czysto mechanicznych. Bariera jest większa, jeśli dotyczy obojga partnerów. Obwód brzucha może być na tyle duży, że odbycie stosunku płciowego staje się zwyczajnie niemożliwe.

Równie dużą przeszkodą w odbyciu stosunku jest bariera psychiczna. Bywa, że seks bardziej utrudnia lęk, wstyd i uczucie nieatrakcyjności, niż zbędne kilogramy.

„Jestem gruba, a grubasa nikt nie kocha” – to częste myślenie osób z dużym namiarem kilogramów. Seksuolodzy nie mają wątpliwości - nadwaga jest powodem zaniżonej samooceny. Stany obniżonego nastroju są często wśród osób otyłych elementem codzienności. To nie tylko strach przed brakiem akceptacji przez partnera lub partnerkę, wstyd i lęk przed jego niezadowoleniem. Bywa, że może być to nawet strach przed odrzuceniem.

Niektórzy przedkładają uczucie winy ponad swoje potrzeby seksualne. Osoba z nadwagą jest przekonana, że nie zasługuje na przyjemności i w efekcie nie potrafi czerpać satysfakcji z seksu. Wielka tu rola partnera, który powinien być szczególnie delikatny. Ciepło, serdeczność, dawanie poczucia bezpieczeństwa w stosunku do bliskiego sercu puszystego, powinny być priorytetem.

Nadmiar kilogramów bywa też kłopotem, gdy jeden z partnerów, dotychczas szczupły, nagle zaczął tyć. Mężczyzna, którego żona zawsze była atrakcyjną, szczupłą kobietą, nie akceptuje otyłej partnerki. Bywa też odwrotnie. Kobietom nie podoba się partner z brzuchem. I w jednej, i w drugiej sytuacji odbija się to na relacjach intymnych.

Akceptacja


W sypialni wstyd przed rozebraniem się u osoby otyłej jest tak duży, że w sytuacji intymnej często nie wyobraża sobie choćby delikatnego światła. Jedyną ochroną jest ciemność. Równie często kobieta lub mężczyzna z nadwagą rezygnuje w sypialni z całkowitego rozebrania się.

Nawet pokazanie się partnerowi w bieliźnie, bywa problemem. Szczególnie kobietom towarzyszą przekonanie o własnej nieatrakcyjności. Nawet niewielki lęk może utrudnić lub uniemożliwić współżycie. A to właśnie brak pewności siebie jest największym problemem podczas współżycia. Osoby, które akceptują swoją nadwagę, wykazują się w łóżku ogromną pomysłowością i mają bardzo satysfakcjonujące życie seksualne.

Czas naprawy


W przezwyciężeniu wielu negatywnych emocji, jakie pojawiają się w sypialni osób otyłych, pomóc mogą specjaliści. Z całą pewnością warto skorzystać z porady dietetyka. Droga do zrzucenia zbędnych kilogramów jest kręta, ale nie jest nie do przebycia.

Dieta i ćwiczenie pod okiem fachowca poprawią wygląd i sprawność fizyczną, a to przełoży się na jakość życia seksualnego. Ponadto nie od dziś wiadomo, że seks sprzyja odchudzaniu. Jeśli tylko istnieje taka potrzeba, należy skorzystać z porady psychologa lub psychiatry. Taka konsultacja może rozwiązać wiele problemów.



Źródło: www.fitness.wp.pl

Otyłość a seks
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 4
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |