ChorobaAngina
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel olyyyyyy

Opis

Angina - w najczęstszym rozumieniu ostre zapalenie migdałków podniebiennych i błony śluzowej gardła, wywołane przez bakterie paciorkowców β-hemolizujące z grupy A.

Jest to ogólna toksemia, stąd objawy nie ograniczają się tylko do lokalnych zmian na migdałkach (i to klinicznie odróżnia anginę od zapalenia migdałków czy gardła innego pochodzenia). Głównym objawem jest gorączka, zwykle bardzo wysoka, wymioty (tylko u małych dzieci - do 7-ego roku życia), poczucie rozbicia, bóle kostno-stawowe i oczywiście zmiany miejscowe na migdałkach: początkowo ból (często bardzo silny, utrudniający połykanie, a nawet mowę), zaczerwienienie, rozpulchnienie (w skrajnych przypadkach prowadzące do mechanicznej niedrożności gardła), a do ok. 48 h od wystąpienia objawów bólowych pojawiają się masywne, śluzowo-ropne naloty.
Do powikłań należą m.in:

* zapalenie zatok przynosowych,
* zapalenie ucha środkowego,
* zapalenie wyrostka sutkowatego,
* zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych,
* zapalenie płuc,
* infekcyjne zapalenie wsierdzia.

Objawy

gorączka, wymioty pianą, złe samopoczucie

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Choroby: angina: profilaktyka Już jako dziecko miałam skłonności do ... Forum główne - Angina  25-10-2017 10:58
Angina - leczenie anginy. Najl ... A jakie jeszcze leki możecie polecić? Forum główne - Angina  29-01-2014 08:20
Angina - leczenie anginy. Jak ... Jak leczyć anginę u niemowląt? Forum główne - Angina  03-10-2013 09:10

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

https://www.bio-kariera.pl/wydarzenia/68-domowa-apteczka-cz-1-angina-wcale-nie-musi-byc-taka-straszna

Zapraszam do przeczytania.

Zioła spełniają tu fuknkcje pomocniczą.

 

ZIOŁA DO STOSOWANIA DOUSTNEGO

Rp.

Kwiatostan lipy-100g.  Koszyczek rumianku-50g  Liść maliny-50g.&nb...

pełna lista Nowi użytkownicy

Szczecin
Warszawa

wszystkie Najnowsze lekarstwa

27-12-2010 11:20
27-12-2010 11:18

STATYSTYKI

zdjęć7592
filmów425
blogów196
postów50413
komentarzy4198
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18847
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu2
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Najgorsza jest alergia pokarmowa to prawdziwa zmora pacjentów. | Nasiona ekologiczne Royal Queen Seeds wpływają na leczenie bólu. |