Czy leki na kaca działają

Lubisz alkohol i dobrą zabawę lecz nienawidzisz syndromu dnia poprzedniego? Na rynku istnieją suplementy pozwalające pokonać kaca.


Czy specyfiki na kaca pomogą nam uleczyć się po sylwestrowej nocy lub karnawałowych szaleństwach? Jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie uzyskamy. Wszystko zależy od ich składu.

Na sklepowych półkach, leków mających cudownie uzdrawiać po upojnej imprezie, znajdziemy bez liku. Nie tylko w czasie Sylwestra i karnawału schodzą jak świeże bułeczki. Rocznie w aptekach nabywców znajduje około 900 tys. opakowań tego typu preparatów.

Producenci zachwalają swoje specyfiki na wiele sposobów, a imprezowicze zażywają te środki w nadziei na dobrą, nie zepsutą kacem następnego dnia, zabawę. Bo o kaca tu właśnie chodzi – stan, który spowodowany jest spożyciem nadmiernej ilości alkoholu, czego efektem jest zatrucie organizmu nienaturalną dla niego substancją. Złe samopoczucie pojawia się jako okres przejściowy. Jest wynikiem oczekiwania organizmu na wydalenie szkodliwej dla niego substancji.

Specyfiki, jak choćby 2KC, KC-24, 1KW After Party, Alka-Seltzer, Alka-Prim, Anty Kac, Alibi mają mu w tym pomóc. Według zaleceń producentów, zadziałają jak należy, jeśli (zależnie od preparatu) skorzysta się z ich mocy w trakcie, tuż po imprezie, albo następnego dnia. Pomóc mają na rozdzierający ból głowy, mdłości lub wymioty, żołądkową rewolucję. Czy możliwe, aby zadziałały? Czy ratować się nimi z poimprezowej opresji?

Czytaj ulotkę


Kiedy postanowimy wprawić się w dobry humor przy pomocy alkoholu, z cała pewnością wypłuczemy z organizmu ogromne ilości niezbędnych minerałów, głównie potasu i magnezu. Znacząco zaburzy to jego równowagę elektrolityczną. To z tego powodu przed alkoholową imprezą dobrym posunięciem będzie zaopatrzenie się w środki uzupełniające poziom elektrolitów w organizmie.

Poza tym, szukając leku idealnego warto zwrócić uwagę, aby zawierał on nie tylko składniki przeciwbólowe, ale też przyspieszające metabolizm alkoholu, hamujące gromadzenie się substancji toksycznych, a później przyspieszające ich usuwanie. Zazwyczaj w środkach na kaca znajdziemy kwas bursztynowy i fumarowy.

Dobrze, by była zawarta w nim witamina C. Jako antyoksydant, ma za zadanie likwidować wolne rodniki - bardzo reaktywne związki powodujące stres oksydacyjny i niszczące komórki w organizmie. Pomocna jest również witamina z grupy B - przeciwdziałająca złemu samopoczuciu i nastrojowi depresyjnemu mogącemu się pojawić w osławionym „dniu po”. Aminokwasy natomiast pozwolą na odbudowanie niezbędnych enzymów, żeń-szeń doda energii.

Niektóre preparaty polecane na kaca, zawierają w swoim składzie tylko kwas acetylosalicylowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Zastosowanie tych leków w przypadku kaca, będzie sprowadzać się tylko do działania przeciwko bólowi głowy.

Bogaty skład specyfików na kaca pozwala nam dobrać odpowiedni dla siebie. Nie obejdzie się przy tym bez dokładnego czytania ulotki. Tylko dzięki tej lekturze dowiemy się, jaki preparat nam pomoże w danym momencie. Nie warto przecież faszerować organizmu czymś, co jest mu zbędne.

Środki dostępne są w postaci tabletek do połykania lub musujących. Kupimy je w aptekach, w całej Europie.

Na sklepowych półkach


Tuż po imprezie, kiedy organizm zamroczony jest alkoholem, nie bierzmy żadnych środków przeciwbólowych, nawet aspiryny, lub co gorsza - uspokajających. Mieszanie z nimi alkoholu może spowodować uszkodzenie wątroby, nerek, a nawet układu krążenia.

Pamiętajmy też, że poza preparatami przeznaczonymi specjalnie na kaca, znajdziemy na rynku specyfiki, które nie są tak oznaczone, a pomogą organizmowi przetrwać czas odtruwania. Choćby węgiel, który następnego dnia zneutralizuje alkoholowe trucizny.

Wchłania aldehyd octowy i octan. Trzeba zażyć 4-6 tabletek.

Raphacholin to lek ziołowy, który powoduje zwiększenie produkcji żółci. Pomaga wątrobie odtruć organizm.

Na ból głowy pomogą aspiryna i środki na kaca. Jednak tu bądźmy ostrożni. Wprawdzie środki przeciwbólowe, aspirynopochodne (np. Alka-Prim, Alka-Seltzer) zmniejszają ból głowy, ale nadwerężają i tak już podrażnioną przez alkohol śluzówkę żołądka. Ostrożnie też z paracetamolem - nasila uszkadzające działanie alkoholu na wątrobę.

Pomocne bywają także tabletki musujące wapna z witaminą C i napoje izotoniczne. Jednak zaznaczamy – jeszcze nikomu na świecie nie udało się wynaleźć antidotum na wszystkie dolegliwości związane z kacem. Najlepszym sposobem na walkę z nim, jest ograniczenie spożycia alkoholu.





Źródło: www.fitness.wp.pl

Czy leki na k...
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 3
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |