( Firma dodana w chorobie: Home >> Układu pokarmowego >>  Nieżyt żołądka )
Wizytówka Firmy: Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie
Opis firmy:  
Historia szpitala w Krośnie sięga XV wieku, kiedy to miasto Krosno posiadało trzy budynki spełniające rolę szpitala i przytułku dla ubogich. Budowę szpitala rozpoczęto pod koniec XIX w. Pierwszym dyrektorem szpitala został dr wszech nauk lekarskich Karol Kacykowski.
Podczas I Wojny Światowej przez szpital przetoczyła się fala epidemii chorób zakaźnych.
W okresie 1918-1939 szpital rozwijał się i rozbudowywał swoją bazę.
W 1939 r. po wkroczeniu do Krosna wojsk niemieckich szpital został przekształcony w szpital wojskowy. Po wojnie został częściowo wyremontowany i doposażony.
W 1952 r. utworzono szpitalną aptekę i zmieniono nazwę na Powiatowy Szpital im. Ignacego Łukasiewicza.
W 1975 r. wydano decyzję o budowie nowego obiektu. W ciągu budowy inwestycja napotykała na wiele problemów. W 1995 r. zostały oddane do użytkowania Pawilony A, B, C, D, E, G i szpital został przekształcony w szpital wojewódzki.
Od 1997 r. nosi nazwę Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II.
Szpital dzięki nowoczesnej bazie lokalowej, wysokospecjalistycznemu wyposażeniu, wyszkolonej karze medycznej zapewnia pacjentom wysoki standard świadczonych usług a także bardzo dobre warunki pobytu.Od 1 grudnia 1998r. placówka nasza posiada certyfikat akredytacyjny przyznany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia
Ulica:  
Korczyńska 57
Kod pocztowy, miejscowosc:  
38-400 Krosno
Telefon:  
13 437 80 00STATYSTYKI

zdjęć7593
filmów425
blogów196
postów50417
komentarzy4200
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18871
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu2
zalogowani0
online (ostatnie 24h)1
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Szpitalne mocne torby bawełniane służą na narzędzia chirurgiczne. |