ChorobaPokrzywka
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel admin

Opis

Pokrzywka - Czynniki wywołującymi pokrzywkę mogą mieć również podłoże toksyczne albo fizykalne. W tym ostatnim przypadku mamy do czynienia m.in. gdy organizm człowieka źle reaguje na czynniki środowiskowe jaki zimno czy ostre światło słoneczne (pokrzywka świetlna). Z kolei np. pokrzywka cholinergiczna może powstać w wyniku zbyt dużego wysiłku fizycznego.

Ze względu na czas trwania pokrzywkę dzieli się na:

● ostrą - trwającą krócej niż 6 tyg.
● przewlekłą - trwającą dłużej niż 6 tyg.

Pokrzywki dzieli się również ze względu ich etiologię, czyli ze względu na mechanizm powodujący uwolnienie w skórze właściwej z komórek tucznych (mastocytów) histaminy odpowiedzialnej za powstanie bąbla pokrzywkowego.

Przyczyna wystąpienia pokrzywki, związana z alergią- spożyciem pokarmów np. truskawek albo jadalnych morskich skorupiaków, bywa łatwa do ustalenia, jednak znacznie częściej pozostaje nieznana. W powstawaniu bąbli pokrzywkowych biorą udział czynniki immunologiczne, jak i nieimmunologiczne.(Więcej w artykułach na www.nasze-choroby.pl w dziale danej choroby)

Objawy

Pokrzywka objawia się wysiewem na skórze bąbli o różnym kształcie i rozmiarze. Zmiany chorobowe przypominają reakcje na kontakt z rośliną pokrzywy i również wywołują swędzenie. Jego charakterystyczną cechą jest szybkie pojawienie się (w ciągu minut) i szybkie zniknięcie (w ciągu godzin) bez pozostawienia śladu.

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Pokrzywka - Jak radzicie sobi ... NIE pokrzywa nie tłumi swędzenia jedy ... Forum główne - Pokrzywka  13-06-2013 15:14
Choroby, Pokrzywka: rozpoznani ... Choroby, Pokrzywka: Jak szybko lekarz ... Forum główne - Pokrzywka  04-11-2011 08:21
Choroby, Pokrzywka: Objawy i l ... Choroby, Pokrzywka: Jak dolegliwość t ... Forum główne - Pokrzywka  26-04-2010 09:11

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Jest stanem chorobowym bardzo powszechnym, ponieważ okazuje się, że może ona dotyczyć nawet co piątego człowieka na świecie.

Jedną z chorób alergicznych typowych dla lata jest pokrzywka słoneczna zwana nieraz także świetlną. Polega ona na powstawaniu pęcherzy bardzo przypominających wyglądem bąble wywołane oparzen...

 Przypadek 1. Kobieta w średnim wieku wkrótce po podjęciu niechcianej pracy biurowej dostała pokrzywki. Pokrzywka pojawiała się przez kilka miesięcy na rękach, zaraz po wyjściu z domu d...

pełna lista Nowi użytkownicy

wszystkie Najnowsze lekarstwa

21-12-2010 13:00

STATYSTYKI

zdjęć7593
filmów425
blogów196
postów50417
komentarzy4200
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18879
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu2
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Elektryczne grzejniki łazienkowe to hit sprzedaży. | W leczeniu najważniejsza jest odporność na koronawirusa zwłaszcza u dziadków. | Stacjonarny rodzinny sklep zielarski już otwarty. | Amerykański i Japoński sprzęt stomatologiczny kupujemy w cenie z wysyłką. | Szpitalne mocne torby bawełniane służą na narzędzia chirurgiczne. |