ChorobaMocznica
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel admin

Opis

Mocznica (uremia) - to objawy kliniczne spowodowane ostrą lub przewlekłą niewydolnością nerek, dochodzi wtedy do gorszego oczyszczania krwi, w organizmie gromadzą się substancje trujące, które utrudniają pracę różnych narządów
- mózgu, serca, wątroby, gruczołów wydzielania wewnętrznego.

Mocznice mogą też spowodować inne czynniki np. duża utrata krwi lub płynu pozakomórkowego lub blokada w odpływie moczu lub nowotwór. Choroba ta prowadzi do śmierci.

Ratunkiem dla osób z niewydolnością nerek jest dializoterapia - polega na oczyszczania krwi za pomocą dializatora, zabieg trwa od 3 do 6 godzin, trzeba go powtarzać trzy razy w tygodniu, dzięki tej terapii choremu udaje się przeżyć nawet do 10 lat. Drugą metodą jest przeszczep nerki, to najskuteczniejsza metoda, niestety na zabieg czeka się długo ponieważ trzeba znaleźć dawcę nerki z odpowiednią grupą krwi i zgodnością tkanek. Zdarza się, że po kilku latach, że organizm odrzuca nerkę i należy wtedy prowadzić dializę.

Skóra staje się sucha, łuszcząca. Na skórze pojawiają się wybroczyny. Z ust wydobywa się zapach amoniaku. Chory zapada stopniowo w głęboką śpiączkę wskutek działania substancji toksycznych na mózg. Oddech staje się wolny i głęboki.

Chorzy muszą być pod ścisłą obserwacją w poradni nefrologicznej, aby lekarz mógł w odpowiednim momencie zdecydować o rozpoczęciu dializoterapii. Wskazane jest, aby pacjent w miarę możliwości pozostawał pod kontrolą jednego lekarza. Może on łatwiej zauważyć mało znaczące z pozoru objawy pogarszania się stanu zdrowia.

(Więcej w artykułach na www.nasze-choroby.pl w dziale danej choroby)

Objawy

Najczęstszym objawem jest ogólne osłabienie i łatwość w męczeniu się. W miarę postępu choroby pojawiają się zaburzenia ze strony układu nerwowego: niepokój, nerwowość, zaburzenie koncentracji i rytmu snu, uczucie drętwienia kończyn, kurcze mięśni. U kobiet występują zaburzenia miesiączkowania. Pojawiają się objawy dotyczące układu pokarmowego: niesmak w ustach, czkawka, wymioty, nudności, biegunka i zaparcia. Charakterystycznym objawem jest również nadciśnienie tętnicze, niewydolność krążenia.

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Mocznica: dieta Jakich produktów należy unikać w przy ... Forum główne - Mocznica  27-05-2014 08:43
Choroby, Mocznica: Objawy i le ... Podbijam temat. Jak sobie radzicie z ... Forum główne - Mocznica  07-01-2014 08:54
Choroby, Mocznica: Leki Profilaktyka piwna też działa w tym p ... Forum główne - Mocznica  23-05-2013 09:20

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Jest to  zespół dolegliwości wielonarządowych, będących efektem toksycznego ich uszkodzenia przez powstające substancje toksyczne, upośledzające...

pełna lista Nowi użytkownicy

wszystkie Najnowsze lekarstwa

STATYSTYKI

zdjęć7593
filmów425
blogów196
postów50417
komentarzy4198
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18867
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu5
zalogowani0
online (ostatnie 24h)1
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Szpitalne mocne torby bawełniane służą na narzędzia chirurgiczne. |