Choroby użytkowników
Wyszukaj choroby, skorzystaj z alfabetycznej wyszukiwarki:
ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Alergia

Alergia jest to nadmierna reakcja immunologiczna na antygen- alergen, który doprowadza do produkcji przeciwciał klasy IgE. Odpowiedź immunologiczna może osiągać duże nasilenie i nieprawidłową formę doprowadzając do znacznego uszkodzenia tkanek.

Alergia pokarmowa

Alergia pokarmowa jest to stan w którym dolegliwości uwarunkowane są przez reakcje immunologiczne. Pojawienie się choroby zależy od czynników genetycznych, jak i składu pożywienia- głownie białka.

Czynnikami sprzyjającymi jest uszkodzenie

Alergiczna ziarniniakowatość

Alergiczna ziarniniakowatość - Zespół Churga-Strauss, zwany także alergicznym ziarniniakowatym zapaleniem naczyń; rzadka choroba przebiegająca najczęściej pod postacią kliniczną ciężkiej astmy oskrzelowej.

Kryteria rozpoznania choroby

Alergiczny katar

Katar alergiczny - Jest to jedna z postaci nie infekcyjnego zapalenia śluzówki nosa. Możemy je podzielić na sezonowe (pyłkowe, katar sienny, gorączka sienna) oraz niesezonowe (całoroczne). Inaczej alergiczny nieżyt nosa.

Zapalenie sezonowe

Alergiczny nieżyt nosa

Patrz alergiczny katar

Allergic rhinitis

Katar sienny, patrz katar alergiczny.

Anafilaksja

Anafilaksja (wstrząs anafilaktyczny) gwałtowny, natychmiastowy i najgroźniejszy typ reakcji nadwrażliwości o charakterze ogólnoustrojowym. Zachodzi bardzo szybko po kilku minutach od kontaktu z alergenem i ustępuje w ciągu godziny.

Bezpośr

Atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry - (ang. atopic dermatitis, wyprysk atopowy, kiedyś - egzema, pokrzywka, świerzbiączka) jest chorobą skóry, zaliczaną do chorób atopowych. Choroba może wystąpić już w pierwszych tygodniach życia, albo w wieku późniejszym.

Fotoalergia

Fotoalergia - To nic innego, jak alergiczne zapalenie skóry tyle, że spowodowane promieniami słonecznymi. Można go się nabawić wówczas, gdy nasza skóra charakteryzuje się zwiększoną wrażliwością na działanie promieni UV. Za fotoalergię odpowiedzialne jest

Pyłkowica

Pyłkowica- astma pyłkowa, pollinosis jest to sezonowe, alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa i spojówek, któremu często towarzyszą napady astmy oskrzelowej oraz objawy ze strony innych narządów takich jak skóra lub przewód pokarmowy. Choroba wywołana

Świerzbiączka

Świerzbiączka- atopowe zapalenie skóry, egzema. Choroba skóry (uwarunkowana genetycznie), której przyczyna są reakcje alergiczne. Przebieg choroby i występowanie zmian na skórze mają różne nasilenie; najczęściej zmiany chorobowe występują na twarzy, szyi,

Uczulenie

Patrz alergia...

Wstrząs anafilaktyczny

Patrz anafilaksja...

Wysypka

Wysypka alergiczna - to drobne czerwone wypryski lub większe, zlewające się w czerwone plamy. W miarę nasilenia choroby skóra staje się sucha, ;liszajowata;, wypryski swędzą, dziecko drapie się, zmiany pękają i sączą się i mogą ulegać zakażeniu.
Nie znalazłeś interesującej Cię choroby, załóż swoją chorobę !!!   

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18892
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu2
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |