Forum
Choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego. Jakie objawy choroby?
Autor tematu admin (69)
Polska
06-01-2010 19:58
Choroby. Choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego. Jakie objawy choroby mieliście Wy? Po czym rozpoznał chorobę Wasz lekarz? Jak wygląda Wasze leczenie Choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego?
25-10-2010 16:24
Ja miałam dwie kontuzje kolana (to samo miejsce) i tak zaczęły się okresy bólu. Jedyne co stosuję to maści (chłodzące) i po jakimś czasie (zwykle długim)ból przechodzi. Zwyrodnienie kolana ciągle się rozwija. Lekarz rodzinny stwierdził u mnie zwyrodnienie po obejrzeniu zdjęcia rtg i nigdzie więcej mnie nie skierował. Powiedział tylko, że to nie do wyleczenia i muszę jak najwięcej się ruszać, mimo bólu.Ostatnio znów mam problemy z chodzeniem, z powodu bólu. Przez lato i wiosnę zwykle nie mam tego problemu, bo o wiele mniej chodzę, wszędzie jeżdżę rowerem. Ale kiedy robi się za zimno na rower cały ciężar ciała obciąża kolano i się zaczyna... Słyszałam coś o rehabilitacji, ale nie wiem za wiele. Niedługo znów wybieram się do rodzinnego po skierowanie do ortopedy...
Szczecin
26-10-2010 15:50
A może jakaś glucosamina by pomogła?
26-10-2010 22:16
Pierwsze słyszę. Dziękuję za info. Trochę poczytałam o tej glukozaminie i nie wiem co myśleć, naczytałam się, że w niczym nie pomaga i że to ściema. Czy ktoś wie coś więcej na temat tego suplementu(?), czy można go kupić w aptece? Z góry dziękuję za odp.
Szczecin
28-10-2010 08:29
Suplement nie jest ściemą, wspomaga stawy, popularny jest u osób uprawiających sporty siłowe i brany jest profilaktycznie... moi rodzice go zażywają, najlepiej jednak jak suplement oprócz glikozaminy zawiera jeszcze wit.C, chrząstkę rekina itd.
Chorzów
16-04-2011 10:49
Nie ma naukowo udowodnionych leków by odbudowywały chrząstkę stawową.
Rozwój choroby zwyrodnieniowej można zawsze spowolnić, niejednokrotnie zatrzymać a czsami cofnąć. Jedynie możewsz to zrobić sama. Choroba zwyrodnieniowa nie jest chorobą organiczną /bakterie, wirusy, itp./ Jest to reakcja obronna organizmu na przeciążenia mięśni i stawu. Przeciążenie takie uzyskałaś po kontuzji. Prawdopodobnie nikt nie pomógł ci przywrócic prawidłowych napięć mięśni. Najpilniej idź do masażystki i obejmij terapią plecy, lędźwie, pośladki nogi z tyłu i przodu. Masaż ma być rozluźniający /bez oklepywania/ Istnieje prawdopodobieństwo, że dysfunkcja kolana jest spowodowana dysfunkcją stawu biodrowego. Jeżeli chodzi o ćwiczenia to proponowane przez ortopedów są szkodliwe i przyspieszają wydatnie proces zwyrodnieniowy. Każde wykonywane przez ciebie ćwiczenie musi być bez bólu.
Szczecin
18-04-2011 11:03
Ja uważam że dobre suplementy na odbudowę chrząstki stawowej w połączeniu z rehabilitacją to dobre rozwiązanie.
Polska
06-03-2014 09:12
A jakie suplementy możecie polecić?
Dodawanie postów możliwe jedynie po zalogowaniu

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |