Znane Polki w kalendarzu „Dbamy o Nasze Życie!”
12-01-2009 23:33
„Chronię życie przed rakiem szyjki macicy”. W kalendarzu na 2009 rok pojawi się 12 znanych Polek, które wraz ze swoimi przyjaciółkami przypominają nie tylko o konieczności profilaktyki raka szyjki macicy, ale także zwracają uwagę na naszą odpowiedzialność za zdrowie bliskich i przyjaciół.

Rak szyjki macicy co roku dotyka niemal 4 tysiące kobiet w Polsce. Niestety, aż połowa z nich umiera. Przyczyną tak wysokiego wskaźnika umieralności jest fakt, że Polki nie wykonują regularnie badań cytologicznych: zaledwie 30% wykonuje cytologię raz na trzy lata, a kolejne 30% nie wykonywało jej nigdy. Kobiety umierają, ponieważ dowiadują się o swojej chorobie za późno - tak jest w przypadku co drugiej chorej na raka szyjki macicy Polki.

Twórcą fotografii do kalendarza 2009 jest Jacek Poręba. Premiera kalendarza zainauguruje IV Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy. Wernisaż uświetnią swą obecnością wszystkie bohaterki kalendarza Kampanii 2009: Anita Lipnicka, Małgorzata Niemen, Kasia Stankiewicz, Grażyna Wolszczak, Ania Dąbrowska, Beata Ścibakówna, Jolanta Fraszyńska Danuta Stenka, Katarzyna Figura, Katarzyna Herman, Paulina Przybysz i Magdalena Różyczka.

Konieczność dbania o zdrowie często umyka nam w codziennej gonitwie za załatwianiem niezwykle ważnych spraw. Kiedy dopadnie nas choroba, jesteśmy często zaskoczeni i liczymy na wsparcie bliskich nam osób. Ale to wsparcie istotne jest także na co dzień, dlatego na tegoroczną sesję zdjęciową do kalendarza kampanii „Chronię życie przed rakiem szyjki macicy” zaproszone gwiazdy przybyły w towarzystwie kobiet, które je rozumieją, służą pomocą, otaczają życzliwą i mądrą opieką, a kiedy trzeba - mobilizują do działania.

Organizatorem ogólnopolskiej kampanii „Chronię życie przed rakiem szyjki macicy” jest Polskie Towarzystwo Profilaktyki Zakażeń HPV. Patronat naukowy nad kampanią sprawują: Polski Komitet Zwalczania Raka, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej oraz Polskie Towarzystwo Wakcynologii.

W kampanię zaangażowali się znani polscy artyści, którzy wspólnie ze środowiskiem medycznym oraz partnerami kampanii przekonują kobiety, że ich zdrowie i życie są wartościami, które trzeba chronić.

(HPV)

STATYSTYKI

zdjęć7593
filmów425
blogów196
postów50417
komentarzy4201
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18884
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości nowoczesne baseny i akcesoria w niskich cenach. | W leczeniu najważniejsza jest odporność na koronawirusa zwłaszcza u dziadków. | Internetowy duży Sklep Internetowy z ziołami oferuje naturalne produkty. | Wysokiej jakości nowoczesne soczewki kolorowe już w sprzedaży. | Amerykański i Japoński sprzęt stomatologiczny kupujemy w cenie z wysyłką. |