Czemu nie mogę schudnąć?

Robisz niby wszystko co trzeba a czasem nawet więcej a mimo to nie możesz schudnąć? Dowiedz się czemu.


Byłeś lojalny wszystkim zasadom odchudzania się, a waga ani drgnie? Za taki stan rzeczy może odpowiadać dezinformacja. Na temat odchudzania mówi się dużo, ale wiele z powtarzanych z ust do ust twierdzeń nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Poniżej lista mitów funkcjonujących wśród odchudzających się.

Musisz ćwiczyć, żeby schudnąć


Nieprawda. Owszem, ruch to spalanie kalorii, ale nie musisz spędzać godzin na automatycznej bieżni, żeby zrzucić zbędne kilogramy. Chudnięcie to prosty bilans oparty na przeliczeniu kalorii spożytych i kalorii spalonych. Jeśli jesteś na restrykcyjnej diecie i mocno ograniczyłeś ilość przyswajanych kcal, ruch może sprawić, że poczujesz się wyjątkowo głodny, i że zjesz ponad miarę. Zwłaszcza na początku procesu odchudzania się, musimy nauczyć się panować nad swoim apetytem i nad tym, ile zjemy. To ważniejsze niż ćwiczenia. Fakt, że ruch pomaga chudnąć, jest niezaprzeczalny; że ćwiczenia są zdrowe – również. Na dłuższą metę nie warto unikać aktywności fizycznej, ale nie jest ona konieczna, by zrzucić parę kilogramów.

Jedzenie po 6:00 (po 7:00? po 8:00?) sprawi, że przytyjesz


Nieprawda. Nie ma żadnych dowodów na to, że jedzenie po określonej godzinie sprzyja nadwadze, tak samo jak nie udowodniono, że jedzenie o określonej porze pomaga chudnąć. Fakt jest taki, że jedzenie późnym wieczorem wielkich porcji jest wynikiem złych nawyków żywieniowych, takich jak dieta uboga w składniki odżywcze, pomijanie posiłków, niejedzenie śniadania. Jeśli w ciągu dnia będziemy jeść byle jak, to wieczorem prawdopodobnie pochłoniemy największy i najbardziej kaloryczny posiłek. Tuż przed pójściem spać zwykle nie mamy jak spalić spożytych kalorii i to prowadzi do tycia.

Metabolizm zwalania wraz z wiekiem


Nieprawda. Owszem, z każdymi kolejnymi urodzinami waga wskazuje coraz wyższe cyferki, jednak to nie proces starzenia jest wszystkiemu winien. Ważniejszy w tym przypadku jest spadek masy mięśniowej, bo to w końcu mięśnie stanowią o metabolizmie. Tkanka mięśniowa jest nam potrzebna, by spalać kalorie, a ponieważ mięśnie z wiekiem zanikają – tyjemy. Nie jest to jednak proces nieuchronny i nieodwracalny – trening siłowy pozwoli nam zachować mięśnie i metabolizm na właściwym poziomie. Musimy też pamiętać, że z wiekiem nasze potrzeby energetyczne zmniejszają się, i że powinniśmy jeść mniej, niż za młodu.

Węglowodany tuczą


Nieprawda. Całe zamieszanie wokół nich bierze się stąd, iż mnóstwo kalorycznych i tłustych przekąsek zawiera węglowodany, i stąd przekonanie, że odchudzający się musi unikać ich jak diabeł święconej wody. Nic bardziej mylnego. Węglowodany są nam potrzebne, a spożywanie ich w ilości mniejszej niż 130 gramów dziennie wpłynie negatywnie na pracę mózgu z powodu obniżonej produkcji serotoniny. Węglowodany nie muszą być niezdrowe – wybierajmy owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste.

Woda pomaga chudnąć


Nieprawda. Woda jest niezbędna do życia, ale nie jest magicznym środkiem odchudzającym. Uważa się, że H2O wypłukuje z organizmu toksyny oraz tłuszcz. Co do toksyn – owszem, płyny oczyszczają ustrój z tych szkodliwych substancji. Nie ma jednak dowodu na to, że tłuszcz jest usuwany w ten sam sposób. Co innego, że pijąc wodę zamiast słodzonych napojów, ograniczamy spożycie kalorii.

Częste jedzenie niewielkich posiłków przyśpiesza metabolizm


Nieprawda. Jedzenie niewielkich porcji co kilka godzin to dobry pomysł, ale nie ma to nic wspólnego z tempem metabolizmu. W rzeczywistości małe, regularne posiłki sprawiają, że jesteśmy syci i nie tak podatni na niezdrowe decyzje żywieniowe. Im dłuższa przerwa między posiłkami, tym większa szansa, że zjemy za dużo lub zbyt kalorycznie.

Fast food jest przy diecie kategorycznie zabroniony


Jednego hamburgera czy małą porcję frytek od czasu do czasu osobie odchudzającej się i zdrowo się odżywiającej można wybaczyć. Problem w tym, że ludzie sięgający po fast foody, nie należą zwykle do grupy planującej menu i zacierającej ręce na myśl o rukoli z pomidorami i sosem vinegret. Jeśli odżywiamy się prawidłowo, jeden mały grzeszek nie zaprzepaści tygodni zdrowej diety.

Jedząc tylko zdrowe rzeczy – schudniesz


Nieprawda. Można schudnąć jedząc tylko pączki – pod warunkiem, że ograniczymy dzienne spożycie kalorii do mniejszej liczby, np. zamiast 2500 kcal, będziemy jeść 1600. Nikomu jednak nie zaleca się pączkowej diety, bo taki sposób odżywiania się wyjaławia organizm. Zdrowe rzeczy, np. oliwa z oliwek, tłuste ryby, orzechy, brązowy ryż, jedzone w za dużych ilościach, mogą sprawić, że przytyjemy.





Źródł: www.fitness.wp.pl

Czemu nie mog...
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 1
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |