Kryzys w związku

W każdym związku prędzej czy później dochodzi do kryzysu tyle, że jednym się udaje go przetrwać a innym nie.


 


Dotąd sądzono po siedmiu latach wspólnego pożycia dochodzi do kryzysu w związku a okazuje się, że po trzech.  W przeprowadzonych badaniach aż 67 proc. ankietowanych stwierdziło, że w 36 miesiącu związku sytuacja emocjonalna między partnerami jest najbardziej napięta. To właśnie wtedy drobne nieporozumienia urastają do poważnych problemów a komplementy znikają.  


Badania pokazują, iż w następnych latach, jeśli nadal są ze sobą, jest jeszcze gorzej. W czwartym i piątym roku partnerzy niemal całkowicie przestają obdarowywać się komplementami. W tym czasie spada też zainteresowanie seksem. Na początku związku 52 proc. zafascynowanych sobą kochanków utrzymywało kontakty seksualne trzy razy w tygodniu, ale po trzech latach z taką samą częstotliwości współżyło ze sobą jedynie 16 proc. partnerów.


Uważa się, że pierwszym poważnym objawem kryzysu w związku  są krótkie rozstania i odpoczywanie od siebie. Pary najpierw "rozwodzą" się na weekend, a potem osobno spędzają wakacje. Jeśli nic się nie zmieni, to zawsze prowadzi do końca i po pewnym czasie rozstają się na dobre.


W przeprowadzonych badaniach 76 proc. badanych podkreślało, że bardzo ważne jest pozostanie sobą i równowaga w związku. Badani podkreślają, że zachowanie w związku własnej niezależności pozwalającej na realizacje indywidualnych upodobań i aktywności jest ważne i konieczne. Co więcej, 34 proc. chce mieć możliwość indywidualnego spędzenia przynajmniej dwóch wieczorów miesiącu a aż 58 proc. Brytyjczyków pragnie wyjechać na urlop bez towarzystwa swego stałego partnera co jednak nie jest dobrym znakiem i wróżbą dla związku.


Miłość uważana jest za podstawę związku dlatego, zapytano też co w życiu codziennym najbardziej zabija miłość. Tak opracowano listę 10 największych powodów do konfliktów i nieporozumień. Na pierwszych trzech miejscach wymieniono:


- otyłość,


- pieniądze 


- nienormowany lub zbyt długi czas pracy. 


Pozostałe przyczyny to: 


- niedostateczna higiena osobista,


- konflikty w rodzinie,


- brak romantyczności,


- nadużywanie alkoholu,


- chrapanie i niedopasowany do partnera czas snu,


- niewłaściwa bielizna oraz brak higieny w łazience.


Podobne badania na 3 tys. Polaków wieku 25-40 lat przeprowadziła Marta Styrc z Zakładu Demografii Instytutu Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej. Wynika z nich, były podobne i żza najtrudniejszy dla małżeństwa okres uznali Polacy trzeci, czwarty i piąty rok po ślubie. Zarówno wcześniej, jak i później rozstania są już mniej prawdopodobne.


Jako przyczynę rozpadu małżeństw najczęściej podaje się niedochowanie wierności, niezgodność charakterów, nadużywanie alkoholu przez partnera oraz nieporozumienia finansowe małżonków. Wśród czynników podtrzymujących trwałość małżeństwa, Marta Styrc wymieniła w rozmowie z PAP: stałą pracę małżonków, stabilizację materialną i dobry stan zdrowia.


Trwalsze są małżeństwa zawierane w starszym wieku, kiedy decyzja o ślubie podejmowana jest bez przymusu i z dużą rozwagą. Rzadziej rozwodzą się również partnerzy lepiej wykształceni. Być może dlatego - twierdzi nasza rozmówczyni - że potrafią oni lepiej dobierać sobie partnerów. Łatwiej też się komunikują, wiedzą jak radzić sobie z trudnościami i zdają sobie sprawę z konsekwencji rozwodu. 


 


 




Żródło: www.fitness.wp.pl


 

Kryzys w związku
Autor: Nietoperek
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 4
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |