Forum
Autor tematu Marcel (1142)
Szczecin
07-01-2010 10:06
Choroby, ADHD: Czy z powodu choroby mieliście lub macie problemy w szkole i ogólnie z nauką?
07-01-2010 21:06
a kto ich nie ma? moje dziecko ma ADHD z deficytem koncentracji uwagi i proszę mi wierzyć jest spokojnym dzieckiem ale nauka mu przychodzi z wielkim wysiłkiem oczywiście ma opinię z PPP o szczególnym traktowaniu przez nauczycieli ale wielu z nich nie wie jak ma postępowac dzieckiem, które nie może zapamiętać co jest zadane, czy co jest na lekcji czy co było nawet na lekcji! niektórzy twierdzą że takie dziecko ma swój świat tak jak by w ogóle nie zwracało uwagi na to co mówi nauczyciel a wytłumaczyć mu , że to jest właśnie ADHD koncentracji uwagi to robią wielkie oczy. Pani psycholog powiedziała mi, iż łamie wszelkie przyjęte konwenanse związane z takimi opiniami bo czują iz ja wymagam czegoś więcej od nich w stosunku do mojego dziecka niż do innych dzieci. Przeważnie obrona jest taka: ale ja mam tyle dzieci w klasie! można by książkę o tym napisać - ale to tylko rodzic wie co dziecko przeżywa i on sam
07-01-2010 21:43
dodam jeszcze, iż staram się korzystać ze wszelkich możliwych naturalnych środków bo niestety nie ma na to lekarstwa i tak ostatnio doczytałam się , że kwasy omega 3 wspomagają walkę z takimi problemami i tak syn bierze teraz Multi-tabs tran z omega 3 i witaminami na efekt trzeba czekać ale trzeba walczyć. Pocieszam sie tym, iż dzieci z dysleksją(tak to też ma) mają inne wyjątkowe dary.
Szczecin
30-11-2010 09:07
Mam nadzieje, że Twoja córeczkę uchwyci równowagę i zrobi dalsze postępy. Pamiętaj, że z adhd można normalnie żyć.
Polska
10-06-2014 08:53
A nei uważacie, że nadużywa się określenia ADHD w sytuacji zwykłej nadpobudliwości? Czy aby nie nazbyt łątwo podejmuje się decyzję diagnostyczną?
Polska
28-12-2015 16:01
Czy widzicie jakąś możliwość usprawnienia systemu szkolnictwa w Polsce tak, aby dzieci z ADHD lepiej sobie radziły?
Poznań
30-12-2015 15:47
Pewnie należałoby uwrażliwić nauczycieli na problemy dzieci z ADHD no i prowadzić szkolenia uczące, jak sobie z tymi problemamy radzić. Często osoby z ADHD wykazują ponadprzeciętne zdolności w różnych dziedzinach. Ciężko im jednak systematycznie uczyć się czegoś, co ich nie interesuje. Może lepiej więc stawiać na talent zamiast dążyć do tego, hy było miernie, ale równo?
Dodawanie postów możliwe jedynie po zalogowaniu

STATYSTYKI

zdjęć7593
filmów425
blogów196
postów50417
komentarzy4198
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18867
nowych dzisiaj1
w tym miesiącu6
zalogowani0
online (ostatnie 24h)1
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Szpitalne mocne torby bawełniane służą na narzędzia chirurgiczne. |