ChorobaKrwioplucie
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel admin

Opis

Krwioplucie - objaw chorobowy, polegający na odkrztuszaniu z dróg oddechowych krwi lub plwociny z zawartością krwi.

Przyczyny krwioplucia:

* Uszkodzenie śluzówki jamy ustnej, uszkodzenie języka
* Choroby dziąseł
* Uszkodzenie dziąseł
* Krew ścieka z nosa do gardła
* Zapalenie płuc
* Gruźlica
* Przygryzienie języka
* Pylica płuc
* Wrzód żołądka lub dwunastnicy
* U wcześniej zdrowych ludzi niewielkie krwioplucie może sporadycznie pojawić się przy ostrym zapaleniu oskrzeli. Gwałtowny kaszel, charakterystyczny dla tej choroby, może wywoływać mikrouszkodzenia błony śluzowej oskrzeli objawiające się niewielkim krwiopluciem.
* U około 20% - 50% chorych na raka płuca jest krwioplucie. Objaw ten należy różnicować z gruźlicą, ale w każdym przypadku należy podejrzewać obecność nowotworu.
* Zwężenie lewego ujścia żylnego - jest najczęściej następstwem przebycia reumatycznego zapalenia wsierdzia, w wyniku czego dochodzi do zgrubienia płatków zastawki dwudzielnej, ich zrośnięcia, zwłóknienia, a także zwapnienia. Zbliznowaceniu i skróceniu ulegają też nitki ścięgniste i mięśnie brodawkowate.
* Występuje także krwioplucie, będące następstwem przekrwienia płuc. Zwykle wyzwala je wysiłek.
* Krwioplucie może być również spowodowane pęknięciem rozszerzonych żył oskrzelowych lub zawałem płuca.(Więcej w artykułach na www.nasze-choroby.pl w dziale danej choroby)

Objawy

Obecność krwi w śluzie podczas odkrztuszania.

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Choroby, Krwioplucie: leczenie ... Czy ktoś z Was zna tę chorobę z własn ... Forum główne - Krwioplucie  15-04-2014 08:58
Choroby, Krwioplucie: Leki Choroby, Krwioplucie: Jakimi lekami s ... Forum główne - Krwioplucie  07-02-2011 10:44

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Brak artykułów w tej chorobie
Dodaj artykuł

pełna lista Nowi użytkownicy

wszystkie Najnowsze lekarstwa

STATYSTYKI

zdjęć7567
filmów425
blogów183
postów50079
komentarzy4179
chorób513
ogłoszeń21
jest nas18749
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu13
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Oferujemy w roznych rozmiarach dzieciece materace , wykonane z materialow przeciwodlezynowych. | Oferujemy w roznych rozmiarach majtki, stringi i bokserki , zapraszamy do zapoznania sie z nasza oferta. | Sprzedawana w naszym sklepie pinarka laserowa , posiada certyfikat ISO 9000. | Oferowane przez nasz sklep ubrania tanio ,szyte sa z wysokogatunkowej bawelny. |