Znikną leki za grosik i złotówkę. Ministerstwo Zdrowia ukróci promocje leków na receptę w aptekach.
12-01-2009 18:34
Każdy specyfik w dowolnej aptece w kraju ma kosztować tyle samo. To najnowszy pomysł resortu, który chce zniechęcić pacjentów do wykupowania leków na zapas, a tym samym zmniejszyć wydatki NFZ na leki.

Ewa Kopacz pracuje nad nowelizacją prawa farmaceutycznego, która zakłada, że cenę leku z listy preparatów refundowanych określać będzie minister zdrowia. Smaczku nowelizacji prawa dodaje fakt, że ten projekt został przygotowany przez poprzednie PiS-owskie kierownictwo resortu, a obecna minister była mu przeciwna, czemu dała wyraz w jednej z interpelacji poselskich, twierdząc, że proponowane zmiany są próbą odgórnego sterowania rynkiem, która może spowodować drastyczny spadek liczby aptek i zablokowanie konkurencji na wiele lat.

Nowelizacja przewiduje, że każda hurtownia i każda apteka będzie mogła pobierać przy sprzedaży dokładnie określoną marżę. Marży nie będzie wolno zmniejszać lub z niej rezygnować, jak to dzieje się obecnie. - W ten sposób chcemy dostosować polskie prawo do prawa unijnego, bo w większości krajów UE istnieją sztywne ceny i marże na leki refundowane - wyjaśnia posłank PO Beata Małecka-Libera, wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Zdrowia.

Żródło: POLSKA The Times

STATYSTYKI

zdjęć7593
filmów425
blogów196
postów50417
komentarzy4201
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18884
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości nowoczesne baseny i akcesoria w niskich cenach. | W leczeniu najważniejsza jest odporność na koronawirusa zwłaszcza u dziadków. | Internetowy duży Sklep Internetowy z ziołami oferuje naturalne produkty. | Wysokiej jakości nowoczesne soczewki kolorowe już w sprzedaży. | Amerykański i Japoński sprzęt stomatologiczny kupujemy w cenie z wysyłką. |