Choroby użytkowników
Wyszukaj choroby, skorzystaj z alfabetycznej wyszukiwarki:
ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Akromegalia

Akromegalia - Gigantyzm. Choroba spowodowana nadmiernym wydzielaniem hormonu wzrostu z przedniego płata przysadki.

Wydzielanie hormonu wzrostu (GH) następuje przez cała dobę. Choroba ujawnia się po osiągnięciu dojrzałości układu kostnego. P

Choroba Addisona

Choroba Addisona - Choroba układu endokrynnego polegająca na niedoczynności ze strony kory nadnerczy. Choroba Addisona może dotyczyć ludzi w każdym wieku, o różnej płci czy rasie, ale zwykle chorują dorośli w 3.-4. dekadzie życia.

Choroba

Cisawica - leczenie cisawicy

Patrz choroba Addisona

Cukrzyca

Cukrzyca - Grupa chorób metabolicznych charakteryzująca się hiperglikemią (podwyższonym poziomem cukru we krwi) wynikającą z defektu produkcji lub działania insuliny wydzielanej przez komórki beta trzustki[2]. Przewlekła hiperglikemia wiąże się z uszkodze

Ginekomastia

Ginekomastia - Powiększenie się sutka u mężczyzny, na skutek rozrostu tkanki gruczołowej, włóknistej i tłuszczowej. Gruczoł piersiowy ulega jednostronnemu lub obustronnemu powiększeniu, jest obrzmiały i może być bolesny.

Ginekomastia spowo

Gravesa-Basedowa

Gravesa-Basedowa - Choroba autoimmunologiczna, dziedziczona genetycznie. Wiąże się z nadczynnością tarczycy, charakterystyczną cechą jest obecność przeciwciał anty-TSHR (skierowanych przeciwko receptorom dla TSH).

Następuje ciągłe pobudzen

Hashimoto

Choroba Hashimoto - Przewlekłe autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, najczęstsza przyczyna niedoczynności gruczołu tarczowego. Choroba jest wyraźnie częstsza u kobiet, spotykana jest 10-20 razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. występuje podwyższonego mi

Hiperprolaktynemia

Hiperprolaktynemia - Zespół objawów chorobowych związanych z podwyższonym we krwi stężeniem prolaktyny, hormonu wydzielanego przez przedni płat przysadki mózgowej.

Osiowe objawy przyjmują obraz wtórnego hipogonadyzmu hipogonadotropowego. C

Hipertyreoza

Nadczynność tarczycy, hipertyreoza (łac. hyperthyreosis lub hyperthyreoidismus) - to stan chorobowy powstały wskutek nadmiernej produkcji hormonów tarczycy.

Najczęstszymi przyczynami nadczynności jest pobudzenie tarczycy przez grupę własnyc

Klimakterium

Klimakterium - Przekwitanie jest fizjologicznym etapem w życiu każdej kobiety, fazą przejściową pomiędzy okresem dojrzałości płciowej a okresem starczym. U podstawy tego zjawiska leży osłabienie czynności rozrodczej i wegetatywnej jajników, które jako pie

Kretynizm

Kretynizm - Wrodzony zespół niedoboru jodu (dawniej kretynizm lub matołectwo) - termin oznaczający niedorozwój umysłowy ciężkiego stopnia powstały w wyniku wrodzonej pierwotnej niedoczynności tarczycy.

Hormony tarczycy produkowane przez kom

Nadczynność tarczycy

Nadczynność tarczycy - Hipertyreoza. Schorzenie powstałe w skutek nadmiernej produkcji hormonów tarczycy. Objawy: wzmożona pobudliwość nerwowa (nadpobudliwość), zwiększona potliwość, nietolerancja gorąca, kołatania serca i tachykardia duszność, uczucie os

Niedoczynność tarczycy

Niedoczynność tarczycy - leczenie. Hipotyreoza. Niedoczynność tarczycy - choroba spowodowana niedoborem hormonów tarczycy, prowadzącym do spowolnienia procesów metabolicznych.

Niedoczynność tarczycy dotyka 1-6% osób w wieku do 60 roku życia

Przedwczesne dojrzewanie płciowe

Przedwczesne dojrzewanie płciowe - Leczenie. Pojawienie się cech fizycznych dojrzewania płciowego zgodnych z fenotypową płcią dziecka przed ukończeniem 8 roku życia u dziewcząt lub przed ukończeniem 9 roku życia u chłopców.

Przedwczesne do
Nie znalazłeś interesującej Cię choroby, załóż swoją chorobę !!!   

STATYSTYKI

zdjęć7593
filmów425
blogów196
postów50484
komentarzy4203
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18886
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakosci nowoczesne baseny i akcesoria w niskich cenach. | W leczeniu najwazniejsza jest odpornosc na koronawirusa zwlaszcza u osob starszych. | Sklep dla Zdrowia oferuje: Sklep Dla Zdrowia oferuje naturalne witaminy, dla zdrowia. | Amerykanski i Japonski sprzet stomatologiczny kupujemy w cenie z wysylka. |