Chrapanie jak plaga

Chrapanie jest chorobą. Można i trzeba ją leczyć ponieważ wcale nie musi być ona tak nie groźna jak się wydaje.


Szacuje się, że w Polsce chrapie co najmniej 8 milionów dorosłych ludzi. Głośność chrapania może dochodzić do 70 decybeli, to tyle ile wytwarza traktor lub młot pneumatyczny. Lekarze specjaliści z portalu www.niechrapanie.pl powtarzają – Chrapanie to choroba – leczmy ją.

Zaburzenia oddychania podczas snu są problemem coraz bardziej aktualnym ponieważ świadomość pacjentów jest coraz większa. Świadomość, która pokazuje jak bardzo problem zaburzanego oddychania podczas snu wpływa na komfort naszego życia, na szereg zaburzeń związanych bezpośrednio z prawidłowym funkcjonowaniem naszego organizmu. Zaburzenia oddychania podczas snu są to problemy które pacjenci identyfikują jako problemy głównie związane z uporczywym chrapaniem czy konsekwencjom ich tzn zaburzeń dotlenienia zmniejszenia, wysycenia się krwi tlenem czyli bezdechu śródsennego. Ważne jest aby nie bagatelizować tego problemu ponieważ problem ten wiąże się z szeregiem konsekwencji poza elementem socjalnym w ciągu snu tzn współspaczom ważne jest też aby wiedzieć że kwestia niedotlenienia która jest konsekwencją chrapania przekłada się na dolegliwości bezpośrednio związane z funkcjonowanie całego naszego organizmu czyli: skłonności do nadciśnienia tętniczego, do zawałów serca, do udarów mózgu, przerostu prawej komory serca, spadek zdolności intelektualnych, spadek motywacji do pracy, mniejsze zainteresowanie otaczające nas rzeczywistości,  zmniejszenie libido. Te problem należy diagnozować przez specjalistyczne placówki – nowo powstały Snoring Center w warszawskiej Klinice MML identyfikuje ten problem jako nadwyraz istotną dolegliwość naszego społeczeństwa.

Jak mówi dr Michał Michalik, uznany ekspert w dziedzinie leczenia chrapania i bezdechów “Większość naszych pacjentów przychodzi do nas z tym samym problemem - chrapaniem - jednak nie można wszystkim oferować tego samego rozwiązania, jak to robi wiele gabinetów. Problemy u pacjentów mogą polegać na zapadaniu się podniebienia miękkiego, tylnej ściany gardła, problemach z przegrodą nosową (niedrożność górnych dróg oddechowych) i innych elementów. Każdy pacjent jest więc diagnozowany a dopiero potem proponowany jest odpowiedni zabieg. Skuteczne leczenie to usunięcie przyczyny schorzenie a nie likwidacja jego objawów.”

Bardzo ważne jest aby pacjent który zgłasza się z takim problemem trafił do specjalisty laryngologa aby mógł on w pierwszym punkcie znaleźć odmienności w budowie anatomicznej dotyczących górnych dróg oddechowych, które wiążą się z np. rozluźnionym, zwieszającym się podniebieniem, zbyt długim języczkiem, zwieszającymi się łukami podniebiennymi, przerośniętą nasadą języka czy powiększonymi migdałkami podniebiennymi. Również problemy związane z nosem jak skrzywiona przegroda nosa, przerost małżowin nosowych dolnych mogą mieć bardzo istotny wpływ na zaburzenia oddychania podczas snu. Istotne też jest aby poddać pacjenta badaniu polisomnograficznemu jako badaniu  wspomagającemu które przekazuje istotne informacje kliniczne. W sytuacjach w których diagnostyka jest jeszcze nie pełna wspomagamy się badaniami takimi jak diagnostyka podczas snu farmakologicznego w badaniu fiberoendoskopowym, czy wykonanie tomografii komputerowej 3D, bryłowej. Po wykonaniu  takiej diagnostyki proponuje się pacjentom procedury zabiegowe, które w tym momencie są bardzo mało inwazyjne, stanowią zloty środek na całym świecie czyli techniki polegające na wykorzystaniu fal radiowych - Koblacji - bądź zastosowaniu implantów podniebiennych.

Najbardziej rewolucyjne typy zabiegów.


Specjaliści z Snoring Centrer przy Centrum Medycznym MML w Warszawie wskazują na kilka rewolucyjnych technik leczenia chrapania. Zaczynamy od nieinwazyjnego zabiegu ablacji tkanek miękkich za pomocą fal radiowych - Koblacja to najnowsza technologia małoinwazyjnego leczenia chrapania. Dzięki zastosowaniu niskich temperatur, nie następuje efekt poparzenia, nie ma krwawienia oraz pacjent praktycznie nie odczuwa doleglowiści bólowych. Nie występuje po nim obrzęk oraz rany jak przy użyciu skalpela. Zabieg trwa kilkanaście minut przy znieczuleniu miejscowym, przypominając wizytę w gabinecie stomatologicznym. Wszystko to oznacza znacznie mniejszy dyskomfort po zabiegu.

Znieczulamy miejscowo podniebienie, wprowadzamy w określone punkty podniebienia cieniutką igiełkę zakończoną elektrodami, między którymi następuje przepływ fal radiowych powodujących tworzenie się wewnątrz tkanek maleńkich blizn. Odpowiednio skierowane wektory sił przyciągają tkanki w pożądanym kierunku, skupiają je, zagęszczają. Daje to efekt podniesienia podniebienia miękkiego, usztywnienia go i odsunięcia od tylnej ściany gardła. Nic już nie ma prawa drgać w strumieniu wdychanego powietrza.

W bardziej zaawansowanych przypadkach, używana jest trójwymiarowa tomografia komputerowa, gdzie widać źródła problemów pacjenta.

Inne małoinwazyjne techniki, gwarantujące rozwiązanie problemu chrapania to m.in.:


Technika Pillar
- unikalna technika polegająca na wprowadzeniu  implantów poliestrowych w podniebienie miękkie. Wprowadzone  implanty w sposób naturalny, strukturalnie współdziałają z organizmem oraz pomagają w  usztywnieniu podniebienia. W efekcie usztywnione i zredukowane są wibrujące tkanki powodujące chrapanie i bezdech. Skutkuje to natychmiastowym efektem wyleczenia - Zabieg ten wykonywany jest ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym

Technika Harmoniczna –wykorzystywany jest do tego celu najnowocześniejszy sprzęt pozwalający zwiększyć precyzję zabiegów oraz ich skuteczność. Leczenie chrapania techniką harmoniczną jest uzupełnieniem metody Celon/RFIT i umożliwia poszerzenie zakresu zabiegów otolaryngologicznych. Warto też dodać, że rekonwalescencja pacjentów przebiega znacznie szybciej.

Technika Laserowa- stosowany jest najwyższej klasy laser diodowy, umożliwiający małoinwazyjne zmniejszenie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Metoda ta pozwala na precyzyjne wykonanie zabiegu na m.in.podniebieniu miękkim, migdałkach podniebiennych. Ten rodzaj zabiegu często wykonujemy u osób ze zróżnicowanymi zmianami dotyczącymi jamy ustnej i gardła 

Plastyka gardła metodą Repose THS - metoda kotwiczenia małoinwazyjnego, znajdująca zastosowanie u pacjentów o typie bezdechów śródsennych. Ten rodzaj zabiegu wykonywany jest w przypadku zmian anatomicznych, przy których inne formy leczenia okazują się mniej skuteczne lub bardziej obciążające.

Dzisiejsze społeczeństwo przyzwyczajone jest do obrazu chrapiącej osoby, jednak nie zdajemy sobie sprawy że chrapanie jest istotnym problemem zdrowotnym, które zawsze jest niezdrowe. „Nie trzeba poddawać się skomplikowanym operacjom, po których rekonwalescencja trwa miesiącami, pacjent żałuje że wogóle poddał się takiemu zabiegowi, i efektów prawie nie widać – technologia pozwala nam postawić krok w kierunku przyszłości i uleczyć górne drogi oddechowe” - mówią specjaliści ze Snoring Center przy Centrum Medycznym MML.




 
Źródło: www.zdrowie.onet.pl

Chrapanie jak...
Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 3
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |