Kąpiele solankowe - jak działają i dla kogo są

Kąpiel solankowa kojarzy sie zazwyczaj jedynie z senatorium a prawda jest taka, że służyć może ona właściwie wszystkim.


 


Kąpiel w solance jednocześnie może pomóc nam uporać się z różnorakimi problemami ze skórą i złagodzić niejedną chorobę, a przy tym jest bardzo przyjemna i relaksująca.  Kąpieli solankowych zaznać można w salonach kosmetycznych, ośrodkach wellness i SPA, sanatoriach, szpitalach i ośrodkach rehabilitacyjnych lub przygotować je samodzielnie w domu. Warto przyjrzeć się solankom oraz liście ich zalet.


Zalety kąpieli


Solanka rozszerza pory dzięki czemu organizm uwalnia się między innymi od toksyn oraz kwasu moczowego i mlekowego, natomiast wchłania zawarte w solance minerały. Ponad to pozwalają dogłębnie nawilżyć skórę, oczyścić ją, a także odżywić. Efektem jest skóra gładka, elastyczna i jędrna. Poza tym, kąpiele pomagają pozbyć się cellulitu, wyprysków, zmian trądzikowych, opóźniają procesy starzenia się skóry. Można zarówno kapać całe ciało np. w basenia, jak i jego poszczególne części np. dłonie w salonach kosmetycznych.


Kuracje, których zadaniem jest usunięcie toksyn oraz ułatwienie odchudzania należy przeprowadzać w roztworach solnych powyżej 1%, z kolei roztwór solny do kąpieli wykonywanych przy nadmiernej potliwości powinien mieć powyżej 3%, a  przy trądziku, wypryskach, ranach czy łuszczycy do 6%.


Bez wątpienia kapiel w solance służy urodzie ale nie wolno zapominać o ich zdrowotnym działaniu, dlatego stosuje się je na różne dolegliwości. W takich przypadkach kąpiele trwają około kwadransa, a ich temperatura wynosi między 36 a 38 stopni, a ich długość zależy od schorzenia. Kąpiele solankowe przede wszystkim zaleca się w chorobach dotyczących narządów ruchu, np. takich jak gościec, przy chorobach reumatoidalnych, ortopedycznych związanych ze zwyrodnieniem stawów czy wzrostem napięcia mięśni. A także w chorobach skóry, jak np. łuszczyca, rybia łuska, wyprysk przewlekły. Warto je również stosować w okresach obniżonej odporności. Są pomocne przy bólach głowy, złym samopoczuciu i zmęczeniu.  


Kąpiele solankowe w domu


Nie musisz nigdzie się wybierać aby zaoferować sobie kąpiel solankową. Domowa kąpiel powinna trwać od 10 do 30 minut, a woda powinna mieć temperaturę ok. 36 stopni. Warto je brać dwa, trzy razy w tygodniu. Po kąpieli nie zaleca się prysznica czy też wycierania ręcznikiem, należy pozwolić ciału samemu wyschnąć.W domowych warunkach możemy użyć soli leczniczych, np. bocheńskiej czy iwonickiej. Jeśli z kolei nie mamy w domu wanny, to z tym problemem możemy uporać się wsypując sól do miski i aplikując sobie kąpiel częściową. 


Przeciwwskazania do kąpieli solankowej


Należy pamiętać jednak, że kąpieli solankową odradza się osobą cierpiącym na:


- niewydolnośś układu krążenia oraz układu oddychania, 


- cięższe postacie nadciśnienia, chorobach nerek oraz pęcherza moczowego,


- choroby nowotworowe, 


- choroby tarczycy, gruźlica, 


- uszkodzenia skóry, ubytki skórne czy stany ropne.


 Kąpieli nie powinno się zażywać we wczesnych stanach pooperacyjnych.


 


Gretchen Reynolds 


 


Źródło: www.fitness.wp.pl


 

Autor: Wagina22
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 1
16-11-2014 18:36
Położony nad Wartą w województwie łódzkim Uniejów reklamuje się jako „miasto wody, Indian i rycerzy”. Bez wątpienia najbardziej zasłynął dzięki kompleksowi wód termalnych, położonemu u podnóża XIV-wiecznego zamku. Otaczający zamek park wypełniają kryte i otwarte baseny oferujące gorące i zimne kąpiele w leczniczych wodach solankowych. Ich ofertę uzupełniają sauny, gabinety masażu, a nawet komora śnieżna. „Termy Uniejów” oferują wizytę na basenach chorym ze wskazaniem chorób ortopedyczno-urazowych, chorób układu nerwowego, chorób reumatologicznych oraz chorób naczyń obwodowych. W jego skład wchodzą • kompleks termalno-basenowy „Termy Uniejów”, do którego należą działy: balneoterapii, fizjoterapii, kinezyterapii. Zdolność zabiegowa zakładu przyrodoleczniczego wynosi 750 zabiegów / 7 godz. • zakład przyrodoleczniczy znajdujący się w obiekcie „Kasztel Rycerski na Gorących Źródłach”, w skład którego wchodzi dział balneoterapii. Zainstalowano tu 6 balii dębowych napełnianych termalną solanką, dla 6 pacjentów każda. [url]http://www.zamiasto.com.pl/miejsce_zdjecia,568,0,Uniejow-Zamek-i-Termy-Uniejow.html[/url]
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |