Znajdź informacje o swojej chorobie
po nazwie

po objawach (wpisz tylko jeden objaw)
Wybierz kategorię chorób

Alergie

Alergia jest zjawiskiem bardzo rozpowszechnionym. To prawdziwa choroba XX wieku, cały czas nasila się, szczególnie w krajach rozwiniętych. Co piąta osoba ma katar sienny, co piąte dziecko w wieku szkolnym ma astmę, co szóste - choruje na alergiczne zmiany skórne, co dwudziesta osoba ma napady pokrzywki. Alergie pokarmowe są jeszcze ciągle dość rzadkie - w większości wypadków rozpoznać trzeba raczej tzw. nietolerancję pokarmową, a nie alergię, która jest jednym tylko, dość rzadkim rodzajem nietolerancji.

Choroby pasożytnicze

Parazytozy. Choroby ludzi i zwierząt wywoływane przez pasożyty. Pasożytnictwem nazywamy sytuacje biologiczne, w których jeden organizm żyje i rozwija się, wykorzystując inny organizm jako środowisko swego życia i rozwoju. Organizmy, w których pasożyty żyją, czyli organizmy, które dostarczają im miejsca bytowania i pokarmu oraz zapewniają ochronę ich rozwoju nazywamy żywicielami lub gospodarzami. Pasożytami człowieka nazywamy takie organizmy żywe, które rozwijają się, rozmnażają i bytują w organizmie człowieka lub na jego skórze. Produkty przemiany materii pasożyta, jego wydaliny lub wydzieliny, mogą wywierać toksyczny wpływ na organizm żywiciela.

Cywilizacyjne

Choroby cywilizacyjne (zwane także chorobami XXI wieku) - globalnie szerzące się, powszechnie znane choroby, spowodowane rozwojem cywilizacji. Częstotliwość ich występowania zależy od stopnia rozwoju cywilizacyjnego społeczeństwa. Nie ma dokładnego podziału i nie można jednoznacznie powiedzieć czy dana choroba jest chorobą cywilizacyjną.

Genetyczne

Grupa chorób wywołana mutacjami w obrębie genu lub genów, mających znaczenie dla prawidłowej budowy i czynności organizmu. Ze względu na rodzaje mutacji wyróżnia się choroby genetyczne niedziedziczące się, które powstają wskutek mutacji DNA tylko w komórkach somatycznych, oraz choroby genetyczne dziedziczące się, wywołane mutacjami istniejącymi we wszystkich komórkach ciała, również w komórkach prapłciowych, odpowiedzialnych za wytwarzanie komórek jajowych i plemników. Od rozległości zmian w materiale genetycznym zależy, czy ma się do czynienia z chorobami spowodowanymi przez aberracje chromosomowe, czy z chorobami, których przyczyną są mutacje punktowe.

Hormonalne

Wywołane nadmiernym lub niewystarczającym wydzielaniem hormonów w organiźmie.

Kobiece

Choroby związane z organizmem kobiecym.

Laryngologiczne

Związane z chorobami uszu, nosa, gardła.

Mięśni

Większość pacjentów cierpiących na choroby mięśni i opinia publiczna nazywa tę grupę schorzeń zanikiem mięśni. Zanik mięśni jest tylko jednym z objawów choroby, najbardziej widocznym i chyba stąd pochodzi to określenie.

Nerwice i psychiczne

Grupa zaburzeń psychicznych o bardzo rozmaitej symptomatyce, definiowana jako zespoły dysfunkcji narządów, psychogennych zaburzeń emocjonalnych, zakłóceń procesów psychicznych i patologicznych form zachowania występujących w tym samym czasie i powiązanych ze sobą wzajemnie.

Niedożywienie - problem ludzi chorych

Termin niedożywienie często kojarzy się jedynie z biedą i brakiem środków na żywność, podczas gdy może dotyczyć każdego z nas. Stan ten bardzo często towarzyszy różnym problemom zdrowotnym - niezależnie od statusu społecznego, czy wieku. Jest spowodowany występującymi podczas wielu chorób: * utratą apetytu, * nudnościami, * niechęcią do jedzenia, * bólem występującym w trakcie jedzenia. Niedożywienie prowadzi do osłabienia organizmu, zwiększa ryzyko zakażeń, powikłań, powoduje gorsze gojenie się ran, spowalnia powrót do zdrowia i obniża komfort życia pacjenta.

Nowotwory

Nowotworem nazywamy nieprawidłową tkankę, która rozrasta się nadmiernie i w sposób nieskoordynowany z sąsiadującymi tkankami. Nadmierny rozrost spowodowany jest niepohamowaną proliferacją komórek, nieustającą nawet po wyeliminowaniu czynnika, który ją wywołał.

Oczu

Schorzenia narządu wzroku najczęściej wywołane przez różnego rodzaju przyczyny, jak np.: urazy, zakażenia i nowotwory. Chorobowe objawy w oku mogą także być miejscowym objawem ogólnego schorzenia ustrojowego, jak np. zaćma w przebiegu cukrzycy czy podczas choroby krwi, nerek lub też w czasie ciąży.

Powikłania

Schorzenia, które powstały na wskutek m.in. innej choroby, operacji czy błędów w leczeniu. Przykładem może być grupa powikłań pooperacyjnych, których przyczyną objawów klinicznych jest przebyta operacja. W tym przypadku powikłania mogą mieć charakter miejscowy lub ogólny.

Psychiczne

Zaburzenia psychiczne - utrudnienia funkcjonowania społecznego lub psychicznego, noszące znamiona cierpienia, zlokalizowane wokół objawu osiowego.

Reumatuczne

Grupa chorób charakteryzujących się przewlekłymi zmianami zapalnymi w obrębie tkanki łącznej, spowodowanymi najczęściej reakcją autoimmunologiczną. Grupa chorób reumatycznych objawia się często zmianami chorobowymi w stawach i kościach, dając objawy bólowe i w skrajnych przypadkach ograniczenie ruchomości stawów, aż do całkowitego ich usztywnienia.

Robaczyce (czyli pasozyty żyjące w nas-ludziach)

Zastanawiam się, dlaczego nie ma obowiązkowego odrobaczania nas ludzi. Przecież zwierzeta odrobacza sie co jakis czas, a nasi lekarze chyba powinni nam ludizom proponowac odrobaczanie np. raz do roku i to obowiązkowe! przecież w nas może zyć tysiące roabli , które wywołuja najgorsze choróbska. Co o tym myslicie?

Serca

Schorzenia serca można podzielić na wrodzone i nabyte. Wady wrodzone są nieprawidłowościami budowy serca lub dużych naczyń powstałymi w życiu płodowym.

Skóry

Choroby skóry, dermatozy są to schorzenia obejmujące skórę.

Układu kostnego

Zwykle mają postać przewlekłą, wymagającą stałego leczenia. Kości są żywą tkanką, wymagającą stałego odżywiania, zbudowaną z żywych komórek, naczyń krwionośnych i tkanki krwiotwórczej, czyli szpiku kostnego.

Układu krążenia

Schorzenia dotyczące narządów i tkanek wchodzących w skład układu krążenia, a w szczególności serca, tętnic i żył, dlatego często są też nazywane chorobami układu sercowo-naczyniowego.

Układu moczowego

Choroby związane z układem moczowym. Układ moczowy jest to układ, który ułatwia nam wydalanie zbędnych substancji z organizmu, np. mocznika, soli mineralnych. Jego elementem jest nerka, w której znajdują się kłębuszki nerkowe i torebka Bowmana oraz rdzeń nerkowy.

Układu nerwowego - mózgu

Układ nerwowy człowieka jest zbudowany z tkanki nerwowej, integrujący działalność organizmu, rejestrujący bodźce, przetwarzający zawartą w nich informację oraz sterujący czynnościami organizmu: ruchem mięśni oraz wydzielaniem hormonów.

Układu oddechowego

Wszystkie schorzenia obejmujące drogi oddechowe lub z nimi związane. Fizjologicznie dzieli się je na choroby obstrukcyjne (związane ze zmniejszonym przepływem powietrza w płucach) oraz restrykcyjne (takie, które powodują zmniejszenie pojemności czynnościowej płuc).

Układu pokarmowego

Zaburzenia układu pokarmowego, zaburzenia jego czynności lub zaburzenia z samym przyjmowaniem pokarmu. Choroby te mogą mieć różne przyczyny, nierzadko są to: niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej, stres, nałogi, nadwaga.

Układu rozrodczego

Najczęstszymi chorobami żeńskiego układu rozrodczego są stany zapalne dróg rodnych, nowotwory złośliwe sutka, szyjki macicy, trzonu macicy, jajnika, mięśniaki, nadżerki, endometrioza, a także zespół napięcia przedmiesiączkowego oraz nietrzymanie moczu. U mężczyzn najczęściej występują choroby zapalne, nowotwory jąder, stercza, a także łagodny rozrost stercza.

Uroda - jak dbać o urodę

Uroda - jak dbać o urodę. Porady

Weneryczne

Choroby przenoszone drogą płciową - grupa chorób zakaźnych i pasożytniczych, które przenoszone są na drodze kontaktu płciowego.

Wrodzone

Choroba nabyta w czasie życia płodowego; najczęściej występuje w postaci wad rozwojowych; nie jest przenoszona na potomstwo; przyczyny: czynniki mechaniczne (urazy zewn., ucisk na płód), promieniowanie Roentgena, czynniki chem. (niektóre leki) oraz biologiczne (różyczka).

Zakaźne

Grupa chorób ludzi, zwierząt i roślin, będących następstwem zakażenia ustroju czynnikiem zakaźnym i złamania sił odpornościowych organizmu lub obecności w organizmie bioaktywnych toksyn i drobnoustrojów.

Zawodowe

Za chorobę zawodową uważa się chorobę wymienioną w wykazie chorób zawodowych, o ile została spowodowana działaniem czynników szkodliwych dla zdrowia występujących w środowisku pracy lub wywołał ją sposób wykonywania pracy.

Zboczenia - dewiacje

Wszystko to co nas cieszy a nie jest do końca normalne.

Zdrowie

Zdrowie - jak być całkowicie zdrowym i nie chorobać na nic?! Kategoria dla ludzi całkowicie zdrowych!

Zębów

Choroby związane z zębami. Najczęstszą chorobą zębów bez wątpienia jest próchnica w skrajnych przypadkach może ona doprowadzić do ekstrakcji zęba. Nie można jej wyleczyć, można jedynie usunąć zakażone tkanki i zastąpić materiałem zastępczym.

Złamania

Złamania kości
Jeśli nie udało Ci się znaleźć odpowiedniej kategorii chorób to dopisz nową kategorię

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |