Domowe maseczki

Bardzo pozytywny wpływ na cerę mają kwasy AHA, czyli alfa-hydroksylowe. Kwasy AHA należą do kwasów rozpuszczalnych w wodzie, dlatego też nie mają zdolności do przenikania przez warstwę sebum, czyli warstwę łoju i wnikania w głąb oraz oczyszczania porów skóry. Jednak ujędrniają tracącą elastyczność skórę, doskonale złuszczają naskórek oraz znacznie zmniejszają wydzielanie łojotoku. Dodatkowo zawierają olejki eteryczne działające antyseptycznie i oczyszczająco oraz olejki roślinne bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, lecytynę, pektynę, enzymy, prowitaminy i witaminy, sole mineralne.


 


Cytrusy
Cytrusy zawierają dużo witaminy C i kwasów AHA. Stosując cytrusy w maseczkach sprawimy, że skóra rozjaśni się, martwy naskórek się złuszczy, a pory pozamykają się i ściągną.
Należy wymieszać sok z cytryny, pomarańczy lub grejpfruta z niewielką ilością oliwy i pianą ubitą z jednego białka lub żółtka.

Cytryna
Wyciąg z cytryny zawiera kwas cytrynowy, witaminę C, olejki eteryczne i flawonoidy. Bogaty jest też w fitohormony. Owoc ten ma działanie wygładzające, zmiękczające i wybielające. Maseczka z sokiem z cytryny ma działanie przeciwzmarszczkowe.
Przetartą przez sito białą fasolę wymieszać należy z oliwą z oliwek, sokiem z cytryny i łyżką miodu. Maseczki należy pozostawić na twarzy prze około 15 minut i zmywać naprzemiennie ciepłą i zimną wodą.

Grejpfrut

Grejpfrut zawiera olejek eteryczny o działaniu antybakteryjnym i stymulującym, dzięki czemu wspaniale odświeża skórę. Jest bogaty w witaminy B i P, a witaminy C i E tworzą w nim silny duet antyutleniający.

Banany

Zawierają bardzo wiele witamin, magnezu, żelaza potasu i fosforu. Zmiękczają skórę, poprawiają jej elastyczność i łagodzą podrażnienia.
Banana rozgniatamy na papkę, mieszamy z 3 łyżeczkami twarożku lub gęstej śmietany. Nakładamy na twarz, łokcie, dłonie i kolana na 15 minut.

Maliny
Maliny doskonale odżywiają skórę, ponieważ zawierają całą masę witamin: A, E, B2, PP oraz sole mineralne .
Niezwykle prosty preparat odżywczy można przygotować z rozgniecionych malin wymieszanych z otrębami pszennymi, żółtkiem i miodem.

Ogórek

Jest bardzo skuteczny z niechcianymi efektami opalania się, piegami. Działa również wybielająco i zmiękczająco.
Kilka plasterków ogórka należy położyć na twarz i powieki.

Jabłka
Starte jabłko należy wymieszać z jogurtem lub miodem. Po 20 minutach taki okład wspaniale nawilży suchą cerę, a tłustą rozjaśni. Inną maseczką, nadającą się do każdego rodzaju skóry, przyrządzamy z małego jabłka, które ścieramy na tarce z gęstymi otworkami, mieszamy z łyżką mąki ziemniaczanej lub kukurydzianej i kilkoma kroplami soku z cytryny. Maseczkę nakładamy na twarz na 15 minut, a następnie zmywamy na przemian zimną i ciepłą wodą.

Mango

Rozgnieciony miąższ mieszamy z gęstą śmietaną i trzymamy na twarzy przez pół godziny. Taki zabieg bardzo skutecznie uelastycznia skórę twarzy i szyi oraz ma działanie nawilżające.

Marchewka

Marchewka jak wiadomo poprawia wygląd skóry, nadając jej wspaniały kolor. Dodatkowo pomaga leczyć drobne otarcia i urazy. Maseczki z marchewki nadają się dla cery suchej i wrażliwej.
Sok z marchwi należy wymieszać z kiełkami pszennymi i trzymać na twarzy przez 15 minut.

Można użyć jeszcze innych składników domowej kuchni do przygotowania maseczek. Należy jednak pamiętać o oczyszczeniu skóry. Najlepszym domowym sposobem jest mycie twarzy zaparzonymi płatkami owsianymi. Pamiętać jednak trzeba, by takich zabiegów nie robić, gdy na twarzy mamy wykwity typu: wypryski, ropnie, zapalenie meszków włosowych, ponieważ nawet taki domowy piling może nieść za sobą ryzyko rozprzestrzenienia wykwitów na całą twarz.


 


Źródło: www.fit.pl


 

Autor: olinka1988
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 3.5
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |