Pigułka a ochota na sex

Czy doustna antykoncepcja hormonalna może powodować obniżenie zapotrzebowania kobiety na współżycie?




Pigułki odebrały mi ochotę na seks. Mam 33 lata, dwoje dzieci i męża, którego bardzo kocham. nic dziwnego więc, że uwielbiam też kochać się z nim. Obawiałam się jednak, ze znowu zajdę w ciążę, a postanowiliśmy poprzestać na naszej dwójce. Dlatego zaczęłam brać pigułki antykoncepcyjne. Niestety, odkąd je stosuję, zupełnie nie mam ochoty na seks... Mógłby teraz w ogóle dla mnie nie istnieć. Co robić? Danuta z Płocka.

Pani Danuto, proszę zgłosić się do ginekologa i opowiedzieć mu o swoim problemie. Sytuacja sama się nie rozwiąże, a prawdopodobieństwo, że zainteresowanie seksem u pani wzrośnie przy obecnie stosowanych pigułkach, jest małe. Nie trzeba więc unikać rozmowy ze specjalistą, z pewnością nie potraktuje on pani kłopotu jako fanaberii. Po prostu nie zawsze udaje się od razu trafnie dobrać lek hormonalny.

Idealna antykoncepcja

Odpowiednio dobrane środki antykoncepcyjne nie zmniejszają popędu seksualnego. Czasami jednak trzeba nieco cierpliwości, by udało się znaleźć preparat idealny dla danej kobiety. Szuka się go po trosze metodą prób i błędów, każda z nas bowiem jest inna, ma inny zestaw genów i układ hormonalny, inaczej też reaguje na farmaceutyki. Dlatego pigułki, po których koleżanka może odczuwać wzrost zainteresowania seksem, na panią mogą podziałać odwrotnie. Antykoncepcja jest jak sukienka: powinna być dobrana na miarę. Tak jak nie ma fasonu idealnego dla każdej z nas, nie ma też uniwersalnej pigułki odpowiedniej dla każdej kobiety. Ginekolog, kierując się wiedzą i doświadczeniem, uwzględniając pani odczucia i oczekiwania, wybierze właściwy preparat.

Tajemnica testosteronu

Pigułki antykoncepcyjne ciągle się zmieniają i są to korzystne zmiany. Preparaty starszego typu powodowały czasami zatrzymywanie wody w organizmie, a tym samym przybieranie na wadze oraz nasilenie cech "męskich", jak trądzik, zwiększenie owłosienia. Te najnowsze nie mają takich minusów, hamują natomiast wydzielanie testosteronu, wpływającego na popęd seksualny. Choć to męski hormon płciowy, w niewielkiej ilości wytwarza go również organizm kobiety. U niektórych pań spadek poziomu testosteronu zmniejsza apetyt na seks. Może więc w pani przypadku najnowocześniejsze tabletki nie są wcale tak korzystne i lepsze byłyby te starszej generacji.

Libido to delikatna sprawa

Zanim jednak uda się pani do specjalisty, proszę zastanowić się nad innymi, możliwościami przyczynami spadku ochoty na seks. Znaczenie może mieć wiele kwestii. Z libido (czyli pociągiem płciowym) jest... jak z kwiatem, potrzebuje pielęgnacji i odpowiednich warunków rozwoju. Może warto zadbać o intymną atmosferę w państwa sypialni? Superkolację, świece, piękną bieliznę czy afrodyzjaki, które „podkręcą” atmosferę? Przyczyną braku zainteresowania seksem mogą być też stresy w pracy, konieczność wstawania w nocy do dzieci, chwilowe spory lub żale w państwa relacjach, kłopoty finansowe, przemęczenie. Może któraś z tych spraw, tak na pozór odległych, stała się przyczyną pani kłopotów? Warto to przemyśleć i... coś zmienić.





Źródło: www.zdrowie.onet.pl

Pigułka a och...
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 2
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |