Ciekawe pytania o seks

Niby wiemy dużo i coraz więcej o seksie ale jak się okazuje to wciąż za mało. O to kilka pytań i odpowiedzi w sprawach seksu.


 


O wyjaśnienie sekretów miłosnego spełnienia poprosiliśmy Violettę Nowacką, seksuologa.


Czy przeżywanie orgazmu zależy od partnera? Czy są mężczyźni, którzy każdą kobietą doprowadzą "na szczyt"? 


Sztuka miłosna jest wrodzonym talentem lub wyuczonymi umiejętnościami, tak więc jedni mężczyźni są lepsi w tym a inni gorsi. Najlepszą nauczycielką jest sama kobieta. Dlatego warto się przełamać i odważyć na wyrażanie swoich potrzeb: "Najbardziej pragnę tego i tego, największą przyjemność sprawia mi, gdy robisz to i to". Najważniejsze jednak to sprawdzić, jak "działa" twój orgazm. Możesz przeżyć go sama ze sobą - dzięki temu dowiesz się, co sprawia ci największą przyjemność i będziesz mogła dawać wskazówki mężczyźnie.


Czym się różni orgazm łechtaczkowy od pochwowego? Podobno ten drugi jest dużo silniejszy? 


Każda kobieta jest inna wiec i jej orgazm jest inny, nie ma lepszego czy gorszego. Teorię o rozdzielności kobiecego orgazmu stworzył Zygmunt Freud. Uważał, że ten pierwszy pojawia się podczas specjalnych pieszczot łechtaczki, podczas gdy drugi - niezależnie od nich. Freud założył, że orgazm pochwowy jest cechą dojrzałej kobiety. Dziś wiemy z całą pewnością, że było błędne. Nie ma tak naprawdę różnic, gdy chodzi o siłę i długość przeżywania obu orgazmów. To są po prostu dwie drogi, które prowadzą do tego samego celu.


Czy są kobiety, które w ogóle nie mogą mieć orgazmu pochwowego? 


Niestety tak. I to bardzo wiele bo jak pokazują badania, to zdecydowana większość kobiet (aż 70 proc.) dochodzi tylko do orgazmu łechtaczkowego. Taka po prostu jest ich seksualna natura.


Czy mogę przeżyć orgazm z partnerem, z którym kocham się pierwszy raz? 


To zależy od samych kochanków i m.in od wieku. Uważa się, że dwudziestokilkuletnie kobiety zwykle są skoncentrowane na tym, czego pragnie partner. Często z tego powodu cenione są bardziej ale zbyt mało myślą o sobie i nie potrafią domagać się od mężczyzny spełniania erotycznych zachcianek. Doświadczenie i zdrowy egoizm przychodzą około trzydziestki: wtedy mamy większą szansę na szczytowanie z kochankiem za pierwszym razem. Nasze ciało i psychika są już otwarte na pełne czerpanie przyjemności z seksu.


Czy to prawda, że orgazm znacznie szybciej osiągają kobiety w ciąży?


Nie ma reguły, nie mniej jednak w tym twierdzeniu jest rzeczywiście sporo prawdy a niektóre kobiet dopiero w drugim trymestrze ciąży odkrywa swój seksualny temperament. Wszystkiemu "winne" są kobiece hormony - estrogeny, które właśnie wtedy osiągają najwyższy poziom. Wszystko to wpływa na ich orgazm i odczuwanie seksu. Czas reakcji seksualnej znacznie się skraca, narządy płciowe są lepiej ukrwione, mamy też większą potrzebę przytulania i czułości, która często wiedzie prosto do sypialni.


Czy partner pieszcząc mnie dłonią, może mnie doprowadzić do orgazmu pochwowego? Jak powinien to robić?


Tak, jest w stanie to zrobić i to ciekawe urozmaicenie współżycia. Jak to robić? Powinien dotrzeć do twojego punktu G. To splot zakończeń nerwowych (zgrubienie wielkości ok. 1 cm), którego pocieranie może wywołać orgazm pochwowy. Spróbuj namówić swojego ukochanego, by zabawił się w poszukiwacza tego punktu. Kilka podpowiedzi: to magiczne miejsce znajduje się 5 - 7,5 cm od wejścia do pochwy, na jej przedniej ściance. Twój partner najłatwiej dotrze do niego palcem wskazującym. Wystarczy, że "zanurkuje" w twoje wnętrze i zegnie palec, jakby wykonywał charakterystyczny gest: "chodź tu".


Moja przyjaciółka chwali się, że przeżywa orgazm wielokrotny, tzn. kilka razy w ciągu jednego stosunku. Czy to możliwe? 


Tak, to się zdarza. Niestety nie wiele kobiet tego doświadcza uważa się, że jedynie panie o dużym libido. Pionierska para amerykańskich badaczy zachowań seksualnych odkryła, że niektóre kobiety podczas stosunku są w stanie osiągnąć trzy do pięciu orgazmów.   Orgazmu nie można traktować jak zarabiania pieniędzy. Tutaj nie liczy się ilość. Lepszy jeden silny orgazm niż kilka słabych.


Czasami szczytowanie przeżywam bardzo silnie, a czasami prawie zupełnie niezauważalnie. Od czego to zależy? 


To normalne i nie ma się czym martwić. Na siłe orgazmu wpływa wiele czynników. Intensywność przeżyć zależy od dnia cyklu (podczas jajeczkowania orgazm czujemy najsilniej), atmosfery zbliżenia, seksualnego dopasowania, a nawet diety! Istnieją dowody na to, że po zjedzeniu ciężkostrawnych dań (np. pizzy, hamburgera czy frytek) masz mniejszą szansę na orgazm niż po posiłku złożonym z nabiału, chudego mięsa, ryb, warzyw i owoców. 


Ciekawie wygląda równie sprawa masturbacji ponieważ większość kobiet twierdzi, że podczas masturbacji ich doznania są mocniejsze niż podczas seksu z partnerem. Kobiety te wyjaśnią, że wtedy nic ich nie stresuje, nie muszą się spieszyć ani martwić o atrakcyjność.  Jak się okazzuje, że dużą rolę  odgrywają także uczucia. Orgazm z ukochaną osobą jest też intensywniejszy niż ten z kochankiem jednej nocy. Przyczyną często występujących orgazmów "mini" są także zaburzenia hormonalne, nadmierna samokontrola, potrzeba dominacji, kompleksy.


Słyszałam, że orgazm działa jak lekarstwo. Łagodzi np. bóle głowy. Czy to prawda?


Najnowsze badania przychylają się do takich wniosków. Według naukowców seks rzeczywiście może pomóc na ból głowy, złagodzić dolegliwości menstruacyjne czy zespół napięcia przedmiesiączkowego. Seks to radość a w czasie jej człowieka zawsze boli mniej. Jak to się dzieje? Podczas szczytowania uwalnia się w mózgu pewien rodzaju białka - endorfiny, które działają jak środki przeciwbólowe (przypominają morfinę, środek znieczulający). Badania przeprowadzone w 1988 roku na Rutgers University w USA dowiodły, że seks i orgazm dają w leczeniu bólu głowy podobny efekt jak dwie tabletki aspiryny. Dolegliwość ustępuje w pół godziny po stosunku.


Czy łatwiej osiągnąć orgazm z partnerem, którego kocham? 


Szczere uczucia mogą pomóc w osiągnieciu orgazmu, ponieważ kobiety podchodzą do seksu bardziej emocjonalnie niż mężczyźni i dlatego nam o wiele łatwiej szczytować, kiedy jesteśmy uczuciowo zaangażowane. Poczucie bezpieczeństwa i ciepła to bardzo wiele ale miłość nie gwarantuje, niestety, kosmicznych uniesień. Do orgazmu nawet w połączeniu z miłością, potrzebne jest doświadczenie gdyż to sprawa techniki i treningu. Jeśli nigdy nie robiłaś tego sama ze sobą ani nie udało ci się to z żadnym innym mężczyzną, nie licz, że wielkie uczucie załatwi twój problem. 


Czasami też miłość paraliżuje ponieważ pod wpływem zakochania (na początku znajomości) jesteśmy tak spięte, nastawione na zrobienie dobrego wrażenia albo zbyt zajęte dopieszczaniem partnera, że nasze potrzeby schodzą na dalszy plan. Dopiero, kiedy miłość się rozwinie i nauczymy się otwarcie rozmawiać o swoich oczekiwaniach, zwiększamy swoją szansę na orgazm.


Gdy współżyję z moim partnerem, za każdym razem zbliżam się do finału, ale nie mogę osiągnąć orgazmu. Dlaczego?


Jeśli powodem nie jest za krótki stosunek, to prawdopodobnie przyczyną jest wewnętrzna blokada, która nie pozwala się w pełni otworzyć. To możze być bardzo złożony problem. Jeśli kobieta boi się wykorzystania, wciąż kontroluje swoje reakcje, nie ma zaufania do partnera - nie może się spodziewać, że orgazm przyjdzie łatwo. Poczucie winy związane z potrzebami seksualnymi, np. wpojone przez rodziców, czy ukryte kompleksy również nasilają blokadę. Warto zadbać o poczucie bezpieczeństwa i sprawdzoną antykoncepcję (brak intymnej atmosfery czy lęk o ciążę także podświadomie działają na ciało blokująco).


Jakie pozycje najszybciej doprowadzą mnie na szczyt?


Pozycja jest kwestią upodobań ale ma duże znaczenie. Najlepsze są takie, które pozwalają, by członek długo drażnił przednią ściankę pochwy, czyli na przykład pozycja "na jeźdźca". W takiej pozycji, warto odchylić się do tyłu: wtedy stymulacja będzie silniejsza. Wiele kobiet lubi również pozycje "od tyłu" przy silnym pochyle i wypięciu bioder. Inna propozycja: kobieta leży na plecach, mężczyzna klęczy przed nią, a ona stopy opiera na jego ramionach.


Co to jest kobiecy wytrysk i jak wiele kobiet go ma? 


Istnieje takie zjawisko i nie trzeba się tym martwić mimo, iż to dość rzadkie zjawisko występujące na ogół u kobiet z dużym temperamentem, nie mniej jednak choć rzadkie to normalne. Kobiecy wytrysk to wydzielina produkowana przez gruczoł Bartholina, znajdujący się w dolnej części pochwy. Płyn wytryskiwany jest podczas orgazmu przez cewkę moczową. Najbardziej zdumiewającą cechą kobiecego "wytrysku" jest jego obfitość: jednorazowo można wytworzyć szklankę płynu!


Co pani sądzi o gadżetach z sex-shopów, które podobno ułatwiają przeżycie orgazmu pochwowego?


Mogą one urozmaicić życie seksualne, ale nie zastąpią orgazmu przeżywanego razem z partnerem. Poza tym z takimi "urządzeniami" bywa różnie, zabawy z nimi nie zawsze są bezpieczne. Łatwo można przenieść na nich jakąś infekcję czy spowodować bolesne otarcia naskórka. Dlatego jeśli kobieta zdecyduje się na korzystanie z wibratorów pochwowych, powinna myć je dokładnie przed każdym użyciem i wprowadzać do pochwy, tylko jeśli będzie już dostatecznie podniecona. To zapobiegnie zakażeniom czy uszkodzeniom skóry. 


O wiele łatwiej można dojść do orgazmu łechtaczkowego w trakcie masturbacji. Metody są łatwe, bezpieczne, a efekt murowany. Można posłużyć się własnymi palcami albo strumieniem wody z prysznica. A jeśli ktoś ma ochotę na eksperymenty, niech kupi w sex-shopie wibrator służący do stymulacji łechtaczki.


Czy seks bez orgazmu może być dla kobiety wystarczająco satysfakcjonujący? 


Wiele kobiet nigdy nie szczytuje albo zdarza się im to rzadko, a mimo to są szczęśliwymi kochankami. Jak to robią? Po prostu nie traktują seksu jako sprawdzianu swojej kobiecości. Cieszą się dawaniem i otrzymywaniem każdej pieszczoty. Brak orgazmu można zastąpić wspaniałymi doznaniami dotykowymi, jeśli oczywiście parter lubi i umie pieścić kobiece ciało. Gdy w dodatku mężczyzna nie będzie ponaglał ani zadawał pytań typu: "Czy wystarczająco się staram"?, orgazm może pojawić się spontanicznie.


Urszula Łukaszewicz




Źródło: www.zdrowie.onet.pl


 

Ciekawe pytan...
Autor: Wagina22
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 1
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |