Choroby, Homeopatia: Czym grozi przedawkowanie homeopatii?
05-02-2010 08:23
Choroby, Homeopatia: U setek osób z kilku krajów, które "masowo przedawkowały" leki homeopatyczne, nie stwierdzono szkodliwych skutków ubocznych. Ich desperacki czyn był akcją zaplanowaną, aby udowodnić, że środki homeopatyczne to nic innego, jak tylko cukrowe tabletki.

- Z tego, co wiem, nie było żadnych strat w ludziach - relacjonował rzecznik akcji, Martin Robbins. - Nikt też nie został z niczego wyleczony. Robbins, wraz z około trzystoma innymi ochotnikami z Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii, Kanady i USA, połknął całą zawartość fiolki - około 80 homeopatycznych granulek. Każda z nich - maleńka, cukrowa kulka - jest "nośnikiem" homeopatycznego środka.

Całą kampanię wymyślono po to, by zwrócić uwagę ludzi na wątpliwą - w opinii naukowców - skuteczność środków homeopatycznych. Pomysłodawcą akcji była brytyjska organizacja Mereyside Skeptics Society.

Kampania odniosłaby sukces, gdyby ludzie częściej pytali, czym tak naprawdę jest homeopatia - uważa Robbins. Jej celem było położenie nacisku na fakt, iż homeopatii brak naukowych podstaw. Chodziło też o próbę zawstydzenia właścicieli brytyjskiej sieci drogerii Boots i doprowadzenie do wycofania homeopatii z oferty tych sklepów. - Wiemy, że wielu ludzi wierzy w korzyści płynące ze stosowania medycyny niekonwencjonalnej. Zamierzamy proponować produkty, których poszukują nasi klienci - odpowiedzieli przedstawiciele Boots.

Homeopatia jest metodą wprowadzoną w XIX w. przez Samuela Hahnemanna. Mówiąc w skrócie, polega ona na leczeniu chorób mikroskopijnymi dawkami silnie działających substancji, które w dużych dawkach wywołują objawy tychże chorób. Zwolennicy twierdzą, że im mniejsza dawka, tym większy efekt. Większość lekarzy i naukowców jest jednak zdania, że leki homeopatyczne są stosowane w tak małych stężeniach, że w zasadzie nie powinny działać. Produkuje się je poprzez "rozcieńczanie w nieskończoność" - leczniczy roztwór rozcieńcza się do momentu, w którym nie można w nim wykryć żadnych cząsteczek aktywnego składnika.
Źródło: www.zdrowie.onet.pl

STATYSTYKI

zdjęć7567
filmów425
blogów183
postów50079
komentarzy4179
chorób513
ogłoszeń21
jest nas18749
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu13
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Copyright nasze-choroby.pl | zdrowie-nasze.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Oferujemy w roznych rozmiarach dzieciece materace , wykonane z materialow przeciwodlezynowych. | Oferujemy w roznych rozmiarach majtki, stringi i bokserki , zapraszamy do zapoznania sie z nasza oferta. | Sprzedawana w naszym sklepie pinarka laserowa , posiada certyfikat ISO 9000. | Oferowane przez nasz sklep ubrania tanio ,szyte sa z wysokogatunkowej bawelny. |