Wrzód miękki zwany także wrzodem wenerycznym.

Choroba powstaje na wskutek zakażenia bakteriami. Możliwe jest mieszane zakażenie zarazkami kiły z innymi drobnoustrojami przenoszonymi drogą płciową (wrzód mieszany).

Schorzenie przejawia się tym, że już trzy do pięciu dni po zakażeniu powstaje - u mężczyzn najczęściej na żołędzi i napletku, u kobiet na wargach sromowych - miękkie, płaskie, bolesne owrzodzenie wielkości ziarna soczewicy z jasnoczerwoną otoczką. Kilka dni później dochodzi do obrzęku i bolesności okolicznych więzów chłonnych. Może powstać ropień otwierający się na zewnątrz.

Wrzód miękki występuje rzadko w Europie Środkowej. Mężczyźni chorują pięciokrotnie częściej niż kobiety.

Nie leczony wrzód miękki może być powodować: stulejkę, zwężenie cewki moczowej, przetoki w okolicy pachwinowej (po przebiciu ropnia), trudno gojące się zniszczenia tkanki.


Diagnostyka polega na badaniu mikroskopowym materiały z wrzodu, wykrywaniu antygenów, przeciwciał oraz hodowli mikrobiologicznej. Hodowla jest stosunkowo trudna, wymaga pożywek specjalnych oraz dwóch posiewów, jednak ma 100% specyficzność. Czułość metod serologicznych oraz badania mikroskopowego jest stosunkowo niska.


Infekcja drobnoustrojem powoduje powstanie wrzodu wenerycznego (miękkiego) na zewnętrznych narządach płciowych. Zakażenie może predysponować do infekcji wirusem HSV.

Źródło: www.wikipedia.pl


 

Autor: Marcel
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 4.5
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |